Поликистозни яйчници и овулация

  • 7 080
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 961
Здравейте! Пациентка съм на д-р Даскалови той ме назначи хормонални изследвания.  Затова се прибрах в Хасково, където ми е личната ликарка. Иначе съм от Карлово. Днес бях при лекар в Хасково, за да ми пусне направления за хормонални изследвания. След като видя, че имам диагноза за поликистозни яйчници ми заяви, че при мен липсва овулация и затова е невъзможно забременяването. А д-р Даскаров не ми каза такова нещо. Меря си и БТ и към 16 ден по графиката личи овулация.
Възможно ли е наистина поликистозните яйчници да са причина за липса на овулация?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 99
Здравей.Аз съм с поликистозни яйчници и без стимулация до сега никога не съм имала овулация.Забременях инвитро.Което не значи,че при теб е така.Насочи се към лекар по стерилитет и направи фоликуметрия и то не само един месец.Не губи повече време.

# 2
  • Мнения: 130
здравейте.аз също съм с поликистозни яйчници и  на мен също ми казаха точно това 4е и аз нямам овулация и това е причината да не мога да забременея и при тази диагноза е нужно лечение.

# 3
  • Мнения: 4 700
При поликистоzните яйчници е въzможно да липсва овулация, но не е zадължително. Попаднали сте при добри лекари, не се притеснявай. Важно е да се намери причината zа поликистоzата и евентуално да се наzначи терапия. ЗаЩото не винаги единственото реШение е ин витро. При мен причината беШе zавиШен пролактин. Като вкарахме него в норма и поликистоzата иzчеzна. Успех.

# 4
  • Мнения: 1 335
... След като видя, че имам диагноза за поликистозни яйчници ми заяви, че при мен липсва овулация и затова е невъзможно забременяването. ...
Възможно ли е наистина поликистозните яйчници да са причина за липса на овулация?

Глупости!  Не глупости, пълни идиотщини са това! #Cussing out
Аз съм със  СПКЯ и, миличка, имам 2, повтарям 2 спонтанни бременности! Имах си и спонтанна овулация. Причинно-слествената връзка между липсата на Ову и поликистозните яйчници не е задължителна!
Вярвай на лекуващия си лекар и забрави за т. нар. становище на общопрактикуващата!
Гледай напред и за секунда не се съмнявай, че ще успееш! Ще дойде и твоето бебе, мила!  Hug

# 5
  • Мнения: 2 617
Възможно е, но съвсем не е задължително. Успех!

# 6
  • Мнения: 109
Здравей!Аз сам с поликистоза и изгубих доста време докато ми я открият-лекари!За сега не съм видяла ову но и не следя всеки месец.Ако може няколко съвета.Вярвай само на специалисти другите лекари в повечето случай ти губят времето.Не позволявай стимулация ако нямаш овулация без цветна снимка и спермограма/изгубиха ми 6 месеца така/.И овулация се доказва само с фоликулометрия.Има много материали за поликистоза.Ако се окаже че имаш проблем си пусни хормони на щитовидната жлеза и си направи тест за инсулинова резистентност.Обикновенно всичките тези неща са навързани и е хубаво да ги провериш дори и само профилактично а може да се окаже че ще са ти от голяма полза.
Но много момичета са забременяли с тази диагноза по савсем нормален начин.Аз имам много такива познати.

# 7
  • Мнения: 3 294
Подкрепям момичетата , това че имаш поликистоза не означава че нямаш овулация . Ето ме и мен като жив пример , аз имам остра поликистоза , имам менструация на 3-4 месеца и естествено не съм се и надявала че имам овулация , ето че съм бременна спонтанно , но при мен случая е малко по-различен . Довери се на един лекар и изолирай всички останали , особено общопрактикуващите Wink

# 8
Здравей!!!
Ето и моята история.
Преди 15-на години и на мен ми поставиха тази диагноза. Направиха ми купища изследвания. Дадоха ми лекарства от които качих 10 кг. за 1 месец.
При мен решението беше ИРИСОВА ДИАГНОСТИКА
Майка ми ме заведе, аз не исках много да ходя /не вярвах, че по очите ще разберат какво ми е- но грешах/ Докторката каза същата диагноза.
След около 6 месеца /не помня точно/ стриктно лечение, отидох пак при същият гинеколог и чак той се зачуди как нищо ми няма /не му казах че съм пила други лекарства/
Преди 1.7 год. имах спонтанен аборт.
Сега се пробваме пак. 
Има лечение стига да го искаш силно и си упорита. А ако искаш да забременееш не се отказвай и УСПЕХ

# 9
  • Мнения: 130
естествено че не е задължително при ПЯ да няма овулация,аз просто казвам как е при мен,а и понякога трабва да се саберат няколко мнения от няколко лекари,защото повярваите ми аз се изумявам как мойе как едни и същи специалисти да дават толкова разли4ни диагнози,но.... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт