За свекървите и промените,през които преминават.

  • 2 688
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
Здравейте,пускам тази тема,защото виждам много голяма положителна промяна в моята свекърва,която хич не беше от добрите,помагащи  свекърви и баби.Сега всичко е различно от няколко месеца тя се държи превъзходно и с мен и малкия и със сина си.Сега се обажда през няколко дни само за да ни чуе как сме,не е минал празник без да се отчте.Когато сме при нея е .......незнам аз съм крайно учудена и много приятно изненадана от нейното отношение.Разбирате ли ме?Не съм сигурна дали се изразявам ясно,но просто исках да видя дали и други съкровища не са се променили като моята.Надявам се да има и още такива.

# 1
  • Мнения: 2 237
Има.Моята  Peace Не веднъж съм писала тук за нея, плювала съм я доста /в повечето случаи съвсем заслужено/ Преди две години се скарахме жестоко.Забраних и да разговаря с мен и да припарва до дома ми.За мен просто я нямаше.....Сега, две години по-късно реших че няма смисъл да се тормозя с такива негативизми.Сдобрихме се, без и дума да отваряме за миналите ни пререкания.Тя е безработна, вдовица от скоро, самотна е ....И обожава дъщеря ми.В момента ми е на гости.Аз я поканих да ни види новия апартамент.Държи се много добре, помага ми.Прави ми компания през деня, когато детето е на градина.И двете много се променихме.Към добро.Обединихме се вимето на детенцето, не и беше много приятно да знае че баба и мама не си говорят....
Така че оставям всички проблеми и пререкания в миналото и и прощавам всичко.Омразата и негативизма са лошо нещо.....
И повече няма да напиша за нея нищо лошо.Тя е такава, каквато е .Време е да свикна.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 294
И обикновено точно след такава метаморфоза, следва най-голямата жестокост от страна на свекървата.Спечелила доверието ти, се цели в най-слабото  ти място-детето да речем.

# 3
  • Мнения: 12
И обикновено точно след такава метаморфоза, следва най-голямата жестокост от страна на свекървата.
newsm10

Абсолютно вярно! За 20г. разбрах, че приказката "вълкът козината си мени, но нрава-не" е истина. Моята възприе същата тактика. Нямам нищо напротив, но дълбоко в себе си не й варвам, ама ВЪОБЩЕ. За това не я не й споделям лични неща, не й искам съвети..... Само общи приказки.

# 4
  • Мнения: 2 237
Ааа, ма прави сте момичета с тая приказка за вълка ! То и аз си знам че е така и аз също я държа надалеч и не споделям нищо лично.Тя живее далече от нас, че ще я виждам веднъж на три месеца и ще обелим два общи лафа......Ама пък по-добре така от колкото да знам че съм скарана с някой.Пък било то и със свеки.И все пак вярвам че една свекърва може да се промени към добро в даден момент .

# 5
  • Мнения: 143
Според мен една свекърва, за да си промени отношението от лошо към добро значи е усетила,че губи сина си.
Тя или те харесва или не.
Но когато става въпрос за сина и вече е друго.

# 6
  • Мнения: 3 394
екстра!
И моята свекърва за първи път от 6 год ни направи подарък, включително на детето.
Не,че ми трябва, но все пак е хубаво.

Ние никога не сме имали проблеми, но и не се чуваме. Последния път я видях преди 2 год.

# 7
  • Мнения: 4 668
Моята се промени под мое влияние  Mr. Green
Преди беше мърла , сега е започнала много да чисти и да подрежда , особено като знае , че аз ще отида с мъжа ми  Laughing
Просто аз не спирах да мърморя и да натяквам колко е мръсно и неподредено у тях и тя неочаквано си взе бележка .
Сега я гледам , че даже и харесва да и е чисто  Laughing

Иначе , според мъжа ми , аз съм им взела страха ... явно съм страшна много .

# 8
  • Мнения: 1 294
Моята се промени под мое влияние  Mr. Green
Преди беше мърла , сега е започнала много да чисти и да подрежда , особено като знае , че аз ще отида с мъжа ми  Laughing
Просто аз не спирах да мърморя и да натяквам колко е мръсно и неподредено у тях и тя неочаквано си взе бележка .
Сега я гледам , че даже и харесва да и е чисто  Laughing

Иначе , според мъжа ми , аз съм им взела страха ... явно съм страшна много .



Ти сериозно ли  си се държала така, когато си била на гости в домът им ooooh!

# 9
  • Мнения: 4 668
Ти сериозно ли  си се държала така, когато си била на гости в домът им ooooh!
   
Да .
Не съм казвала нищо директно , но примерно - спала на дивана , не си махнала завивките и кучето лежало в тях  Confused Всичко в косми и тя ми вика - седнете - ами къде ?

Или отиваме да вземем нещо - мръсните чини си стоят от вечерта на масата . Пак - седнете  Confused
Ще седна , ама друг път ...
И после с цялата си наглост ме поглежда и ми вика - " Ти май мислиш , че тук е мръсно , а "
и аз отговарям - ами да , мръсно е ...

# 10
  • Мнения: 2 270
Не мисля, че хора на тази възраст могат да се променят!

# 11
  • Мнения: 940
Не, те не се променят. Просто спират да се държат лошо и да се ядат за глупости.
Може би всички трябва да сме малко по-толерантни. Но понякога просто..... #Cussing out

# 12
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670

# 13
  • София
  • Мнения: 746
Моята не ме понасяше,аз обаче и взех сина,родих му дете,не си говорехме и не беше виждала детето,докато не стана на 7месеца,накрая клекна.Сега се чуваме през ден,събота или неделя сме в тях на гости,за всеки повод-подарък,та така.Но, изобщо не съм спряла да стоя нащрек и да чакам Mr. Green,като си спомня само какво сме си казвали,докато се карахме по телефона......

# 14
  • Мнения: 473
Както и да се промени, никога няма да забравя всичко, което ми причини. Не може един човек да те плюе, да ти говори глупости за детето, да настройва мъжа ти против теб и в един момент видиш ли станала добра. Не се променят, просто започват да се страхуват че на стари години няма да има кой да им даде една чаша вода!

Общи условия

Активация на акаунт