Много тъмно зелено ако на бебе

  • 115 369
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Здравейте мами,

От два дни цвета на акото на моето кърмаче се промени рязко - от светло жълто-зелено стана много тъмно зелено до черно. Не съм се хранила с нищо, което да промени цвета, а и не виждам симптоми за настинка. Имате ли представа на какво се дължи това?

Благодаря

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 08:26 от Adel

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Да си сменила витамините, които пиеш? Да си започнала да приемаш препарат с желязо? Или да си пробвала нов билков чай?
Доколкото разбирам, бебето иначе е съвсем добре?

# 2
  • Мнения: 161
Не, нищо не съм променяла (витамини не пия). Бебчо изглежда добре, единствено ми се струва, че му е по-трудно акането (около 2-3 пъти), но и преди се е случвало, без цвета да се променя така драстично.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 521
И при моето бебе беше така, но той беше на 6 месеца някъде. Стана много тъмно зелено,почти черно и мнооого рядко. Оказа се, че е от АМ с което го дохранвах, защото бях минала на двойката. Педиатърката ми изписа какво да му давам и за известно време смених и марката АМ. Май се оказа че стомахчето му не преработва добре млякото или не абсорбира достатъчно лактозата...нещо подобно....Но не знам дали при вас е това причината, за да ти напиша какво му давах. Мисля,че е по-добреда се консултираш с лекар.
Чела съм,че причина може да бъде и недостигане до задното мляко при кърмачета.

# 4
  • Мнения: 8 242
Освен цвета - има ли злуз?
Дохранваш ли?
Захранила ли си ?

Това с цвета на акото и настинката не е много сериозно  Wink Макар че понякога наистина се получава някаква такава връзка Simple Smile

# 5
  • Мнения: 161
Освен цвета - има ли злуз?
Дохранваш ли?
Захранила ли си ?

Няма слуз, само на кърма сме. Говорих с педиатърката му вчера, дадох материал за изследване - ще видим в сряда какъв е резултата.

# 6
  • Мнения: 8 242
А някакви капки за колики да му даваш?

# 7
  • Мнения: 161
А някакви капки за колики да му даваш?

Не, нищо освен кърма. Храни се на поискване - тежи 6.700 кг., 64 см.

# 8
  • Мнения: 8 242
А някакви капки за колики да му даваш?

Не, нищо освен кърма. Храни се на поискване - тежи 6.700 кг., 64 см.
Просто разсъждавам на глас.. Simple Smile

Понеже ние имахме проблеми с акото, вкл. слуз и кръв..
Та в болницата ни казаха, че ако има проблем и кървене от стомаха, акото става черно, заради съсирената кръв..
Ако проблемът е в дебелото черво, по към изхода - тогава кръвта е червена..

Дано не се окаже нищо сериозно  Praynig

А иначе в общото му състояние има ли промяна? Болки в коремчето? Повече да плачи?

# 9
  • Мнения: 161
Ох, и аз го прочетох това за черното ако и кръвта - ей и за това е този постинг. Струва ми се, акането не му е лесно, но и преди е било така - напъване, сумтене, понякога мрънкане. Иначе изглежда жизнен и игрив, ама знам ли - не може да си каже.

# 10
  • Мнения: 8 242
А пишкането как е ? - достатъчно ли е?  Промяна в цвета?
Колко пъти акате на ден - 2-3 пъти (доколкото разбрах  newsm78) - значи няма "запек" ..
Какво е като консистенция? Променено ли е ?
Питам - защото се чудя дали пък нещо течностите не му достигат..
Ух не знам..
Дано не е туй с кръвта в стомаха .. или от сорта  Rolling Eyes  Praynig

# 11
  • Мнения: 161
Днес излязоха изследванията на бебо - нормални са. А и цвета вече се нормализира. Според педиатърката или е настинка или е лапнал някой bug. Благодаря ви, момичета!

# 12
  • Мнения: 8 242
Днес излязоха изследванията на бебо - нормални са. А и цвета вече се нормализира. Според педиатърката или е настинка или е лапнал някой bug. Благодаря ви, момичета!
Ако неше bug би трябвало да се види на изследванията..  newsm78
Дано вече нямате проблеми  Hug

# 13
  • Мнения: 19
Здравейте мами!
Моля помагайте  Cryимам син на 1г. и 1м. от днес сме със зелено ако и много се притеснявам ,мисля че не е ял нищо зелено само сок пи по точно компот от грозде.Моля дайте ми съвет много се шашкам  Praynig

# 14
  • Мнения: 262
А възможно ли е това да е реакция след ваксина?
На 26 сложиха ваксина,а тя е на 3м.
Снощи и през ноща имаше доста газове и сутринта беше акала малко,но гъсто и тъмнозелено като попарена коприва.Вчера през деня пък ака 4-5 пъти нормално жълто.
Аз си мисля,че може да е от Панадола или от някаква храна,която съм приемала.
Тя е изцяло на кърма.

Общи условия

Активация на акаунт