Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Момичета, моля за съвет.

Прочетох всичко в БИБЛИОТЕКАТА за съхранението на изцедената кърма. Хладилникът ми е нов, с две врати, като едното отделение е само фризер- настроих го на минус 23 при -25 възможен максимум. Имам около 60 контейнерчета с кърма. Въпросът ми е дали мога да я пазя ПОВЕЧЕ ОТ 3 МЕСЕЦА. В инфото пишеше, че във фризер тип "сандък" може до 6 месеца. Мъжът ми каза, че това се брои за такъв фризер, но аз все пак да питам, тъй като не знам дали е подобна температурата. Не ми се иска да започна да изхвърлям и да подменям контейнерите - жал ми е Sad като знам с какъв зор се цедя по нощите, защото само тогава имам повече. През деня имам само за бебока.

Също така да питам - знам, че при замразяването се губят част от полезните вещества, но пак е по-добре от АМ. Запазват ли се поне част от антителата и имуноглобулините?

Много ви благодаря Hug

# 1
  • София, Младост 2
Не може да се брои за дълбоко замразяване както във фризерите за такова, защото вратите се отварят много често за ползване на различни продукти и температурата се променя.
В замразената кърма се запазват голяма част от антителата - те могат да се разрушат основно при неправилно размразяване и силно загряване.

# 2
лошо Sad, мерси много.
 значи да не рискувам, макар че там има само месо и кърма, а отварям за да взема месо веднъж на около 2 дни newsm78

# 3
  • Плевен - София - Перник
Аз смятам, че може да се замрязава дълбоко в твоя хладилник-фризер, защото го отваряш не много често, а и за много бързо. Освен това ако температурата се покачи, предполагам ще се изпише на дисплея. Поне при нас е така.
Също така съм попадала на докторски мнения, че кърмата е годна за консумация до 6 месеца, ако е замразена.
В никакъв случай не искам да противореча на Хедра - тя за мен е едно светило по въпросите за кърмене, просто изказвам мнение - искрено и лично.

# 4
Да, наистина след 10 сек отворен започва да пищи.
Тук да използвам намалението да благодаря на Хедра и Бу за публикациите, с които се разминавам на два пъти от мастит  bouquet

# 5
Тук да използвам намалението да благодаря на Хедра и Бу за публикациите, с които се разминавам на два пъти от мастит  bouquet

Заслужават най- малкото благодарности тези двете убавици!   bouquet

# 6
На мен ще ми се наложи така или иначе да подменям кърмата във фризера. И мен ме е жал да я изхвърля, но към момента имам 20 литра и съм дала сума пари за контейнери на Авент. Има ли по-евтин вариант за съхранение на кърмата?

# 7
  • Германия
Аз слагах в бурканчета от пюрета или шишета от малки сокчета. Пюретата изяждах аз, а таткото пиеше послушно сокове Laughing Стъкларията взема повече място във фризера, но поне може да се ползва многократно.

# 8
На мен ще ми се наложи така или иначе да подменям кърмата във фризера. И мен ме е жал да я изхвърля, но към момента имам 20 литра и съм дала сума пари за контейнери на Авент. Има ли по-евтин вариант за съхранение на кърмата?

Има.  Peace Пликчета за еднократна употреба, стерилни, аз си поръчах от Данет. 150 бр, а и вече нямам място за контейнери. Няма да хвърлям, ще я пазя поне 5 месеца Crossing Arms Laughing Тя ще влезе в употреба, щото май сме тръгнали на отбиване ooooh!

# 9
Има.  Peace Пликчета за еднократна употреба, стерилни, аз си поръчах от Данет. 150 бр

Мерси, ще ги потърся.

Пък за кърмата, ако не успеем да я ползваме по предназначение ще правим сапун! Laughing Мернах една рецепта на по-предна страница. Може пък и да се получи!

# 10
  • едно иглу в Лапландия
Пък за кърмата, ако не успеем да я ползваме по предназначение ще правим сапун! Laughing Мернах една рецепта на по-предна страница. Може пък и да се получи!
  201uu Много яко  Joy Joy

# 11
А защо няколко седмици преди да е изтекъл срокът на кърмата не я дадете в някой дом за сираци?
Аз съм много чувствителна на тая тема, щото три месеца се борих, за да имам. А и като се сетя колко бебета има, които се нуждаят от тази течност в домовете и ми става тежко!

# 12
А защо няколко седмици преди да е изтекъл срокът на кърмата не я дадете в някой дом за сираци?

Ако зависи от мен и прясно изцедената бих давала на Дом майка и дете, но не е толкова просто. Трябва редовно да се изследва, за да я дават на децата, както го правят в банката за кърма в София. Правят се първо задължителни изследвания за хепатит В и С, СПИН, сифилис, гонорея и туберкулоза. После се правят микробиологични изследвания на всяка партида кърма, която се дава в банката. Когато кърмачката е болна и приема лекарства преустановява събирането на кърма, както и се подписва декларация, че няма да употребяват цигари и алкохол.
       Без тези процедури никой няма да вземе кърмата ти, дори и като подарък, защото е важна безопасността на децата. За съжаление в Бургас излишната кърма нямам какво да я правя. И защото ме е жал да я изхвърля /цедена с толкова труд/ се зачетох в предложението за сапуна.  Laughing Ако въобще ми остане време, де!

# 13
  • Пловдив
Много удобен вариант за съхранение на кърма са бурканчетата от пюрета. Всяка майка, която храни с пюре ги изхвърля, защото не стават за стерилизиране чрез варене и с удоволствие ще ви ги даде. Аз ги стерилизирах в стерилизатора в микровълновата, после сипвам кърмата да остане един пръст място от горе и затварям.

# 14
  • София
Аз си взимах стерилни контейнерчета за урина от аптеката, събират 100 мл. Едното струваше около 30 ст. ако се нелъжа.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт