Нещо странно ми се случи

  • 6 271
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Не знам дали темата е за тук, ама не знаех къде да я пусна. Ако все пак се касае за психичен проблем или проблем със съня значи най вероятно е за тук. Искам да ви кажа какво преживях преди 2 вечери и да ми кажете дали има опасност да полудявам, каква помощ да търся и изобщо да чуя някакви мнения по въпроса.
Значи действието се развива посред нощ. Детето плачеше и го взех при мен. Докато се опитвах да заспя, защото то ми пречеше, ми се случи следното нещо. В полуспящо състояние, казвам полуспящо, защото си знаех, че съм си в леглото и се мъча да спя, усещах детето до мен и всичко, но същевременно явно не съм била съвсем будна, защото усетих в ръката си, която беше под възглавницата ми.... друга ръка. Не беше на бебето, беше голяма мъжка ръка. Аз я стисках, дори я опипах защото като усетих, че държа нещо помислих че може би детето ми е подало ръчичка. Но не беше бебешка, а мъжка.  Освен това бебето беше малко по настрани, нямаше как да си протегне ръката чак там. Това за секунди след което явно пак съм се унесла и в един момент усещам, че се задушавам. Усещам, че някаква сила ми натиска главата под юргана и не ми стига въздуха. Започвам да се боря в съня си, без реално да си мърдам ръцете да се освободя, но явно главата съм мърдала защото извенъж се събудих и се освободих от това. Казаха ми, че може да е сънна апнея. До сега подобно нещо не ми се е случвало, но може и да е началото на апнея. Но и това с ръката, която усещах в моята пак е много странно, подобно нещо не ми се е случвало преди. И всичко това аз по скоро го усещам като да се е случило реално, а не е било сън.
Четох по нета за проблеми със съня, сомнабулизъм и т.н. но не намерих нищо свързано с моя случай. За психични проблеми просто не знам какви симптоми да задам за търсене за да видя доближава ли се до някоя диагноза и коя. Имам чувството че направих здрасти с Дявола, колкото и налудничаво да звучи  Crazy

# 1
  • Мнения: 398
Мисля,че трябва да се посъветваш с джипито ако се повтори,може да е нещо моментно.

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
според мен си сънувала.
така се получава когато едната половина на мозъка спи, а другата не...

на мен ми се е случвало да сънувам с отворени очи.
баща ми си мислеше, че съм будна и ме питаше нещо, аз исках да му отговоря, но излизаха репликите ми от съня и аз се дразнех, защото виждах, че баща ми не ме разбира Mr. Green

нали имаш 3 деца - преумората се показва под нова форма.
чак за дявола не бих си мислила.

пробвай йога и медитация Peace

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
В Клюкарника има една тема "Случи ми се нещо странно".
Ама по-добре не я чети щото може съвсем да изтерясаш.

Иначе по темата,
според мен си била полузаспала,
напипала си нещо, което в съня ти ти се е сторило като мъжка ръка.
Унесла си се, но подсъзнателно си продължила да мислиш за това,
което се е отразило и на кошмарът след това.

# 4
  • Мнения: 2 757
В Клюкарника има една тема "Случи ми се нещо странно".
Ама по-добре не я чети щото може съвсем да изтерясаш.

Иначе по темата,
според мен си била полузаспала,
напипала си нещо, което в съня ти ти се е сторило като мъжка ръка.
Унесла си се, но подсъзнателно си продължила да мислиш за това,
което се е отразило и на кошмарът след това.

Как бе, веднага ще я потърся тази тема. Може да си намеря приятели луди като мен  Grinning
За напипването, ръката ми беше под възглавницата и си спомням че  бях хванала част от калъфката, мислех по този въпрос когато се събудих от задушаването и веднага се сетих за ръката и се опитах пак да я усетя, но я нямаше, само леко стиснах самата възглавница. Но тя няма нищо общо с мъжка ръка. Абе... луда работа

# 5
  • Мнения: 398
При мен имаше подобни изпълнения когато вземах антидепресанти.Чувах,виждах,усещах какви ли не неща и се събуждах в ужасно състояние. Всичко отмина като спрях лекарствата.
Питай чичко Гугъл...Стрес е вълшебната думичка. Той е главния виновник за всички болести.

# 6
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
и аз бях така-все едно някои ме погали през лицето.Беше гадно много се уплаших.Оба4е не бях спала 3 дни .

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Стiга бе,Niki,как да си луда....Мисля,че си била в онова странно полузаспало-полубудно състояние.Не мисля,че е нещо по-лошо.Просто сън....или нещо подобно.

# 8
  • Мнения: 5 790
Потърси в Гугъл за "сънна парализа".

http://www.google.bg/search?hl=bg&q=%D1%81%D1%8A%D0%BD%D0%BD … &aq=f&oq=

# 9
  • София
  • Мнения: 2 217
Аз също съм с тройка кебапчета - не съм спала нормално от 3 години, особено последната....Имам същите нощни емоции. Не се принеснявай - от преумората е

# 10
  • Мнения: 2 926
Няма страшно.
Това усещане е като онова, когато си в полузаспало, полубудно състояние и когато ти се струва, че падаш от някъде и се стряскаш.
Тези неща ги прави мозъка преди да заспи  Peace

# 11
  • Мнения: 17 546
Аз също съм с тройка кебапчета - не съм спала нормално от 3 години, особено последната....Имам същите нощни емоции. Не се принеснявай - от преумората е
Mr. Green това ми хареса!

Всички с тройките, като са ни били дечурлигата на толкова, сме имали такова нощно изпълнение от недоспиване и преумора. Моето беше ръка на челото. Напълно будна (според моите представи), с отворени очи и усещане за топла длан на челото!  ku-ku Че и видях жена в бяло, която просто се усмихваше кротко до мен и после си тръгна размивайки се в пространството... Откачена работа... Добре, че поотраснаха малко след това и започнаха да спят, че съвсем щях да "изплискам легенчето". Laughing

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Незнам за среща с дявола, но ми се случваше често когато пътувам. Усещам в съня си, че не мога да дишам. Но задушаването идва от гърлото. Така ми беше усещането. Все  едно се е стеснило и въздуха не минава. Събуждах се от липса на кислород, червена, със студена пот. Страшно си е. И така докато установих, че се случва само ако спя на пухена възглавница. Но ми се случи няколко пъти и никога у нас. У нас сме със силиконови. Така, че говори с лекар.

# 13
  • Мнения: 1 983
Стресът и умората си казват думата.
На морето сънувах как някой ме души, знаех че е сън и се опитвах да се събудя. Събудих се, не можех да си поема дъх 2-3 минути след това, мъжа ми и той се стресна, после ревнах. Циркът беше пълен. Crazy
После известно време ме беше страх да спя, особено сама. Crazy

# 14
  • зад пънчето, под трънчето
  • Мнения: 127
В Клюкарника има една тема "Случи ми се нещо странно".
Е, сега вече съвсем ще психясаш Laughing На мен ми докара няколко безсънни нощ като я прочетох

Общи условия

Активация на акаунт