Чия "собственост" са хората, списващи във форума?

  • 3 491
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 984
Оказва се, че сме като крепостни селяни във форума или поне определени хора ни смятат за такива.
После ще ви дам цитати.
Сега кажете чия собственост сте? Laughing

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
М? Rolling Eyes
Дай цитатите, че не вдявам Confused

# 2
  • Мнения: 24
Оказва се, че сме като крепостни селяни във форума или поне определени хора ни смятат за такива.
После ще ви дам цитати.
Сега кажете чия собственост сте? Laughing

Ще ти отговоря на въпроса с въпрос: Гледала ли си по Animal Planet една реклама на енергоспестяващи крушки с бяла мечка, четяща вестник, а едно пингвинче върти колело, което захранва крушката, дето свети?....Мечокът хвърля по някоя рибка на пингвинчето, за да върти по-бързо...е, ти си пингвинчето, само дето и рибки не ти хвърлят  Sunglasses

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
Нищо не разбрах. Дайте пояснения.

# 4
  • Мнения: 984
Цитат
Лошо, защото нямаш право да пишеш от името на форума. Той не е твоя собственост, и ти не си упълномощена, а дори да те упълномощят, ще е атакуваемо, освен ако нямаш пълномощно или разрешение от Мамма-та.

Мнението на автора продължава в същата посока, още по-фрапантно.

# 5
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Собственик нямам, нито ми е Маммата, нито пък някой, който явно е решил  да говори от името на всички пишещи тук.....

# 6
  • Мнения: 4 289
Собственик нямам, но и мога да говоря единствено от свое име. Нямам претенции, да го правя от името на Бг. Мама.

# 7
  • Мнения: 4 300
Ничия собственост не съм. Нито мненията ми, те са си мои. По същияначин и форум.бг-мамма не е моя собственост обаче (всички знаем чия е), и това че съм написала нещо тук не ми дава право да говоря от името на форума.
Точно това имапе предвид и Еди с цитираното мнение, между другото щях да го напиша същото в другата тема, стори ми се адски възмутително първоначално написаното, че потребител си е позволил да организира нещо от името на форума. Добре, че се изясниха нещата после.

Ако се доверим все пак на правото- всеки може да цитира написаното от мен с некомерсиална цел ако упомене авторството ми.

# 8
  • Мнения: 2 401
 Laughing Селтака го е казал пИрфектно.
Ама нещо не затоплям цитата, който си дала Мишок.. дай подробности къде и по какъв повод е казано.

# 9
  • Мнения: 4 300
В темата за простеста на 14. Червената шапчица рече, че е подала молба за протеста от името на форума, Еди написа това, и в последствие се оказа, че в молбата не е цитирано името на форума, а просто  граждани, обединени в интернет форуми, нещо от сорта.

# 10
  • Мнения: 2 401
В темата за простеста на 14.

Аааааа там ли.. не влизам от известно време, щото ми влияе зле на нервната система. И тука ще се въздържа да коментирам.

# 11
  • Мнения: 984
Да, Рокси, обаче чете ли това:

"ляскам само като е без цитат, или като е очевидна спамерската наклонност. просто... много народ реши да си 'развие' сайтовете и блоговете покрай това задвижване. масова практика, между другото, и нищо ново (за мен)."



# 12
  • Мнения: 4 300
Четох го и не виждам нищо смущаващо. Еди има право да контролира спазването на правилата, а само слепец би отрекъл че делът на хората с по нула мнения в тази тема е в пъти по висок отколкото в коя да е друга тема. Също така изобилието от линкове към други форуми и блогове, та дори и открити покани да се организират нещата там където не се модерира тоолкова строго "( от модератори на други форуми). 
Подобна беше и ситуацията в Пътувания- реклами, реклМИ, РЕКЛАМИ. И в темата за имотния балон. В КРасива мама и Нашият дом също чат пат. Имаше една девойка, рекламираща хайде, няма да квалифицирам , сайта бг домове. Смях на кутийки.

# 13
  • Мнения: 984
Протестът и поканата за "чай" не е реклама, нито спам. Всеки има право на протест, какво значи "коя организация използвате"? Та аз, Мишона, имам право еднолично да легна пред Парламента, ако имам разрешение от Кмета за протест. Кой е "еди.", че да ми казва какво мога и какво не мога. Във форума - да - има правила. Но въпреки това, всяко едно мое мнение е мнение на личността ми, а не на единичка рекламоносителка.

# 14
  • Мнения: 1 072
Не съм чела темата за протеста. Не виждам връзка между цитатите и умозаключението, че си крепостна и нечия собственост. Политиката на форума се определя от собствениците на сайта. Имат право на това, струва ми се. А интернет наистина е необятен, крепостничеството - немислимо.

# 15
  • Мнения: 2
Списването в който и да е форум не те прави собственост на създателите или собствениците му, а още по-малко може да те закрепости или оселени. Странно е дори, че в правилата е забранена всякаква политическа агитация, а наблюдавам откровенно такива теми. Регистрацията някъде не ти дава автоматично права да говориш или пишеш от името на всички там. Та това е крайно нелепо.

# 16
  • Мнения: 2 792
 Мишон, мисля че е крайно време да броиш до 100 преди да споделиш съкровените си прозрения, много си първосигнална.
 В цитирания пост ти се казва, че никой не може да се цани за говорител на всички, само защото е регнат някъде, има си правила и политика на форумите и тн., и тн...
  Как това, че си се съгласила с определени правила те накара да се почувстваш продадена в робство, въобще не го разбирам.

# 17
  • Мнения: 3 634
В цитирания пост ти се казва, че никой не може да се цани за говорител на всички, само защото е регнат някъде, има си правила и политика на форумите и тн., и тн...
Как това, че си се съгласила с определени правила те накара да се почувстваш продадена в робство, въобще не го разбирам.

Затова ли било?! Първата страница е много интимна, почти не става ясно откъде е проблема, а само че Еди е замесен.  Laughing

# 18
  • Мнения: 3 394
Оказва се, че сме като крепостни селяни във форума или поне определени хора ни смятат за такива.
После ще ви дам цитати.
Сега кажете чия собственост сте? Laughing


Ще ти отговоря на въпроса с въпрос: Гледала ли си по Animal Planet една реклама на енергоспестяващи крушки с бяла мечка, четяща вестник, а едно пингвинче върти колело, което захранва крушката, дето свети?....Мечокът хвърля по някоя рибка на пингвинчето, за да върти по-бързо...е, ти си пингвинчето, само дето и рибки не ти хвърлят  Sunglasses
[/quote]



знам я тази рекламка - баси хитрата мецана!
Та кой кого притежава...

# 19
  • Мнения: 408
Ничия собственост не съм. Нито мненията ми, те са си мои. По същияначин и форум.бг-мамма не е моя собственост обаче (всички знаем чия е)

Аз не знам, ще ми кажеш ли ?

# 20
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Е, със сигурност не съм собственост на който и да е форум, еле пък на тоя! Още по-малко пък говоря от негово име... най-малкото, защото почти винаги съм контра!  Sunglasses

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 3 015
Няма да ти се получи номерът, Мишона!
Форумът няма "собственост", има ПОТРЕБИТЕЛИ.
И те са такива заради политиката, ценностите, собствената си воля, дори и заради модерирането тук.
Незнанието относно идеите на форума и ваденето на цитати на администратор от конкретна актуална тема не оправдават безумната тема.
Нечетенето и неразбирането на конкретното администраторско мнение - също!
Няма да доставя удоволствието на всички чакащи да заключа темата.
Инициативите на bg-mamma са съгласувани с нас. 
За конкретната, от която е изваден цитатът, нямаме уведомление, питане или желание за подкрепа.
Има тема.
Въпросът е актуален, вълнува много хора и затова не сме изтрили темата.
Даваме трибуна, но държим, да е съобразена с правилата ни и искаме яснота.
А, кой на кого  "робува" е въпрос на гледна точка.

# 22
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Ничия собственост не съм. Нито мненията ми, те са си мои. По същияначин и форум.бг-мамма не е моя собственост обаче (всички знаем чия е)

Аз не знам, ще ми кажеш ли ?
И аз се присъединявам към това питане   newsm78 и вече някой да ни светне по въпроса   ruporuu

# 23
  • Мнения: 2 257
Мишона, де психология, де! Две-три сте пишман-психоложките тука, не мой така. Милата тя!
-----------------------------------------------------
Tatti, а ти що така подробно тоя път?

# 24
  • София
  • Мнения: 3 099
Ох, от как' сложих чавка на условията им, ме щракнаха с пухени белезници за парното... Но и да ме бият, ще ги обичам!

ПП. Аз на червени шапчици последовател не ставам. Еди е бил даже кротък... Що така тоя човек?! Аз си го харесвах какъвто беше - бой и алтернативна на сръбската музика!

# 25
  • Мнения: 822
Форумското ми сърце винаги ще бие за Еди... Моля, никой да не му посяга! Дори и Мина. А с въпросната тема не съм запозната из основи, но и да бях... Дори и политиката не може да убие обичта...

# 26
  • Мнения: 14 469

мишона, от едно такова нещо в голям филм си се вкарала, както е модерно да се казва.


# 27
  • Мнения: 984
Мишона, де психология, де! Две-три сте пишман-психоложките тука, не мой така. Милата тя!
-----------------------------------------------------
Tatti, а ти що така подробно тоя път?

Пишман-психоложката иска да ти каже, че не е психоложка, в този смисъл който хора като теб влагат. Аз консултирам деца и родители, когато се обърнат за помощ към мен. По-скоро съм педагог.

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 14:02 от Мишона

# 28
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Аз не се смятам за ничия собственост. От няколкото смръдливи скорошни истории тук, обаче, започвам да се чудя чия собственост е 'мамата'.

# 29
  • Мнения: 3 634
От няколкото смръдливи скорошни истории тук, обаче, започвам да се чудя чия собственост е 'мамата'.

Поясни, моля!  Thinking

# 30
  • Русе
  • Мнения: 11 912
Форум - доколкото означава дискусия, не може да принадлежи на никого

# 31
  • Мнения: 984
Всички, които са гласувами в малинската тема че ги дразня, са се разписали в тази тема. Много се радвам. Дразнете се, за ваша сметка си е. Плюйте - също, готино плюете.

Искам да попитам средностатистическата крепостна съфорумка /СКС/, хем зависима от "форома", хем професионалистка с постижения, хем добра и уравновесена майка, какво печели от форума и дали случайно Форума не я използва по някакъв начин.

# 32
  • Мнения: 2 978
Аз съм си аз. Собственост съм на Мама и Тати (ама, моите си)
Кой където иска да ходи, но не давам никой да пише или говори от  мое име....освен ако не си го сложа в подписа!!!

Ако на някой му харесва да бъде цитиран някъде, да си го напише в пашапорта.


п.п. Радвам се, че вече не съм пристрастна към този форум..отдавна всичко стана Confused

# 33
  • Мнения: 3 634
Искам да попитам средностатистическата крепостна съфорумка /СКС/, хем зависима от "форома", хем професионалистка с постижения, хем добра и уравновесена майка, какво печели от форума и дали случайно Форума не я използва по някакъв начин.

Мисля, че не.  Thinking Нали влизаме тук по собствено желание, разкриваме самоличността си, ако преценим ... не виждам кое ми го определя друг. Наистина не разбирам кое толкова ви дразни? Споделете, моля! Може пък да дразни и мен и да не разбирам...  ooooh!

# 34
  • София
  • Мнения: 3 099
Собствениците ми да ме снабдят с пуканки, моля!

# 35
  • Мнения: 984
Михалко, отговорих на въпроса. След като не разбилаш темата, значи няма какво да те засегне в нея. Peace

Ивонске, не се прави. И ти висиш цел ден у форома. А какво печелиш? Пуканки? Срамота.

# 36
  • Мнения: 3 634
Михалко, отговорих на въпроса. След като не разбилаш темата, значи няма какво да те засегне в нея. Peace

Разбрах ти защо си пуснала темата, но след теб се изказаха и други, че форума е "много зле"...

# 37
  • Мнения: 984
Хихи, значи има и такива хора, какво?
Дай да не спамим, че дразним "еди." помешчикът на форума, както сам се нарече.

# 38
  • Мнения: 27 524
Нали знаеш, че цитати, извадени от темата и без контекст не е особено правилно, коректно и вярно да бъдат обсъждани така.
Освен това Еди е прав   Wink

# 39
  • Мнения: 817
На дъщеря ми съм собственост, или поне тя се опитва да ме убеди в това Peace

# 40
  • Мнения: 4 892
Ивонске, не се прави. И ти висиш цел ден у форома. А какво печелиш? Пуканки? Срамота.

Това значи ли, че требва да ни се плаща? И чак сега го казвате, не е честно. Искам хонорар!

Свободата, Мишон, значи с радост да се подчиняваш на някакъв ред.
Да перефразирам - ако с удоволствие влизаш в даден форум /а по всички има правила и ред/, ползваш го непрекъснато и постоянно, което е очевидно, значи си свободен, демек не си ничия собственост, а освен това както споменаха и по-горе - имаш избор, ако ли не ти изнася - бягаш.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 099
...
Ивонске, не се прави. И ти висиш цел ден у форома. А какво печелиш? Пуканки? Срамота.

Бе, напоследък не съм толкова сериозна с форума и ме отрязаха... Сега и на неекспандирали пуканки трябва да се радвам, мъкааааааааа...

# 42
  • Мнения: 984
А така, Тино Нино, подмажи се. Но да ти кажа, че не хваща дикиш, по мои наблюдения. Ако не носиш, не стааш. Wink Свободата, Тинке, "е на върха на копието". От мен да го знаеш. Laughing

Ивонске, стига си ревала и отивай да работиш. Laughing Hug

# 43
  • Мнения: 4 892
А така, Тино Нино, подмажи се.

Не, бре, аз да Ви открехна, инак ще го обърнете на слободия, видно е, че сте предразположена.
Разбирам, че искате да сте различна, непокорна, мноооо хард, ама трябва коефициент, но също така и финес.

Обаче......според мен днес нещо сте объркана - свобода, независимост, копия.....твърде гръмко и нелепо за един лежерен ден във форума?





























# 44
  • Мнения: 743
Нужно ли е да бъда нечия собственост, за да пиша в този или други форуми - отговорът ми е НЕ Peace

# 45
  • Мнения: 6
Не се чувствам като нечия собственост

# 46
  • Мнения: 2 032
Мишон е още малко кутре.
Може ли Мишо да разбере?
Колко си глупав, Мишоне, сега!
Колко страхливо гледаш снега!

С извинения към Цветан Ангелов

Общи условия

Активация на акаунт