Missed abortion?

  • 14 066
  • 173
  •   1
Отговори
  • Мнения: 683
Здравейте, моля, ако някой е имал подобен проблем да пише, става въпрос за следното: на моя близка в понеделник са и поставили тази диагноза и са я изпратили за абразио. Лекарят твърдял, че има околоплоден сак и жълто тяло, но няма ембрион. Според него приятелката ми е в 7-ма седмица. Същия ден обаче тя отива на друг лекар и той още като вижда снимката, казва, че нещата изглеждат много добре, преглежда я вагинално на ехографа, не вижда ембрион, но казва, че е в началото на 5-та седмица и и казва, да отиде на 19-ти. Тя е много шашната и притеснена, няма никакви болки, нито кървене, цикълът й е бил нередовен и затова вторият доктор и е обяснил, че вероятно затова още не се вижда ембрионът, имало някаква бяла точица, но не било ясно... тя ще лудне до понеделник, моля, ако някой е имал подобен проблем да пише как са се развили нещата.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Нищо не може да направи,освен да поизчака още малко.Ако е в 5-та седмица наистина е рано за сърдечна дейност.Или да устиска още 2 седмици или да отиде при добър доктор в когото е сигурна.

# 2
  • BG
  • Мнения: 1 900
Попитай в проблемното или здравния там ще са по-компетентни момичетата.

# 3
  • Мнения: 2 960
Абе да отиде на друг лекар ,пък и нека изчака малко.Да стисне зъби-да поизчака  ,за да не стане  -да избърза с решението за абразио.

# 4
  • Мнения: 113
Моят случай беше подобен.Казаха ми същата диагноза,но аз не повярвах на тоя лекар и отидох при друг.Там гинеколого ми казва,че пък според нея всичко е наред,обаче ме вижда че съм притеснена и ме праща при 3-ти лекар.Отивам там и тя ме преглежда и казва че наистина няма ембрион,но може би още е рано /те не можаха да ми разберат дата на зачеване,защото и аз бях с много нередовен цикъл/
И така трябваше да чакаме,ходила съм на прегледи през два три дена,но накрая шанс за бременноста ми нямаше.
Но при твоята приятелка може всичко да се окаже наред.Кажи и да не се шашка и да не бърза със изводите.Сега е по важно за нея да е спокойна.Ако има възможност да отиде на 3D видеозон.желая резултатите да са добти  Wink

# 5
  • Мнения: 274
По добре да поизчака,ако няма търпение,да отиде при 3-ти лекар,за да види пък той какво ще и каже. Peace

# 6
  • Мнения: 1 045
Имах такъв проблем.С тест имах бременност на видеозон не.Съмненията при мен бяха за извънматочна и ме наблюдаваха през два дни за по-сигурно.Щом като няма редовен цикъл може да е забременяла не тогава когато смята АГ-то.Така че да не се притеснява ако няма болки и кървене,а да изчака спокойно истинската диагноза.Аз я изчаках спокойно и заподозрената извънматочна бременност вече прави пакости и и расте зъб.
Пожелавам на твоята близка след време и тя да си недоспива защото им расте зъбче.Късмет! Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
Задължително да изчака поне 10 дена и пак да отиде на лекар. Ако трябва да потърси трето мнение и четвърто дори.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз я изчаках спокойно и заподозрената извънматочна бременност вече прави пакости и и расте зъб.
Simple Smile Мойта първоначална диагноза беше 4 см. киста.Ела да я видиш какъв дангалак стана и как дивее Laughing

# 9
  • Русе
  • Мнения: 343
И при мен се получи нещо подобно около 5-та седмица. Отидох на преглед и АГ не видя нищо, накара ме да си направя тест, за да види и той, че е положителен. Каза да чакам. Още същия ден отидох при друг лекар с 4Д ехограф. Видя се плодното сакче, измериха го и ми казаха да отида пак след 2 дни за да измерят пак и да видят, че нараства. Около 7-ма седмица вече видяхме и сърдечна дейност.
Ако има визможност нека отиде на преглед при АГ с наистина качествен апарат, защото ок. 5-та седмица е трудно да се види нещо на обикновен /зависи и от доктора де/. При всички случаи, мисля, че е добре да не избързва с абразио-то.
Успех, дано всичко е наред! Peace

# 10
  • Мнения: 1 512
Да се успокой,да изчака и пак да отиде на лекар.

# 11
  • Мнения: 290
И на моята сестра и бяха казали,че има киста,но след като отиде при друг лекар се оказа,че лятото ще ставам леля.
По-добре да изчака малко и да отиде да потърси още едно мнение.Късмет и дано скоро ни се похвалиш,че всичко е наред!

# 12
  • Мнения: 306
Друг вариант е да се проследят стойностите на ЧХГ (човешки хорион-гонадотропин), който при нормално протичаща бременност се удвоява на всеки 48 часа. При мен се съмняваха за извънматочна, кухо яйце и какво ли още не. Но при проследяване на хормона всичко си беше наред. Малката е вече почти на годинка(да ми е жива и здрава).
Желая успех на приятелката ти Peace
http://old.zachatie.org/modules.php?name=News&file=print&sid=209

# 13
  • Мнения: 112
И при мен имаше съмнение за мисед, понеже плодният сак беше много малък, когато отидох за установяване на бременност. Е, наложи се да изчакам 2 пъти по 10 дни да се установи със сигурност, че ембрионът нараства.
Ходих и при друга докторка. Тя пък ми постави диагноза "кухо яйце" (т.е. няма ембрион, а само плоден сак). Как ми се иска да заведа Бебо и да й покажа какво е нарекла "кухо яйце" Laughing
 

# 14
  • Мнения: 1 045
лекарите не са виновни че ги има тези диагнози,а е виновен метода на изчисление.Защото приемат цикъл 28 дни , овулация по средата,а сигурно има 1% жени с такава точност.Оттам толкова неточни диагнози.Не е хубаво че ни стряскат понякога,но е хубаво че имат желание да ни проследят по-внимателно.Все пак ако наистина има проблем нали знаете колко трагично може да стане.Така че при такава диагноза спокойствие и изчакване доколкото позволява случая разбира се. Peace
Г-жата не е единствена и както се вижда много кухи яйца са станали деца , много извънматочни бременности са завършили както трябва и много кисти не са били видяни както трябва.Дано да е наред всичко и някой ден да си спомня с насмешка обърканата диагноза,както и на нас сега ни е весело. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт