Клиника Ескулап Русе

  • 12 585
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 134
Мили бъдещи мами,отварям нова тема за клиника Ескулап....
Тези който са доволни от клиниката да пишат,а тези които не са да кажат въобще има ли недостатаци там?!Защото според мен няма........едиственно хората се притесняват от финансова гледна точка,но това ли е най-важното?Все пак здравето е на първо място!!!!

# 1
Здравей!Когато бях бременна във втория месец ми се наложи да лежа 3 дена в болница.Тогава гинекологът ми ме прати в Ескулап.Останах много доволна.Персоналът беше внимателен,когато имах нужда от тях бяха насреща.Не съм плащала нищо-всичко се пое от здравната каса.А е факт,че условията и храната са отлични.Друг е въпросът,че за раждане там искат голяма сума.Надявам се,че съм била полезна!

# 2
  • България
  • Мнения: 987
Здравейте момичета,
d 28, кой е твоят гинеколог?
Имам приятелка, която е при Шишкова и се наложи да лежи в болница, но я изпратиха в родилното, вместо в Ескулап. Чудя се защо..........

# 3
  • Мнения: 28 067
След като приятелката ми имА глупостта да роди в Русе/преди месец и половина/-в МБАЛ,едва не я изгубихме! Ражда по естествен път,на 20-я ден отиде на преглед-за конците,но нямали часове. Едва на 40-я ден й казаха,че има останали лохии.При кюртажа в Ескулап й перфорираха матката #2gunfire Наложи се да я отворят,за да я зашият. Нямам думи,хора,молете се като отивате да раждате-да излезете живи и здрави от така наречените болници в България-вие и бебетата ви!

# 4
  • България
  • Мнения: 987
След като приятелката ми имА глупостта да роди в Русе/преди месец и половина/-в МБАЛ,едва не я изгубихме! Ражда по естествен път,на 20-я ден отиде на преглед-за конците,но нямали часове. Едва на 40-я ден й казаха,че има останали лохии.При кюртажа в Ескулап й перфорираха матката #2gunfire Наложи се да я отворят,за да я зашият. Нямам думи,хора,молете се като отивате да раждате-да излезете живи и здрави от така наречените болници в България-вие и бебетата ви!
Кой лекар е правил кюртажа?

# 5
Здравейте,момичета!Тортичка,голям интерес проявяваш относно това кой доктор ме е пратил в Ескулап.За да задоволя интереса ти ще ти отговоря-доктор Зарзаланов. И какво ще последва сега-само злоба и злъч по негов адрес?Напук на всички останали,аз винаги ще твърдя,че за мен той е единственият лекар на когото имам доверие.А ако съм останала с грешни впечатления-извинявай.

# 6
  • България
  • Мнения: 987
Здравейте,момичета!Тортичка,голям интерес проявяваш относно това кой доктор ме е пратил в Ескулап.За да задоволя интереса ти ще ти отговоря-доктор Зарзаланов. И какво ще последва сега-само злоба и злъч по негов адрес?Напук на всички останали,аз винаги ще твърдя,че за мен той е единственият лекар на когото имам доверие.А ако съм останала с грешни впечатления-извинявай.

Нямам подобни намерения, d 28 Simple Smile. Понеже приятелката ми не беше доволна от АГ-то, а няма възможност да си плаща в Ескулап, затова попитах. Ако наистина може да се лежи по ЗК в частната клиника, предполагам, че ще има доста желаещи момичета.

Относно Зарзаланов - не съм ходила при него. Чувала съм и хубави, и лоши неща, както за всеки лекар. Нямам намерение да нападам нито него, нито теб. Винаги съм била на мнение, че трябва да имаме доверие на лекаря, който ни лекува. Радвам се, при теб е така.

# 7
Тортичка,отново се извинявам.Докторът ме вкара в Ескулап,защото там изписват по-лесно.В АГ-то е един малък ужас-има клинични пътеки и т.н.Голямо значение има и това къде доктора упражнява професията си.А доколкото знам малко от лекарите в АГ работят и в Ескулап.Това беше и една от причините да си избера Зарзаланов за наблюдаващ лекар. Освен всички останали,разбира се.

# 8
Забравих да спомена,че не съм плащала за престоя си в Ескулап-всичко се поема от здравната каса.Просто лекарят е преценил така в случая с приятелката ти.

# 9
  • България
  • Мнения: 987
А знаеш ли дали Рудницки работи и на двете места или само в Ескулап?

# 10
Почти съм сигурна,че работи само в Ескулап.За две години два пъти ми се наложи да лежа в АГ и не съм го срещала там.

# 11
  • Мнения: 11
здравейте на всички раждах в ескулап и съм много доволна персоналът е мил а това че нямат  техника е останало от едно време тези неща ги говорят хора които са чули нещо от някъде но не са проверили

# 12
  • Мнения: 123
Незнам каква техника имат,но щом някои доктори препоръчват да се прави операция в АГ и щом бебета с проблеми веднага се карат пак в АГ...-смятай каква техника имат.

# 13
  • Мнения: 11
разликата е там че като ти направят операция в АГ плащаш на доктора а като е  в Ескулап плащаш на болницата направи си извода

# 14
  • Мнения: 11
а това за бебетата е много относително върви роди в Ескулап пък после ще говорим

# 15
  • Мнения: 123
разликата е там че като ти направят операция в АГ плащаш на доктора а като е  в Ескулап плащаш на болницата направи си извода

Какво ще плащам в АГ- 13лв.за престой,ще му платя на док.ако така се договоря или ако нямам осигуровки!

а това за бебетата е много относително върви роди в Ескулап пък после ще говорим
Ама няма за какво да раждам там,познавам доста момичета които съжаляват за това,че са родили в Ескулап,да не говорим че на две от тях без малко да им изпуснат бебетата докато ги закарат в АГ.Мога да родя там само и единственно при безпроблемна бременност и всичко да е на ред с мен и бебето.

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 23:15 от vikki_mikki

# 16
  • Мнения: 11
 аз познавам доста които са раждали там и са останали доволни

# 17
  • Мнения: 11
и едва ли ще родиш в АГ за 13лв времената отдавна се смениха

# 18
  • Мнения: 123
и едва ли ще родиш в АГ за 13лв времената отдавна се смениха

Нещо си объркала поста си,чети внимателно!


аз познавам доста които са раждали там и са останали доволни

Да може,ако са били с безпроблемна бременност.

# 19
  • Мнения: 11
ти като се натискеш толкова много раждай в АГ аз предпочитам Ескулап

# 20
  • Мнения: 471
нЕ ХОДЕТЕ В ЕСКУЛАБ
ПЕРФОРИРАХА МИ МАТКАТА ПРИ КЮРТАЖА И МЕ ОСАКАТИХА

КОЙТО ИСКА ДА МУ ПОКАЖА ЕПИКРИЗА ДА ПИШЕ НА ЛИЧНИ

# 21
  • Мнения: 14 133
Alizarina, съчувствия!!!  Sad

# 22
  • Мнения: 11
Не знам дали някой ще види, но искам да попитам нещо.
Къде мога да намеря ценоразпис на Ескулап-Русе? Първото си дете родих в АГ-то и едва не ме умориха, затова сега търся варианти. Ако някой от вас може да ми даде информация за това ще му бъда много благодарна. Е, аз съм на средата още, така че има време за отговор.

# 23
  • Мнения: 14 133
videlina73, ако имаш възможност, най-добре отиди и питай на място в клиниката.  Peace

# 24
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Привет на всички мами,явно сте от Русе като мен,аз реших да ви питам нещо тук а се оказа че мога и да помогна-относно ценоразписа в Ескулап;нормално раждане без успокоителни-800лв,нормално раждане със спинална упойка-1000лв,със епидурална 1200лв,секцио-1200лж,близнаци-1400лв.Доста стряскащо,аз съм втора бременност,сина го родих в АГ,обаче сега се колебая,пртеди 11г си платих за да ми обърнат уж внимание,ядец,сега съм на кантар,ако има мнения и за и против моля пишете.

# 25
  • Мнения: 3
Миналото лято и аз раждах в Ескулап. Като цяло съм много доволна от обстановката и от персонала. Всички са много мили и любезни, вършат си добре работата. Въпреки че имах известни проблеми след упойката, при следваща бременност пак бих раждала там (ако имам финансова възможност, разбира се  Mr. Green) По въпроса за цените - нормално раждане без упойка - 800 лв., с упойка 1000 лв., секцио със спинална упойка - 1000 лв., с пълна упойка - 1100 лв. ((поне миналото лято беше така)

# 26
  • Мнения: 646
Тайничко се надявах да няма толкова отрицателни мнения за Ескулап, но...
не че за АГ-то са по-малко де  Wink
записвам се да ви следя за да ми е по-лесно с избора като стане време

# 27
  • Мнения: 139
az li4no sam mnogo dovolna rajdah v eskulap i prosto njmam dumi savetvam vsi4ki momi4eta rajdaite v eskulap v rodilnoto 6te vi izleze 500lv a tuk malko po skapo no prosto njma ni6to ob6to ako bjh rajdala v ag-to blagodarenie na d-r Nina Radkova mojta malka krasovica 6te6e da e martvo rodena a tj e zavejda6t otdelenie v ag-to v Eskulap blagodarenie na d-r Zarzalanov i d-r Rudnicki sega se gledame s nej i s ba6tai i se radvame vseki den ot tri meseca nasam

# 28
  • Мнения: 250
Alizarina,какво стана с теб-осъди ли клиниката  newsm78

# 29
  • Мнения: 250
Не започна ли ЕСКУЛАП да работи със ЗК вече?  Thinking

# 30
  • Мнения: 134
Работи с касата която покрива операции като миома,киста и други.....но раждането се плаща,както и аборт,зависи от възраста..

# 31
  • Мнения: 250
Благодаря  Peace

# 32
Здравейте настоящи и бъдещи мами. Искам и аз да споделя за престоя си в клиника Ескулап. Раждах там на края май при доктор Константинова.
За отношението на целия екип мога да кажа че са на европейско ниво, според мен. Ако всяко лечебно заведение в страната персоналът е толкова внимателен и лъчезарен, страната ни ще в една друга светлина.. но това е друга тема. Исках да споделя, че се чувствах много спокойна и усещах че за мен в момента на раждането се прави най-доброто. А не виждам какво по-добро за една родилка да се чувства спокойна. Оооо, искам да спомена и за доктор Петрова - тя е анестезиолог там, толкова внимателна, мила. Според мен там неможе да има лошо отношение към пациент.
За паричките - е сега да си кажем честно. Имам аз една приятелка която в АГ ражда, ами добре, плащаш си избор на доктор, упойка, акушерка, + това си носиш всички необходими неща за теб и детето - също са доста разходи и накрая като им направиш една почерпка, та на мацката всичко всичко й е излязло 600 лв. Е добре в Ескулап е 800 лв, но не се грижиш за консумативи за теб и бебето, а и според мен вече жените, поне българките Simple Smile не раждаме по повече от 2 деца, струва си човек да задели пари за да може детето му и самият той да се чувства добре и сигурно. В днешно време точно сигурността ни липсва. Ами съгласете се че много жени тук казват че било скъпо, добре де, тези същите пари ще ги дадете за 1 компютър например. Но това вече е въпрос на лично разбиране. Да не се впускам много в разсъждения, че ще ме нападнат някои мами  Simple Smile
За професионализъм - и тук сигурно ще бъда нападната, е има доволни, има и недоволни, ами аз пък съм от първите - доволна съм и то много. Не съм медицински работник за да правя оценки, мога да съдя сам по това как се чувствам. Вече са минали 2 месеца от раждането и с радост мога да споделя че се чувствам така все едно не съм раждала. Ходих на 2 профилактични прегледа, ами да - всичко е наред, зарастнало е както трябва. По това съдя, че имаме една добре свършена работа.   bouquet благодаря им за което.
За детето - пак само хубави неща мога да кажа. Грижите за детето. Ами мога с чиста съвест да отбележа че нито за момент не съм се притеснила дали всичко с детето ми е наред. За техниката им, мисля че имат всичко налично за едно раждане, или ако нямат не биха го предприели.

Всичкото това което изписах си е мое лично мнение, така че се надявам да не съм засегнала някои недоволни мами. просто споделям.
Ако имам второ дете, а на мен и съпругът ми ни се иска  Simple Smile , бих родила отново там, без никаква нотка на колебание. И бих посъветвала всички които имат желание и възможност да го направят. България трябва да се промени, но промяната трябва да започне от самите нас. С това последното изречение може би само аз знам какво искам да кажа  Wink
Хубав ден на всички, и всичко добро.

# 33
  • Мнения: 134
dimova И аз съм на абсолютно същото мнение като теб!!!Родих февруари там при д-р Константинова и съм страшно доволна,ако ще раждам пак,отново ще е там!!!!БЛАГОДАРНОСТИ НА ДР КОНСТАНТИНОВА И ДА И Е ЧЕСТИТО ВНУЧЕТО!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 34
  • Мнения: 28 067
Недоволните вече се обърнаха към съда!

# 35
  • Мнения: 36
Недоволните вече се обърнаха към съда!

За какво става въпрос?

# 36
  • Мнения: 250
Недоволните вече се обърнаха към съда!

 Thinking newsm78

# 37
  • Мнения: 2
Юли месец си правих операция там, премахване на матка и яйчник. Бях влизала там два пъти преди това за пробно абразио и имах представа какви са условията там - много чисто, мило отношение и добри специалисти. Аз специално съм при д-р Константинова. Още преди години, като студентка си ходех при нея. Имах тежка бременност и благодарение на д-р Константинова сега си имам жив и здрав син. Когато започнаха проблемите (имах миома, матката ми прогресивно взе да се увеличава) пак я потърсих, въпреки че живея в друг град. Операцията ми направи д-р Константинова и в момента се възстановявам. Според мен ако имаше повече лекари като нея щеше да е хубаво.
За Клиника Ескулап Русе какво да кажа - чисто, спретнато, всички бяха много мили и внимателни. Вечерта, след операцията цяла нощ идва акушерката да ме наглежда. Не ми се беше случвало в болница персонала непрекъснато да ме пита как съм. Операцията мина през здравната каса и като ме изписваха си платих по 4.80лв. такса на ден. Всичко там ми излезе 24лв. Ако някой ми беше казал преди  това, че има такава клиника в България нямаше да му повярвам.

# 38
  • Мнения: 574
Здравейте! Питах и в другата тема за АГ Русе, но ще попитам и тук. Има ли доволни мами, раждали в Ескулап със секцио и от кой лекар сте доволни?

# 39
  • Мнения: 134
Аз съм много доволна,както и писах по горе,и точно поради тази причина пуснах тази тема.Раждах в Ескулап-секцио(понеже малката беше седалище) оперира ме др.Константинова и др.Рудницки,бяха много внимателни и всичко мина по вода......За втори път ме оперират двамата(първия път киста на яйчника) и съм много,ама много доволна,затова след първата операция им се доверих и родих там.И наистина качеството на работа си струва парите,не съжелявам че родих там и мисля живот и здраве,ако забременея пак там ще родя.

# 40
  • Мнения: 219
Не намерих сайт на клиниката Ескулап, много чудно как така нямат  Thinking Имам още време до разждането, но проучвам как стоят нещата. По принцип съм чела наистина отлични отзиви. Но за съжаление имам позната, която ражда там преди две години и незнам какъв проблем е възникнал, но са викали линиейка  за да транспортират бебето към държавното АГ. Голям шаш и паника. Линейки, задръствания...едва са спасили детето. Сега е на 2-2,5годинки, но да ви кажа малко по-бавно напредва в развитието си. Аз работя с деца и не мисля  в никакъв случай, че е сериозен проблема, но когато го наблюдавам заедно с други деца на неговата възраст има съществена разлика, очебийна. Все си мисля, че всичко е заради раждането. И това много ме плаши. Как мога да разбера дали, ако тогава е липсвала апаратура свързана с неонатология сега вече са си я набавили? Ще са от полза мнения и на други майки родили наскоро. Благодаря на всички за споделените впечатления. Бъдете много щастливи  Grinning

# 41
  • Мнения: 3
Здравейте момичета и аз ходя при д-р Константинова , много съм доволна но ми предстои лапароскопия на киста и честно да ви кажа много съм изплашена . Моляви  ако някой е минал по този път да ми даде повече информация защото ще се побъркам , аз също не намирам сайт на клиника Ескулап дори не знам кой са докторите там.

# 42
  • Мнения: 134
Няма нищо страшно при лапароскопията Simple Smile, и аз съм при др Константинова,тя ме оперира 2006г от киста,и съм много доволна от нея и целия екип.Правят и общо взето три дупчици по сантиметър,и това е...отстраняват кистата,всичко е под пълна упойка,а възстановяването е много бързо,няма и седмица,все пак няма толкова разкъсвания както при други операции.Аз на 7 ден,ходих на планина и се катерих по чукаците Simple SmileSimple SmileSimple Smile но при всеки различно....Simple Smile Хубавото е че операцията се покрива от касата Simple Smile
И така,да те успокоя,няма нищо,ама нищо страшно,и особенно като си при др.Константинова,която е много добър специалист.Даже след тази операция реших там да раждам при нея и съм много доволна.Следващото бебе(след година-две) пак съм там Stuck Out Tongue:P:P
Успех ти желая и пиши как е минало.Забравих да кажа че престоя ти в клиниката е само 2-3 дни след такава операция Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт