Малки отказва да яде от шише

  • 598
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Мамчета обръщам се къмвас и по-точно към майките, който са имали същия проблем. Синът ми е почти на 4 месеца, а на мен ми спря кърмата от скоро и се уча да го привикна на изкуствено хранен, а той категорично отказва да яде от шише. Пробвахме всички видове биберони и АМ. Малкия няма здравослови проблеми, които да възпрепядстват яденето, но въпреки това от 25 дена не е наддал нито грам даже смъкна 50 грама. Какво мога да направя да го излъжа, за да почне да яде от шишето? Надявам се да получа отговор или ще откача. Забравих да кажа, че го водиг на лекар, а тя ми каза да му ддавам пюрета, каши и всичко друго което се сетя. Ама как да стане отведнъж след като той още не е захранен с нищо.

# 1
  • София
  • Мнения: 8 932
Мамчета обръщам се къмвас и по-точно към майките, който са имали същия проблем. Синът ми е почти на 4 месеца, а на мен ми спря кърмата от скоро и се уча да го привикна на изкуствено хранен, а той категорично отказва да яде от шише. Пробвахме всички видове биберони и АМ. Малкия няма здравослови проблеми, които да възпрепядстват яденето, но въпреки това от 25 дена не е наддал нито грам даже смъкна 50 грама. Какво мога да направя да го излъжа, за да почне да яде от шишето? Надявам се да получа отговор или ще откача. Забравих да кажа, че го водиг на лекар, а тя ми каза да му ддавам пюрета, каши и всичко друго което се сетя. Ама как да стане отведнъж след като той още не е захранен с нищо.
Не бързай със захранването, по добре се опитай да му даваш млякото от чашка или с лъжица. По-бавно е, но се свиква.

# 2
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Конхретен съвет освен да настояваш не мога да ти дам  Rolling Eyes Аз имах същия проблем с тази разлика, че Вики никога не се научи да пие от шише  Confused

# 3
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Много кофти. Ние едва наскоро пропихме и то само сокчета със шише, но аз си имах дълго време кърма и това не ми беше проблем, докато при теб е по-сложно. Нямаш голям избор  за жалост Rolling Eyes В краен случай давай с лъжичка АМ колкото може и почни малко по малко захранването с пюрета.

# 4
  • Мнения: 302
И аз имах същия проблем и знам какво преживяваш.Ние от третия месец ядем и пием всичко с лъжица дори и вода.Отначало е много кофти ама като свикнеш няма да ти прави фпечатление.Нашия даже и биберон-залъгалка не иска откакто се е родил

# 5
Можеш да ползваш лъжичка, както са те посъветвали и другите мами. Наистина става бавно, затова се въоръжи с търпение. Защо не продължиш с кърменето? Тук във форума има майки, които биха могли да ти помогнат със съвети как да си възстановиш лактацията  Peace

# 6
  • Мнения: 804
Малката никога не е пила от шише с биберон - не пожела. Когато се наложи да я дохранвам с АМ се видях в чудо. тогава й предложих сламка и тя така засмука, че все едно от раждането все по барове е пила коктейли  Mr. Green Опитай! Успех  Peace

# 7
  • Мнения: 494
Много е вероятно никога да не се научи да пие от шише. Това е защото до сега не си му давала шише и той не е свикнал. Давай му с лажичка. Верно много време ще утиде, ама друг вариант май няма. Успех

# 8
  • Мнения: 9 973
тогава й предложих сламка и тя така засмука, че все едно от раждането все по барове е пила коктейли  Mr. Green Опитай! Успех  Peace
на 4м. ми се вижда трудно да пие със сламка....по-добре лъжичка

# 9
  • Мнения: 2 013
Странно,ние пък не искахме от цицка  ooooh!
И аз мисля че трябва да си по-настоятелна с шишето!

# 10
  • Мнения: 9 776
Сигурно ще ти преместят темата.

Ако това ще те успокои, при много бебета го има тоя проблем. Същото е при нас. Добре че все още кърмя, иначе незнам. Ще стои гладен като твойто бебе. По тая причина реших да започна захранване. От два дни му давам оризова каша. Правя я съвсем течна и - с лъжичката. После го пробвам да пие вода от шише, но не Naughty. Само дъвче биберона. А иначе пък залъгалка смуче. Това е странното при нас. При вас е по-сложно, защото трябва да му даваш млякото някак. А все пак то му е основната храна. Много ще ти е трудно с лъжичката, но бебето като свикне да гълта така, и на теб ще ти е по-лесно. Моят съвет е периодично да пробвате и шише - току-виж пропило. Успех Peace!

# 11
  • Мнения: 20
Здравей и моето бебе беше така с разликата, че той седя в кувьоз 15 дена и началото ядеше от шише после какво го пихване ни бина иска ни шише добре, че цица не отказа скоро почнах да го захранвам с лъжичка и тогава почна по малко да пие и водичка 2-3 глитки и после си играе дъвче бибата. И аз ще те съветвам пробвай с лижичката пък може да приеме и шишето. Успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт