Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sofia

Малко съм встрани от темата, в смисъл, че не пиша и не търся рецепта, но предполагам, че четящите тук могат да ми помогнат... Smile
Моля ви, кажете ми каква трябва да бъде една ел. месомелачка, за да може да отделя при смилането на домати люспите и семките? Сигурна съм, че има такива, но не знам за какъв накрайник да гледам... В описанията на уредите навсвякъде пише, че има накрайник за зеленчуци, например, но  нищо повече...
Ще купувам тези дни мелачка за месо, но ми се иска да върши и тази работа, няма догодина пак да търся друга....
Много благодаря за всяко инфо!
 Hug
Цитирай

София

Майка ми има такава мелачка, но тя не се води за месо, а за зеленчуци специално. Така че попитай в магазина.
Цитирай

Накрайника е като дълга тръба, около 15-до 18см, цялата с дупчици  и улей накрая и, за да излизат люспите и семената. Вътре има винт, който се върти. Но това лято не можах да открия на никакви магазини, а стария ни сдава багажа.
Има специални, които са само за мелене  и отделяне семена и люспи на зеленчуци, както ти казва nana77, но сегашните са само пластмасови, не като старите метални, та са малко паянтови - като минавам патладжана за лютеница примерно, се налага мъж ми да я придържа. И една такава счупих вече  Blush 
Цитирай

Sofia

Е вие ме шашнахте! Ще се налага значи да купувам 2, излиза....  Thinking
Все пак много благодаря за отговорите! Ще разпитам и в магазина.
 Hug
Цитирай

по-добре търси приставката с винта  Peace
Цитирай

Такава приставка има към робота  Bosch MUM 4607 ProfiMixx 46.. но се купува отделно Smile
Цитирай

Sofia

Не ми се купува робот.. само и за него място. Колкото до приставката, бих си я купила с радост, само да пасва на машината! Аз затова разпитвам предварително...  Peace
Цитирай

ами те имат и месомелачка към робота... или пък отделно стояща месомелачка към която пак пасва същата приставка
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.