ФОТОГРАФИЯ-32ра тема

  • 24 064
  • 515
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 109
ей пак почнахте с тоя фокус.
Мобс, не знам как е на голямо, но по принцип ... плетените и дънкови и релефни материи излизат по-криспи и по-контрастни, няма как мека кожа на сладуранка да излезе така (и слава богу Joy ) очите са на същата линия като шала май. няма как да не са на фокус. тъмни са от сянката на качулката, по-едноцветни, по-меки. как да излязат по-остри.

за снега и цвета му от миналата седмица си мисля... значи... жълтия не е добре да се яде Joy

от там нататък... и иводата е безцветна, но морето е синьо. не е дори пясъчно зелено като пясък с водорасли.

на синьо небе, снегът синее и това му е цвета. на облачно сиво и без слънце, си е себе си и няма сенки.

искам пак да кажа. снимате страхотно!

Фрида, ако луиза ни осинови, после и дюкан ще трябва да ни осиновява. а това не е добре. Confused

# 16
  • Мнения: 1 117
да ви покажа нещо, направо нямам думи, кой мозък може да роди такива изцепки???? #Crazy #Crazy #Crazy
линк от ФФ

# 17
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 663
да ви покажа нещо, направо нямам думи, кой мозък може да роди такива изцепки???? #Crazy #Crazy #Crazy
линк от ФФ

А това къде ще го строят???? Ужас и безумие #Crazy

# 18
  • Мнения: 2 109
за начинаещите:
ЕТО така се държи правилно ДСЛР:



# 19
  • Мнения: 11 314
Имам нужда от помощ откъм фотошоп.
Опитвам се да осъществя една идея,обаче нещо не ми става. Не знам какво точно бъркам при омесването на слоевете. Искам да прелива от сняг в трева и да не стои плоско, ами да мога да го изкривя по тялото. Става дума за селф.

# 20
  • Мнения: 948
Записвация.


http://www.flickr.com/photos/7856992@N05/3188875381/

Лени - давай новата тема, мила...Никога не докарвам снимка достойна за конкурс, но не си забравям фотоапарата, като имам "задача" та ми е полезно  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 11 314
За това питам. Нещо не мога да го удурдисам. Приемам всякакви препоръки.

# 22
  • Мнения: 7 091
Лоис, направо ми събра погледа! #Crazy

Калина, така съм се смяла с твоя Кайо!!! Голяма е скица! Laughing

Веч, хич ме няма по ФШ, иначе бих ти помогнала. Само ми направи впечатление, че тревата прилича на бодлички на кактус, т.е има разстояние м/у отделните стръкчета, струва ми се, че би стояло по-добре ако беше гладка трева.  Peace Ти ще я правиш сиво-бяла, нали?

# 23
  • Мнения: 919
запис и аз

някой може ли да ми помогне да пооправя малко тази снимка..

имам лайтроом и фотошоп.. с първото не съм се запознала още, но е инсталнато

# 24
  • София
  • Мнения: 983
Луиза, относно линка който пусна - оставам безмълвна  Shocked Казвам ви, хора, все повече не ми се живее в България и от това ми става още по-тъжно  Sad

Веч, като начало, намери по-гъста и плътна трева и я изрежи по- прецизно. Нататък все още не ми стигат познанията  Confused

Кали, много ти е схватливо детето (освен, че е безкрайно чаровно  Heart Eyes) Права си за това, което пишеш - за всичкото  Grinning И за жълтия сняг особено  hahaha Joy Joy Joy

# 25
  • Мнения: 405
Този комплекс в Бг си е чисто "на свинче - звънче"  Joy

Иначе е хубаво. Мисля, че знам дори откъде е открадната идеята  Mr. Green Работила съм в подобен комплекс в Дубай. Лукс - да. Разточителен кич - да. На фона на Бг обаче е абсурдно, незнам.... мога да предположа какви ще са цените, и като такива - определено ще е по-добре да си купиш нещо подобно в Дубай.  Joy

Моби, къде мислиш да емигрираш?  Simple Smile

Благодаря на Кайо за разяснението "как се държи правилно ДСЛР'  Grinning  Къде беше той като се учех...  Heart Eyes страшна скица!

# 26
  • София
  • Мнения: 983
Моби, къде мислиш да емигрираш?  Simple Smile

Амии, мечтая си за една скромна къщичка в Тоскана или някъде из френския прованс, в близост до някое китно малко градче  Mr. Green Но това ще е в някой друг живот, вероятно. Реална покана имаме семейно за Германия, но все още си седим тука и се надяваме обстановката да се промени и БГ да стане годна за живеене  Confused

# 27
  • Мнения: 4 915
Аз пък искам моби да ме осинови.  Mr. Green Ако ще ходите в Тоскана... Whistling

Вечи, идеята със седналите крака нещо не ми се връзва. Защо пролетта е седнала? Ако ще е седнала, в тази поза трябва и дупИ да се вижда.  Laughing
По-добре помисли в насока ръка, която докосва снега - виж на Слави аватара, нещо подобно като поза, или изящно босо краче в лек шпиц... Wink Ако по крачето има текстура нека е трева, но някак по-загатната като че ли, иначе ще стои като космато.  Rolling Eyes Или текстура на виещи се цветя, на нещо нежно като цвят и форма...Там където крачето/ръката докосва снега, нека сякаш той се топи и също има загатнати цветчета. Лиснете малко топла вода на снега в двора, снимай стопеното със снега наоколо и пробвай.  Simple Smile

Момичета, много хубави неща сте направили, аз нямам време хич, затова едно голямо БРАВО на всички ви. Аз фотошоп в такъв напреднал вид не смея да правя, нямам и време, затова си оставам със снимките и текстурите най-много.  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 810
Калина, аз чак сега загрях, че Кайо държи обектив  Joy

Веч, не се отваря линка при мен.

Луис, пак си сготвила вкусно Simple Smile

Гаргамелчо, супер снимка, много готино си го хванала!

# 29
  • Мнения: 11 314
Много сте ми полезни с коментарите. Ще оставя идеята още малко да се избистри. Фрий, на теб особено благодаря за предложението.
Пумпал, а сега виждаш ли я?

Общи условия

Активация на акаунт