Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

Варна

Здравейте!
Някой ползвал ли е слинг с халки-сложен? Чудя се дали е толкова по-удобен от нормалния слинг с халки, тъй като все пак цената на сложния е двойна. 135лв не са малко пари и не знам дали си заслужава.
Ето го сложния:
http://zilana.com/buy-slogen.html
и семплия:
http://www.zilana.com/buy-simple.html
Цитирай

София

Никакъв слинг не съм ползвала. Децата си разхождах в количка, а вкъщи си стояха в леглата/кошарките или в шезлонг.
Няколко пъти съм ги извеждала набързо с кенгуру.
Цитирай

София

Имам слинг с халки. Удобен е. Последно го ползвах оня ден.
Не е 135лв. Толкова пари не бих дала.
Цитирай

София

За пръв път чувам такова нещо.
Цитирай

Пловдив

Слинга с халки е нещо много удобно,но 135 лв и на мен ми се виждат множко.....не можеш ли да намериш някой да ти го ушие/аз навремето си уших сама/-халки  продават в почти всеки магазин за кинкалерия..в железарските-също се намират подходящи.Не е сложно-имаше и схема някъде из форума...
Цитирай

София

Никакъв слинг не съм ползвала. Децата си разхождах в количка, а вкъщи си стояха в леглата/кошарките или в шезлонг.
Няколко пъти съм ги извеждала набързо с кенгуру.
Сигурна ли си, че това се пита в темата  35

mama79, на мен сложиният ми се вижда по-неудобен, защото първо, халките са на гърба и не си представям как го стягаш или разхлабваш с една ръка  newsm78 най-вероятно изобщо не може. И второ, този тип слингове стават само за бебе до към 6 месеца, понеже мисля, че няма как в него да носиш беше на хълбок или на гръб, а обикновеният може  да се ползва поне 2 години. Моето дете в момента само в слинг иска да се "вози". Не бях го използвала от както беше на 8 месеца и си мислех, че няма да опра до него вече, ама ето че и такова време дойде.
Цитирай

София

И мен много ме интересува темата. Мисля да ползвам слинг и се колебая какъв точно модел де си взема.

Наистина не знам забавно или тъпо е на тема "Какъв модел слинг ползвате?" да се отговаря "аз не ползвах". И то само за да се трупат точки и отговори за потребителя.
Цитирай

Миналата година гледах бебето на една приятелка почти цял ден.
Малкият се чувстваше най-добре в слинг.
Носих го в такъв

Цитирай

Така като го гледам на картина ми се вижда доста неудобничък newsm78         
А къде може да се намери?
Цитирай

София

Не съм още, но умея да шия и ще си направя сама от "простия" модел с халки, че не ми се занимава. Ако ми дойде мерака мога и да го доушия до "сложен". Wink Струват ми се много паричките-135 лв. newsm78, добре, че сама ще си го шия - разликата е , че сложния е подплатен и по-удобен за бебето и за майката (защото на рамото, където пада тежеста на халките също е подплатено и вътре където бебо спинка). Друга разлика от обикновенния слинг е, че е набрано с нещо като ластик от страни, така че бебчо да е по-добре обграден, без да има нужда от "ръчно" регулиране. Моя съвет е ако има свястна шивачка до вас да и обясниш, да и занесеш плат и... ще ти излезе много по-тънко. Peace
Цитирай

там...

Не. Подариха ми от този сложния ( ако знаех колко пари е щях да убия подаряващия, но свърши вече). Само съм го разопаковала и след като видях как се смачка детето вътре, категорично отказах да го нося така.Има много удобни ...колички:) Седи в някой шкаф, дори не го знам къде е .
Цитирай

София

А ако знаеше бебето ти колко е било "смачкано" преди да се роди  Peace
На децата им е удобно така със свити към тялото крака, особено първия месец.
Цитирай

Имам слинг като сложния, но с катарама. Катарамата започва да убива след повече от час носене (или с по-тежко бебе), но беше моят номер 1 за плачливите периоди или когато не може да заспи. С халките, както е на снимката няма да убива, но ще е по трудно за наместване (евентуално, не е задължително!) Моят обаче струваше 45 лв и в момента има такива пак на подобна цена. Ако искаш ще пратя линк на лични. Наборът от страни не е с ластик! Не би се получило удобно; с дебела връв е, която излиза от две обрамчени от метални клипси дупки, едан до друга. Чрез издърпване и връзване на връвта се потига нужния комфорт. За новородено в слинга са слага навита пелена или одеалце - за да повдигне бебето и да подсили опората. Страшно удобен е за кърмене, както в движение, така и седнала.
За простия с халки - виж инструкции за Maya Wrap и си намери големи халки с кръгал профил. Много от продаваните у нас прости слингове с халки не вършат толкова добра работа, заради начина по който са направени.
За по-тежко бебе (примерно от 6-6,5 кг нагоре) определено ми е по-удобен слинга-шал.

Редактирам се да поясня, че разнасях бебето в "сложения" слинг по 3-4 часа навън и той през цялото време спеше, най-много да се събиди да яде и после пак заспиваше. Количка навън и до ден днешен не съм ползвала - с този "пресечен терен" в София, аз едва се оправям да мина отнякъде, камо ли количка да се чудя как да бутам. 
« Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 22:10 от Meg1 »
Цитирай

у дома

Не съм ползвала, макар че докато бях бременна доста се бях запалила да си купувам. Но дори да бях, нямаше да взема такъв за толкова много пари.
Цитирай

там...

А ако знаеше бебето ти колко е било "смачкано" преди да се роди  Peace
На децата им е удобно така със свити към тялото крака, особено първия месец.
Знам, обаче някак си не можах да го гледам така Embarassed Иначе гледам , че доста майки го ползват,значи е удобен.Ама много пари бе... Laughing
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора