За хората - " паразити " ...

  • 4 666
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Мъжът ти знае ли как се чувстваш? Говорили ли сте за това? Ако и той е на същото мнение като теб, давай кажи им, щом си готова да кажеш и без това. Но пък ако не е на същото мнение, тогава по-добре си трай, за да не си развалите отношенията, не си струва. А знаеш ли какво, можеш да играеш по "женски" Mr. Green, в присъствието на свекърите, тук каме да пускаш по някоя историйка как някой си намерил еди каква си работа, какъв добър човек е и тн (един вид казвам ти дъще, сещай се снахо  Wink), па дано да се сетят, че тяхната стока не струва и да ги отрежат. На мен ми се струва, че те са си виновни, че продължават да ги хрантутят, ако ги отрежат, да видиш колко бързо ще си намерят работа въпросните търтеи.

# 16
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Докато има балъци ще има и тарикати - в случая свекърите ти са балъци защото им позволяват да се държат така с тях (че и ги съжалявали доколкото разбрах), а тарикатите са тези недооценените дето са му намерили лесното друг да ги храни , обаче нещо найстина ми е много паразитско - да си на 30 и да чакаш на мама и тате.Но както казах както си го направи човек сам - я свекърите ти се стегнат и да им спрат кранчето да видим дали няма да почнат работа.
Peace
И аз така мисля, но едва ли ще им спрат кранчето, а ще продължат да се правят на жертви докато на края всеки не се изпокара с всекиго.

# 17
  • Мнения: 293
За жалост не можеш нищо да направиш.
Кажи на мъжа си а и за теб се отнася-не се ядосвайте!
Грешка нямате.Грешката е в тези,които позволяват това.
Вярно-няма да ги оставят но поне да подшушнат на мъжа,че е време да поработи.
А що се касае за жената-такава я е избрал,да си я гледа.
А вие изобщо не сте виновни,че се трудите за да живеете по-добре от търтеи.

 #2gunfire

# 18
  • Мнения: 4 668
Аз се дразня на себе си , че допускам тяхното поведение да ми влияе  Confused
Не би трябвало да ме интересува , техен проблем си е докога ще паразитират ...
Но ми писна да слушам и от свекърите за горките онеправдани деца  Close
А и това , което не ми позволява да се направя на луда и невиждаща е самочувствието , което тези хора демонстрират ...
Колкото до свеки - тя се вживява като майка орлица и им слугува в буквалния смисъл ...
А аз някак си непонасям човек , който не е постигнал нищо в живота си и не е изкарал и един лев , да се върти около мен с претенциите и хленченето си  Confused

# 19
  • София
  • Мнения: 16 005
претенциите и хленченето
Приеми го все едно радиото свири. Такива са и брато, и свеки. Нама да ги промениш, само ще си развалите отношението в къщи. Казвам го от опит. Скъпия има 5 сестри+ 1 брат, около 25 племенника. Сестрите - не работят, но мъжете си ги гледат. Все глава ги боли, все за тях работа няма. Строители - всеки петък си дават заплатите. Дъщерите на сестрите - харесат мъж, раждат му дете и чакат пари. Едната чака 6-то сега. Но мъжа ми си е отделно, ходим на гости, черпят се - до там. Като стане дума за пари - тока ще им спрат, за наем нямат - казва - жената е касиерка, дал съм и заплатата, за вас нямам. И да се мръщят, и да ми искат - за тях пари няма. Винаги казвам - каквото имам е за дъщеря ми и за семейството. Вас не съм ви осиновила.
Та мисълта ми - както им харесва така да живеят. Вие сте отделно, подредили сте се и си гледайте семейството. Няма смисъл да се ядосваш с околните.

# 20
  • Мнения: 1 640
Гадно и дразнещо положение.
Иронизирай ги тези лентяи,когато говориш с тях,прекъсвай им словоизлеянията ,провокирай ги с въпросите си,нека се оплетат в собствените си оправдания и самосъжалението им "лъсне" пред всички....белким свекърите се освестят и прогледнат....макар че всички знаем:"Няма по-сляп от този,които не ще да прогледне и няма по-глух от този,който не ще да чуе".

# 21
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
Истинското ти спасение е, че живеете отделно.
Проблемът е като си отидат свекитата  Mr. Green
Да не вземат да се хванат за вас  Twisted Evil

# 22
  • Мнения: 3 576
Освен да ти кажа, че напълно те разбирам и ти съчуствам, защото и ние си имаме едно такова в семейството, друго не мога да помогна  Hug
Не обръщам вече внимание, казала съм на мъжа ми какво мисля по възпроса, съгласен е с мен, но нищо не може да са направи, защото кръвта вода не става и той никога няма да се обърне срещу брат си.

Обаче един друг извод си правя, наблюдавайки доста семейства - имам чуството, че по-малките брат/ сестра много често са готованци, които за нищо не стават и винаги разчитат на друг в живота.
Братът на мъжа ми, мойта сестра е такава и още много, много други мои познати са споделяли същото.
Винаги ли малките са издънки, лошо възпитание ли.... защо толкова често се среща???
Аз за всяко едно нещо съм се борила с живота, с родителите, докато сестра ми вървеше по моите стъпки наготово, без грам усилие.

Нека никой не се обижда, винаги има изключения.

# 23
  • Мнения: 473
Кажи им всичко директно, не че ще те разберат или ще приемат нещата, които мислиш за тях, поне ще спрат да мрънкат и да те натоварват с негативната си енергия. Nadia79, понякога големите деца са издънките в семейството. Това се дължи на лошо възпитание от страна на родителите. Те инстинктивно помагат на детето, което е по-неспособно да се оправя в живота, но лошото в случая е, че им правят мечешка услуга. Такива хора така и не успяват цял живот да се вземат в ръце и да организират живота си сами.

# 24
  • Мнения: 4 668
Nadia - и при нас е по - малкият брат ... съвпадение или не , това е положението  Confused
Аз също знам , че мъжът ми няма да се обърне против брат си и затова се опасявам , че този момент ще настъпи -
Проблемът е като си отидат свекитата  Mr. Green
Да не вземат да се хванат за вас  Twisted Evil

Tristan77
- и ти си права , братът на мъжа ми е все обгрижван , все са надвесени над него ... и са създали социален инвалид  Confused

# 25
  • Мнения: 301
И аз имам такъв случай - не мисля, че нещо може да се промени, защото в един момент всичко се превръща в затворен кръг. Човека сам не може даже панталон да си купи, а и не се опитва. Няма и причина да го прави  - иначе е по-лесно. Няма как да излезе от кръга, защото пък майката орлица не може да спре да го обича и съответно да се спре да му слугува и обгрижва.

Пази си нервите и се радвай на семейството си.  Hug На такива индивиди все някога им става ясно, че совите не са това, което са  Mr. Green , ама обикновенно е късно.

# 26
  • Мнения: 384
Pipinka,намери си хоби,прочети някоя друга книга ,разсейсе.Утешава и факта,че със сигурност и теб някой трудно те понася,затова давай по-ведро и не задълбавай чак така. Peace

# 27
  • Мнения: 4 668
Pipinka,намери си хоби,прочети някоя друга книга ,разсейсе.

Интересно , защо реши , че ми трябва хоби или трябва да се разсейвам ?
Имам сериозна и хубава работа , дете за което се грижа , имам мъж и среда . Не са ми нужни съвети какво да правя със себе си .

Смисълът на темата е друг - мъжът ми се тревожи и присъствието на тези хора ме дразни , защото не млъкват и не спират да се оплакват .
Но също така проявявам разбиране , защо ти е било трудно да схванеш ...

# 28
  • Мнения: 384
Ако си толкова толерантна,то тогава се губи смисъла на темата!?
Схващам и то отлично Thinking

# 29
  • Мнения: 4 668
Ако си толкова толерантна,то тогава се губи смисъла на темата!?
Схващам и то отлично Thinking
Ама ти наистина нещо не можеш да хванеш нещата  Crazy
Не съм казвала , че съм толерантна никъде . Явно не съм , щом допускам да ме дразни това , че ми гледат в ръцете или това , че мъжът ми не харесва положението в което родителите му се скапват , за да гледат лентяите ...

Може ли да те помоля да не ми спамиш темата повече ?

Общи условия

Активация на акаунт