Чия "собственост" са хората, списващи във форума?

  • 3 496
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 984
Оказва се, че сме като крепостни селяни във форума или поне определени хора ни смятат за такива.
После ще ви дам цитати.
Сега кажете чия собственост сте? Laughing

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
М? Rolling Eyes
Дай цитатите, че не вдявам Confused

# 2
  • Мнения: 24
Оказва се, че сме като крепостни селяни във форума или поне определени хора ни смятат за такива.
После ще ви дам цитати.
Сега кажете чия собственост сте? Laughing

Ще ти отговоря на въпроса с въпрос: Гледала ли си по Animal Planet една реклама на енергоспестяващи крушки с бяла мечка, четяща вестник, а едно пингвинче върти колело, което захранва крушката, дето свети?....Мечокът хвърля по някоя рибка на пингвинчето, за да върти по-бързо...е, ти си пингвинчето, само дето и рибки не ти хвърлят  Sunglasses

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
Нищо не разбрах. Дайте пояснения.

# 4
  • Мнения: 984
Цитат
Лошо, защото нямаш право да пишеш от името на форума. Той не е твоя собственост, и ти не си упълномощена, а дори да те упълномощят, ще е атакуваемо, освен ако нямаш пълномощно или разрешение от Мамма-та.

Мнението на автора продължава в същата посока, още по-фрапантно.

# 5
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Собственик нямам, нито ми е Маммата, нито пък някой, който явно е решил  да говори от името на всички пишещи тук.....

# 6
  • Мнения: 4 289
Собственик нямам, но и мога да говоря единствено от свое име. Нямам претенции, да го правя от името на Бг. Мама.

# 7
  • Мнения: 4 300
Ничия собственост не съм. Нито мненията ми, те са си мои. По същияначин и форум.бг-мамма не е моя собственост обаче (всички знаем чия е), и това че съм написала нещо тук не ми дава право да говоря от името на форума.
Точно това имапе предвид и Еди с цитираното мнение, между другото щях да го напиша същото в другата тема, стори ми се адски възмутително първоначално написаното, че потребител си е позволил да организира нещо от името на форума. Добре, че се изясниха нещата после.

Ако се доверим все пак на правото- всеки може да цитира написаното от мен с некомерсиална цел ако упомене авторството ми.

# 8
  • Мнения: 2 401
 Laughing Селтака го е казал пИрфектно.
Ама нещо не затоплям цитата, който си дала Мишок.. дай подробности къде и по какъв повод е казано.

# 9
  • Мнения: 4 300
В темата за простеста на 14. Червената шапчица рече, че е подала молба за протеста от името на форума, Еди написа това, и в последствие се оказа, че в молбата не е цитирано името на форума, а просто  граждани, обединени в интернет форуми, нещо от сорта.

# 10
  • Мнения: 2 401
В темата за простеста на 14.

Аааааа там ли.. не влизам от известно време, щото ми влияе зле на нервната система. И тука ще се въздържа да коментирам.

# 11
  • Мнения: 984
Да, Рокси, обаче чете ли това:

"ляскам само като е без цитат, или като е очевидна спамерската наклонност. просто... много народ реши да си 'развие' сайтовете и блоговете покрай това задвижване. масова практика, между другото, и нищо ново (за мен)."



# 12
  • Мнения: 4 300
Четох го и не виждам нищо смущаващо. Еди има право да контролира спазването на правилата, а само слепец би отрекъл че делът на хората с по нула мнения в тази тема е в пъти по висок отколкото в коя да е друга тема. Също така изобилието от линкове към други форуми и блогове, та дори и открити покани да се организират нещата там където не се модерира тоолкова строго "( от модератори на други форуми). 
Подобна беше и ситуацията в Пътувания- реклами, реклМИ, РЕКЛАМИ. И в темата за имотния балон. В КРасива мама и Нашият дом също чат пат. Имаше една девойка, рекламираща хайде, няма да квалифицирам , сайта бг домове. Смях на кутийки.

# 13
  • Мнения: 984
Протестът и поканата за "чай" не е реклама, нито спам. Всеки има право на протест, какво значи "коя организация използвате"? Та аз, Мишона, имам право еднолично да легна пред Парламента, ако имам разрешение от Кмета за протест. Кой е "еди.", че да ми казва какво мога и какво не мога. Във форума - да - има правила. Но въпреки това, всяко едно мое мнение е мнение на личността ми, а не на единичка рекламоносителка.

# 14
  • Мнения: 1 072
Не съм чела темата за протеста. Не виждам връзка между цитатите и умозаключението, че си крепостна и нечия собственост. Политиката на форума се определя от собствениците на сайта. Имат право на това, струва ми се. А интернет наистина е необятен, крепостничеството - немислимо.

Общи условия

Активация на акаунт