Захласва се от пла4....

  • 1 322
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 516
Здравейте мами,
От известно време моя син запо4на много да се разтройва,ако нещо не му изнася и се захласва от рев Sad - неможе да си поеме въздух пове4е от десет секунди,посинява и след малко изревава,като новородено.Гледката е много стресираща,но мнението на няколко разли4ни педиатри е,4е при някои деца тези пристъпи са нормални и се оправят от самосебе си - нямало нищо тревожно.
Някоя мама имала ли е  такъв проблем?
Много е неприятно да трепериш всеки път,дали детето ти няма да се захласне,ако му издърпаш неподходящ предмет от ръцете или му направиш по-строга забелешка.Определено синът ми ме "манипулира" - обсебен е от моето присъствие .Вси4ките тези неприятни неща се слу4ват,когато и аз съм в стаята.С бабите си е по-спокоен ,но види ли ме, запо4ва да хлен4и.
....Изкрено се надявам,4е този период ще отмине,но много ме е страх когато губи въздух и посинене за няколко секунди CryНаистина ли е нормално това да се слу4ва при някои деца и как по- бързо може да се преодолее???

# 1
  • Мнения: 46 492
Мисля, че ще го израсте, ако се притесняваш от това, че дълго време не диша- духваш рязко в лицето и веднага поема въздух ....

# 2
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Мисля, че ще го израсте, ако се притесняваш от това, че дълго време не диша- духваш рязко в лицето и веднага поема въздух ....
При нас понякога и духането в лицето не помага. Аз я разтърсвам.  много е гадно

# 3
  • София
  • Мнения: 2 437
На наши притяели детенцето беше така. Оправи се към 4та годинка. До тогава посиняваше, ако му се вземе нещо, забрани му се и т.н. Много кофти гледка. Направо не ми се мисли какво ти е на главата.
Те обръщаха дечко надолу с главата и го тръсваха един път. Духването в лицето не помагаше винаги, но ако го хванеха навреме вършеше работа.

# 4
  • Мнения: 5 577
При нас имаше такъв период, непърпимо е.
Но на няколко пъти забелязвам, че ако го оставя сам с кошарата заспива, или се заиграва. Ако обаче усети присъствие (например отивам леко да го нагледам какво прави) се почва рев, хвърчат сополи...знаете как е.
Дано и при вас отмине този период и да се порадвате на спокоиствие.

# 5
  • Хасково
  • Мнения: 995
Бях чела една статия, че това наистина бил начин на манипулация. Детето свиквало да го прави нарочно ако забележи, че в този момент му се обръща повече внимание от обикновенно и след този пристъп получава каквото пожелае.
Не мога да ти помаогна с конкретен съвет освен да се посъветваш с някой детски псиолог какво се прави в случая.
А за да излиза по бързо от т.н. захласване го вдигаш рязко нагоре и надолу все едно го подхвърляш във въздуха. Повярвай ми помага повече от духане и т.н.

# 6
  • Мнения: 216
Здравейте,
моето момиченце е колкото твоя син и от известно време имам същия проблем със захласването. Беше спряло за около месец, но онзи ден пак ми направи този номер. Обикновенно го прави когато е изморена или кисела. Първия път беше стресиращ, около два часа след като се захласна и посиня не можех да се осъзная, но така като гледам не сме единствените...все се надявам че с възрастта ще се оправи.

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
местя темата с надежда за повече отговори от мами вече справили се с проблема.....

# 8
  • Мнения: 4 244
Имаше скоро тема тук точно с подобна питанка
Никол правилно ти е казала това с духването на лицето
Аз практикувам и друго - в банята и веднага го наплисквам с студена вода.
Действа много стряскащо и веднага си поема въздух

Но дали е начин за манипулация  newsm78 нещо не съм съгласна. Децата копират от нас, ако ние самите ползваме манипулаторски методи, не е чудно и децата да запомнят че и така става, но те по рождение не са такива

# 9
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Сестра ми се захласваше, ама доста дълго време... Беше точно манипулативно. Явно първите няколко пъти е било несъзнателно от плач, но после си го правеше напълно осъзнато. Посиняваше, не дишаше ... абе ужас. Накрая майка ми като я усетеше, че "набира инерция" почваше да и се кара с бавен и строг тон, че ако се захласне, по-лошо ще стане  Crazy и това и повлия по някакъв начин, но беше чак към 3-тата година, тоест, когато започна да разбира по-така...
Явно е период, но ако се справите по-бързо с него ще е много добре, голям тормоз е за родителите и околните.

# 10
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
"Явлението" започва неволно като спазъм на дишането по време на плач. Моята дъщеря е на 13 год, при нея продължи 4 години, като аз дори и правих ЕЕГ и всички ми се смяха.
После доста четох по въпроса, но не помня вече къде Embarassed
Та започва неволно, защото децата до 6-8 месеца не съзнават, че с поведението си могат да манипулират родителите си. Но после....
Особено ако се намеси някой и каже "ИИИИИ" в момента в който е паднало детето, или ако то се тръшка за играчка и за да не се захласне му се дава веднага.
Не навсякъде пишеше "Правете се на разсеяни и реагирайте, ако продължи повече от 30 сек" - тогава да духаме в лицето, пръскаме с вода, обръщаме надолу
детето изплаква и следва най-важната част
Когато детето заплаче и вие вече сте спокойни - оставете го да си плаче и да се тръшка и не му обръщайте внимание. Не му давайте това зарадфи което сее захласнало, защото ако го правите - тогава ще ви манипулира.
Знам колко е трудно, но минава
Успех

# 11
  • Мнения: 1 041
Израства се около 3-та година. При големият ми син точно като по учебник тогава отшумя. Вярно е това, че е вид манипулация, но се получаваше и при болка /ако падне и се удари/. Случваше се обикновено, когато е при бабите. Те така се стресираха, че са стигали до успокоителни. Аз обаче реагирах по-спокойно. Може би заради това при мен по-рядко го правеше. Знаех след какъв интервал ще изреве и не се шашках много.
При малкия вече 2-3 пъти се случва след падане, но вече явно нервичките ми не издържат и цялата се разтрепервам Embarassed. Чудя се и него ли ще го държи до 3 г.
В такъв момент е важно да се наблюдава да не си глътне езика!

# 12
  • Мнения: 22
мила вили
ние също се захласвахме
не си поема дъх - става виолетова - изпъва си тчлото назад - абе мъка.
стигала съм аз до кризи. напълно ти разбирам притесненичта. ние с нашия тати си мислехме че това ще се окаже голям проблем за нас, но и ние не разбрахме кога от6умя. беше така почти от началото - пурво се засиня на пурвата инжекция - сестрата каза да духаме в лицето - но това по кусно нямаше никакъв ефект.
сега сме на 15 месеза и да не ни чуе дявола жече не се засиняваме.
бих те посъветвала, колкото е възможно да запазваш спокоиствие и - духаи му , разтурсвай го , стряскаи го - незнам дали помага - но ние се разминавахме само с това.
ше отмине не му отдаваи такова голямо зна4ение - и успех, радвай се на слънчизето си!

# 13
  • Мнения: 1 455
Това ми е болна тема и на мен. Бях писала вече в подобна тема, че Цвети ми е изпадала почти в безсъзнание на няколко пъти. Направо е непоносимо. Определено понякога го прави с цел, но друг път защото е паднала лошо и се е ударила. Днес пак имахме такава случка и няколко майки в парка станаха свидетели на сцената и направо се препотиха по няколко пъти като видяха за какво става въпрос. Та, малката си хапваше сладолед и почти го беше изяла, оставаше й малко от фунията. Решава да тръгне нанякъде, спъва се съвсем безобидно и пада, естествено испускайки сладоледа. Захласна се не заради падането, а заради сладоледа. При започването на пристъпа се захванах да я разсеивам, но не помогна. След това духнах в лицето, пак нищо, напротив стана по-зле, накрая я вдигнах високо нагоре и надолу, след това с надолу главата и зверчето благоволи да вдиша, след като вече беше започнала да обръща очите. Направо се побърквам в такива моменти, днес получих и контракции и така ме хвана яд на малката, че я грабнах с брат й и ги прибрах. Дано израсте този проблем скоро. Беше позатихнала малко, но на моменти пак го прави.
Определено съм съгласна, че малките се опитват да ни манипулират по този начин. Цвети го осъзна, когато започна да ходи на ясли. Направила го там няколко пъти на лелките и те направо на главата си заставаха само и само тя да не реши да заплаче. Така я разглезиха, че сега виждам многооооооо зор да я вкарам в релси, толкова е ината, а така се мъча да постигна резултати с доброоооо. Защо не е като батко си, той е такава добра душица и никога не ми е правил такива сцени. Извинете за дългия постинг, но ми олекна като споделих.
поздрави
Дани

# 14
  • Мнения: 516
Много благодаря на вси4ки мами,за споделеният гор4ив опит със захласването Sad
Аз взех ве4е да  претръпвам - слу4ва ни се през ден,два.
Духането в лицето,по4ти не ни помага.Разтърсваме го силно или го движим рязко нагоре,а после надолу.След като изпла4е се отпуска в мен  изтощен.
Винаги след подобен момент,ми става много криво и мъ4но - все си мисля,4е при4ината е умен,4е неправя нещо както трябва.Синът ми определено се нау4и,4е пла4ът е средство да постига своето,но ще трябва малко да попорасне,за да по4не да разбира,и аз съответно да го възпитавам,4е не вси4ко е позволено.
Поздрави и благодарности на вси4ки.

Общи условия

Активация на акаунт