Много наддава, какво да правя?

  • 1 200
  • 15
  •   1
Отговори
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 726
Здравейте. Днес се прибрахме от консултация. Бебка е наддала 1.300 кг. На 9 месеца е вече 12.860 кг., което според мен е много. Хранителния й режем е следния - към 9.30 закуска, на обяд - 180 гр. пюре, следобяд - 180 гр. каша, вечер - 180 гр. лека нощ пъренцето или супа или друго за вечеря но все в този грамаж. След това се кърмим малко, през нощта отново на 2-3 пъти. Не пие водичка или сокове. Забелязах, че не пълни много памперса, ака всяка сутрин. Сменяме до 4 непълни, дори слабо пълни, памперса. Средно енергична е. Все още не може да се изправя, иначе в проходилката е много бърза. Притесняваме това наддаване и мисля да спра кърменето през нощта и на поискване понякога. Да не би да задържа течности newsm78 Не се сетих да питам доктора днес.

# 1
  • Мнения: 1 219
според мен количествата са ок,но защо не пробваш да не даваш каша следобяд а плод например.Или въобще да пропуснеш следобедното хранене.Не мисля,че проблема е в кърмата,по-скоро в другите храни,които предлагаш.Но не се шашкай,детенцето си е добре-12кг не са много.Всяко дете е индивидуално. PeaceНие също сме почти на 9 м.Родени сме на 27-ми април,а доколкото видях вие сте на 11-ти,така че са почти връстници.Ние също бяхме на консултация вчера и сме наддали едва 750гр.за около 2 месеца WinkНо аз не се тревожа,че е наддала малко.Тежи 8200,а други деца на нейната възраст са поне 9 и 10 кг.Така че не се шашкай-детето си е добре Wink  bouquet

# 2
Zdravei az dnes se registrirah. Mnogo mi haresvat temite.Nie sme na 4 mesetsa,no prez noshta ne se hranim..Imoita bebka e puhkavi4ka,no zaradi AM.Tia e 6 kg.Spored men triabva da sprete noshtnoto hranene.

# 3
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 726
Аз също смятам следобедното хранене да го пропусна, както и нощните хранения.

# 4
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Според мен не премахвай следобедното хранене, а замени кашата. Или 1-2 пъти в седмицата предлагай каша. През другите дни плодове, кисели, кремчета.

# 5
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Тежичка е според мен, но пък не казваш колко е висока и дали вие сте едри. Всяко дете е различно. Аз лично бих спряла кашата - не е необходимо да тъпчем децата като бройлери. Би могла да замениш кашата с плод, но щом не пие вода не и спирай кърменето. Нека си суче когато пожелае.

# 6
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 726
Висока е 74 см. Аз не съм много висока - 160, а половинката - 182 см. Тя и първата ми дъщеря вървеше пълничка, но на найните см. беше с два-три кг. по-лека. За сметка на това пък като порасна се издължи и отслабна.

# 7
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Мириел, щом детето е добре и е жизнена няма проблем. Според мен просто кашичката и идва в повече. А татко ви никак не е дребен, та може да станат манекенки  Wink или волейболистки.

# 8
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 726
Че е жизнена жизнена е, но свекървата снощи като почна да нарежда - да е болна от нещо и все от този род и направо ми све сви под лъжичката.

# 9
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Според мен детето е и доста см на височина - моят син е на почти годинка, а на консултацита за 11 м беше 74 см. Средната височина за 1 годишно детет е 75 см, а вашето момиченце ще я понадмине определено. Има си едри деца. За да не наддава толкова наистина може в някои от дните  да замениш кашата с някакви ядки - овесени, елдени, приготвени от теб. Освен, че са по-полезни са и по-малко калорични. Друг вариант е да добавяш към кашата плод, което ще намали калоричността й.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Спри кашата. Кашите са доста калорични и не са подходящи за пухкави бебета. По добре давай плодови пюрета. През нощта давай вода. Но всичко това плавно го направи за да не подложиш бебка на стрес.

# 11
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Че е жизнена жизнена е, но свекървата снощи като почна да нарежда - да е болна от нещо и все от този род и направо ми све сви под лъжичката.
Абе я не се връзвай на такива глупости.  Ако е пухкаво - много дебело, ако е слабичко - не го храните - то угодия няма. Майката си познава детето най-добре.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 152
И моята бебка е едричка- 9 кг сме вече. Нашата педка още от самото начало на захранването забрани кашите, поради това че са много калорични. След обед давам плодово пюре и то в доста по-малки грамажи от твоите. Те децата ще поотслабнат като проходят, споко.

# 13
  • Мнения: 1 691
Не спирай кърменето, а спри кашата Peace Или предлагай максимум 1-2 пъти седмично. Вместо каша давай плодово пюре или още по-добре пресен плод.

# 14
  • Мнения: 534
Не спирай кърменето, а спри кашата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт