Бучка в гърдата, след Кърмене + Изцеждане

  • 1 074
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 276
Здравейте,

знам, че въпросът ми е по- скоро от компетенцията на лекар, но от друга страна, тук има доста момичета с опит и вероятно ще мога да получа съвет.

Кърмя бебчо и след всяко кърмене се изцеждам " до капка " , но снощи забелязах една - две бучки до ареолата на едната гърда.  След изцеждането бучките си останаха. Големи са колкото бобено зърно.

Днес пробвах с топъл душ- ако това все пак е остатъчна кърма да се рзанесе. Но не. След кърменето и последвалото изцеждане бучките си останаха.

Имате ли идея?

Благодаря предварително  Hug  Hug

# 1
  • Мнения: 1 479
От кога усети, 4е имаш тези бу4ки? Болезнени ли са? Най-добре се консултирай с лекар, но етои няколко съвета от мен:

Вземи си от аптеката Лецитин - 1200 мг на Валмарк и взимай по 3 на ден  (докато отшуми проблема)
Сложиси комрес от спирт (лавандулов) и реванол 1:1
Не се изцеждай до край (това само може да влоши нещата), а само за облекчаване на напрежението
Редувай топъл и студен душ
Слагай беб4о на проблемната гърда, по възможност брадичкта да сочи към бучките
Прави лек масаж към зърното по време мна кърмене

Ако и това не помогне (но няма начин), се допитай до док...

Успех и поздрави

# 2
  • София
  • Мнения: 276
Благодаря за съветите...задъжително  ги ще пробвам!

Бучките при натиск са болезнени, иначе- не. Усетих ги снощи посред нощ.....А с какъв лекар точно трябва да се консултирам? АГ , Личният или Мамолог?

# 3
  • Мнения: 1 479
Ами като начало личен лекар....успех

# 4
  • Мнения: 3 483
Личният. После той е редно да те препрати. И аз бях така в началото, но след седмица изведнъж бебето дръпна няколко пъти по-силно, нещо ме преряза там, също и в подмишницата, сякаш при лимфите и се разнесе. Но при мен се оказа кърма. Иди все пак да те видят и не се давай на рентген, макар че това е в краен случай. Сто процента е кърма и зетят още няма силички да го издърпа, да не говорим, че имаш все още повече кърма, отколкото му трябва Laughing Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 276
. Сто процента е кърма и зетят още няма силички да го издърпа, да не говорим, че имаш все още повече кърма, отколкото му трябва Laughing Hug

Mutsunka.....благодаря   bouquet дано си права !

# 6
  • София
  • Мнения: 276
Минавам само да се отчета-

Комбинацията Лецитин + Топъл Компрес и масаж ( и разбира се активно сукане от бебо) даде резултат още на 1-я ден  Peace Peace

Явно е било запушване на канал, което се разнесе.

Благодаря отново   bouquet

# 7
  • Мнения: 4 292
Приемаш ли съвет от някой, който през 5-6 дена получава запушване и бучки?  Grinning
Слагаш детето на една възглавница, колиничиш над него на четири крака и даваш да суче болната гърда. Масажирай в това време по посока на зърното. Ако не на първото, на второто сукане ще си като нова.

# 8
  • Мнения: 1 479
Браво, браво!
Вси4ки сме минали оттам...впро4ем на колко е беб4о?
И пак ти казвам, не изцеждай до край, това е кофти....пий лецитин още известно време (може по 1 на ден), ще се изненадаш как ще ти из4езне и целулита (ако имаш) Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 483
Благодаря и аз. Нещо и на мене взе да ми се случва, Twisted Evil бучка не , но дълбоко в гърдата болка, която след якото сукане и масажа мина.Сигурно е запушване, но нали не е повърхностно, не можах да разбера
Много благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт