Пясъчен часовник!

  • 6 752
  • 9
  •   1
Отговори
мисля да подаря на приятеля си пясъчен часовник но нз какво послание да му напиша кам този подарък в смисъл (защо му подарявам този подарък) моля дайте някоя идеика (послание)

# 1
  • Мнения: 1 243
Ами кажи ни ти защо си му избрала този подарък? Каква символика влагаш в пясъчния часовник? Защо му избра точно това?

# 2
  • Мнения: 603
Когато подаряваш часовник, оръжие и ...(още нещо имаше), задължително трябва да поискаш пари преди това. Т.е. приятелят ти "да си го откупи" от теб. (Символична сума - монетки някакви).Бях чувала за такова поверие. Като символиката е, че като подаряваш часовник (в твоя случай) "преброяваш времето" с човека, на когото го подаряваш.

# 3
  • Мнения: 2 388
"Любовта е като плаващ пясък – колкото по-дълбоко пропадаш, толкова по-трудно е да излезеш!"

"Часовникът на любовта ни изтича,
пясъкът през пръстите се стича."


И аз го знам това, за откупуването на часовника. Може и касовата бележка да му дадеш. Mr. Green

# 4
  • Мнения: 592
И ако е от китайските магазини за 4.50 - не че трябва да дадеш хиляди за подарък, ама са тотални боклуци там. И ако работи някъде в завод... Кофти избор!

# 5
  • Мнения: 843
   Изобщо не съм суеверна,  но мъжът ми ми подари за Коледа великолепен часовник  и след това разбрах за поверието.   В началото не обърнах внимание,  но  женската  ми природа и страхове надделяха.  Срам - не срам,  отидохме в магазина и през смях и неудобство  изиграхме сценката :  Връщаме ви този часовник, дайте си му  парите.  После си избрах друг часовник , платих с мои пари и толкоз.  Няма подарък..Simple Smile)

# 6
  • Мнения: 2 388
 И на мен са ми подарявали часовник ( и човека с който съм и приятел ). Просто съм давала някаква символична сума ( може и 5 ст. ) и съм го го "откупувала".

# 7
  • София
  • Мнения: 9 850
Да, часовник и нож и аз знам, че се откупуват. Приятелят ми ми подари часовник, преди да чуя за това с откупуването. Не знам от какво, но след няколко дни започнахме да се караме жестоко, и по някое време казах на майка ми, че ми е подарил часовник и тя ми каза за откупуването. Откупих го и спряхме да се караме така newsm78 Не съм много суеверна, ама тоя случай ме заби в земята просто... #Crazy

# 8
  • Мнения: 2 388
То и внушението е голяма сила.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 524
 Thinking аз се чудя що напоследък се дъвчем с моя. Само не разбрах заради часовника се караме, а ножа където му подарих - явно и ще се коляме....... Да знаете още утре ще откупуваме вещите, само дето са купувани от два различни края на света- та какво да правим - явно кръв ще се лее.....  Joy Joy
Добре ще му дам 5 ст за часовника, но ще искам за ножчето поне 100лв.  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт