Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 55 отговора

Интересно ми е какво ви е мнението относно когато детето не слуша или не се храни,дали използвате изразите:баба Яга,баба Меца,Торбалан,кучето и т.н.....

Лично аз съм против този метод на възпитание,според мен той не възпитава а насажда страх в детето.
Цитирай

София

Лично аз съм против този метод на възпитание,според мен той не възпитава а насажда страх в детето.

Peace Peace Peace
Цитирай

Германия

Не съм използвала такива методи за сплашване. Дъщеря ми беше чула от други деца, но не ѝ правеше никакво впечатление.
Цитирай

Белгия/София

Не, не плаша сина си с нищо, намирам го за тъпо и ненужно и съм забранила на свекърва ми да го прави, понеже се опитваше  Crazy
Цитирай

Sofia

Противник съм на тези методи. По добре да се скарам на момента и да пошляпна ако се налага отколкото да я плаша.
Цитирай

Не, не плаша сина си с нищо, намирам го за тъпо и ненужно и съм забранила на свекърва ми да го прави, понеже се опитваше  Crazy
Моята свекърва така прави,не отивай на студеното че баба Меца ще те изяде Twisted Evil
Цитирай

Стара Загора

не я плашим с баба меца, баба яга и т.н.
Единствено свекърва ми й казва, че ако не си  обува чорапогащник, калинки ще й ощипят крачетата, ама тя щерката е най - доволна ако е боса.
Цитирай

Мисля, че не е нужно едно дете да се заплашва, така след време всичко малко или много ще му се отрази на психиката. А специално за яденето- аз мисля, че всеки яде каквото му харесва и по колкото му е сладко- но не трябва да се насилва.
Цитирай

Много съм против такива методи на възпитание. Нашето дете не го плашим с измишльотини, добре че и бабите й не са привърженици на сплашването. Smile
Цитирай

Някъде там на юг...

Използвам методите при необходимост. Дават резултат  Peace
Цитирай

Заплахата не е в основата на възпитанието, а на подчинението.
Тези баби Яги и Торбалановци не са част от моя метод на възпитание.
Майка ми правеше опити да я плаши с тях, но аз отдавна съм обяснила, че те не съществуват.
Свеки път залагаше на "добротата"- "Ако не си изядеш супата пиленцата в гората ще плачат!".
След обяснение и това вече не върви.
Предпочитам да съм честна с детето си и да обясня, че ако прави или не дадено нещо аз ще се разсърдя или обидя.
Цитирай

Варна

Няма нужда от сплашване , а от говорене и обясняване.

п.п. Е, стига де и тези митични герой Дядо Торбалан и Баба Яга ще потънат в забвение  Wink

Цитирай

Оileán na leipreachán

Аз никога не съм плашила децата си с тези "персони"...  Mr. Green
Не знам за страх, според мен просто е тъпо да караш детенцето да се страхува от Торбалан, примерно...  Sick
Тъпотия...
Цитирай

В райската градина

Моята още не разбира - надявам се да не ми дойдат такива думи в устата - би било глупаво то моя страна.
Цитирай

София

Дъщеря ми е още малка за подобен род заплахи , не ги използвам. Но съм съгласна с всички до тук , че това не е правилно. Единствената заплаха ,която прилагам в момента, е когато не иска да яде , което е често и понеже в момента сме заедно със сестра ми , която също има малко дете , казвам на дъщеря си -"яж , че Ади ,ще го изяде". Не знам до колко е правилно, но няма и голям ефект ,ако не иска да яде затваря устата и толкова , а аз не настоявам. Но не искам да я плаша Баби яги , торбалани и т.н. чудовища и не мисля и да го правя.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 55 отговора