Трябва да носим очила!

  • 3 486
  • 27
  •   1
Отговори
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
откриха на дъщеря ми, която е на 2 год. и половина, далекогледство 4 диоптъра и лекарката заяви, че трябва да носим очила.
не ми е ясно как на такова малко дете ще му обясня, че трябва да ходи стях и то постоянно, как ще стават нещата като тръгне на градина и изобщо...  Cry
моля, споделете опит.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Съжалявам, че имате такъв проблем. Но не се притеснявай има много деца, които на вашата възраст са с очила. А в групата на дъщеря ми децата с очила са около 10. Ще обясниш на детето а и можеш да му направиш комплимент, че така изглежда даже по добре. Постепенно ще свикне няма начин при такъв диоптър очилата са нужни.

# 2
  • Мнения: 2 070
синът ми носи очила от малък.и аз се притеснявах,но явно детето усети чи му е по-добре с тях,и не съм имала проблеми

# 3
  • София
  • Мнения: 1 654
Моята дъщеря носи очила. Като ги сложихме за първи път, реакцията беше "еха, мамо колко хубаво виждам!". Детенцето ще усети разликата и ще си ги носи. Много е важно да подберете удобни рамки.  Мисля, че по-трудното сте го свършили- това да определите точно диоптъра Peace На Мария Луиза има специализирана детска оптика "KID OPTICS" . Дано бързо коригирате зрението Hug

# 4
  • Мнения: 2 926
Ще свикне, спокойно.
Детето само ще се чувства по-добре с тях.
Брат ми носеше когато беше 4-5 годишен, след което израстна проблема и сега няма нужда от тях.

# 5
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
благодаря ви за отговорите!
смятам на първо време да купя по-евтина и обикновена рамка, защото имам чувството, че ще ги строшим бързо-бързо. след като свикне (дано да се случи), ще и взема по-хубави.
има ли някой представа дали този тип проблем може да се отстранява лазерно и на каква възраст?

# 6
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
има ли някой представа дали този тип проблем може да се отстранява лазерно и на каква възраст?

Моята кума си направи лазерна операция на очите - тя е на 40 г. Проблемът не изчезна, макар че малко се подобри. Но все още никой не знае с точност какви могат да бъдат последиците от операция на очите с лазер. Пък и детенцето ти е малко, ще го израсте.

# 7
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Не се притеснявай, малкият се наложи да сложи очила през ноември - още нямаше 1г.3 мес. За наше учудване свикна много бързо, е махаше ги и ги хвърляше отначало, доста чести посетители сме на оптиката за ремонт, но няма как. Ние решихме почти на 100% въпроса с махането като пробихме отзад дръжките и ги завързахме с ластик - сега вече изобщо не се сеща, че ги носи.
Е, скоро пак счупи поредните, но просто при едно падане удари рамката в крака на масата./затова наистина не вземайте скъпи рамки, няма смисъл/.
Доколкото знам, далекогледството не прогересира, може да се върне назад до нормални стойности, особено с възрастта, тъй като очите растат и от по-плоски очни ябълки /при бебета/ придобиват нормалната овална форма.
Пожелавам ви успех и много бързо да намалите диоптирите Hug.

# 8
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз съм била с далекогледство. Горе-долу тези диоптри, които си посочила.
3-ти клас махнат очилата.
Почна да намалява и накрая го нямаше.
Това е характерно за детското далекогледство.
ко си сигурна в очния лекар, не се притеснявай

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Къде води Рая на преглед?

Сестра ми носеше очила като малка, може би беше по- малка от 2 години. Очилата бяха вързани отзад с ластик и не е имала проблеми с тях.

# 10
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
водих я при д-р Рангелова и д-р Начева - еднакъв резултат Sad

# 11
  • Мнения: 1 329
Мисля че няма да има проблем с носенето на очила. Детето не е много малко.
Бих те посъветвала да купиш хубава рамка с пластмасови  недраскащи се стъкла. Да му е по мярка, да не е от тези големите, които закриват цялото лице, също така има едни задушници, които се продават отделно и се слагат на рамката и отиват зад ухото - препоръчват се за по-малки деца да не ги свалят постоянно.


# 12
  • София
  • Мнения: 12 550
има ли някой представа дали този тип проблем може да се отстранява лазерно и на каква възраст?

Абсурд е да се оперира толкова малко дете, защото окото се развива. А и лазерните  операции нито са толкова успешни, нито толкова безопасни, колкото се опитват да ги изкарат някои офталмолози.
Самата аз съм с висок диоптър късогледство, но никога не съм си и мислела да се подложа на такава операция, защото нито един лекар не може да ти даде гаранция след 10 години при такава намеса какво ще се случи с окото.

# 13
  • Мнения: 798

има ли някой представа дали този тип проблем може да се отстранява лазерно и на каква възраст?
За жалост лазерна корекция може да се направи едва, след като спре да расте организма, т.е. след 18-20 г. възраст. Аз си правих преди 2 месеца такава корекция, но съм на 29. А и при този диоптър вероятността да го израсте е много голяма. Ще свикне детенце. Цял живот съм носила очила и лещи , от дете...Като види, че му е добре така,даже ще си ги търси. Но наистина не купувайте скъпи рамки. Успех!

# 14
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
преди малко питах лекарката, каза, че лазерни корекции се правят след 21 години.
каза ми, че това е по-добър вариант, от колкото да има и много малък диоптър късогледство (-), защото с нарастване на ретината на окото, диоптърът при всички случаи намалява при далекогледството.
довечера ще ходим да й изберем рамка, като за начало харесах една съвсем лека, пластмасова и не толкова скъпа.
хубавото е, че няма астегматизъм.
ще пиша довечера малката как е реагирала  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт