Кварцова Лампа

  • 25 305
  • 23
  •   1
Отговори
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Здравейте,
Много съм се замислила дали това чудо кварцова лампа е полезна.Имам спомени, че в детството много я използваха в детските градини, че даже беше задължителна.
Все боледува малкия, все лекове разни...
Та бих искала мнения по въпроса дали да не направя някой и друг курс?Има ли смисъл?Какво прави всъщност тази лампа?
Благодаря на отзовалите се!

# 1
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Никой ли нищо не знае?

# 2
  • Мнения: 1 309
Ами аз си спомням че в детската градина ни караха да стоим пред някакви лампи, но не си спомням как им казваха. Сега като започнах да ходя на солариум онези лапми от детската ми приличат на тези от солариума но не съм сигурна дали не бъркам. Даже си спомням как ни караха да стоим лелките пред тях - вдигахме си блузките, даже бяхме съблечени до кръста. Не вярвам вече това да се прилага в детските градини затова незнам какво да те посъветвам, нямам представа към кого можеш да се обърнеш. Дано някой който е по запознат с това да пише...

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Имам и облъчвам нон-стоп с нея при болни у дома.
Но не мога да разбера, дали има някакъв ефект или това е за успокоение на моята психика  Simple Smile
Материали по въпроса ти:

1. http://74.125.77.132/search?q=cache:qJXHNLAUaAMJ:clubs.dir.bg/sh … =2&lr=lang_bg

2. http://www.google.com/search?q=%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B5%D1 … mp;rlz=1I7ADBS_bg

# 4
  • Мнения: 1 014
М-да, ние даже имахме вкъщи и аз си я ползвах като днешните солариуми - лежах си под нея редовно и цяла зима си ходех с лек тен. Сега ме подсещате да я потърся дали е още читава. Не знам дали действа, то ние тогава си бяхме по-здраво поколение, сегашните деца просто не знам с какво трябва да ги подсилваме. Визирам собственото си градинско отроче.

# 5
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Благодаря на всички!  bouquet

# 6
  • Мнения: 5 001
И аз имам спомен от детската градина Laughing Laughing Laughing
Влизахме в лекарския кабинет,събличаха ни до кръста,слагаха ни едни тъмни специални очила и ни нагряваха по няколко минутки отпред и на гърба...

Сега гледам,че нашата зъболекарка има една такава лампа в кабинета си.Сложила я е на стената.Казва,че е за дезинфекция на въздуха,но когато има хрема застава по няколко минутки пред нея и казва,че и минава по-бързо....

# 7
  • Мнения: 776
Някой да знае дали напичането с кварцова лампа помага при синузит?

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Някой да знае дали напичането с кварцова лампа помага при синузит?

по-скоро при възпален синузит се нагрявам на инфраред. Моята кварцоава лампа е комби с инфраред-а.

# 9
  • Мнения: 776
Благодаря за отговора, макар и със закъснение   bouquet

# 10
  • Мнения: 2 480
Кварцовата лампа излъчва в ултравиолетовата област. Това излъчване има добре изразено биологично въздействие. Затова се използува при лечение на някои заболявания като курс във физиотерапията. Вярно е, че от нея се почернява, както и от ултравиолетовите слънчеви лъчи. Докато от инфрачервените не се почернява-те имат само топлинно действие.
Може да увреди очите и затова са ви слагали тъмни очила. Спомнете си за маската на електрожена-тя има същото предназначение-да погълне ултравиолетовите лъчи от волтовата дъга по време на заваряване.

# 11
  • Мнения: 5 591
Някой да знае дали напичането с кварцова лампа помага при синузит?
На мен ми помогна.

# 12
  • Мнения: 776
Би ли ми казала всеки ден ли се напичаш и по колко минутки? Предварително ти благодаря.

# 13
  • Мнения: 5 591
Ходих на нагревки в болницата всеки ден в продължение на 1 седмица(10-15 мин нагрвеки).Освен това в къщи си слагах на челото  нагрята торбичка с морска сол.Това също много ми помогна за синузита.В момента си капя капки от клеева тинктура в носа.

# 14
  • Мнения: 776
Благодаря Ванче   bouquet , виждам, че живеем в един и същи град  Joy  Може  би, децата ни харесват едно и също детско филмче?
Моят синузит е в дясната буза, много е мъчително, защото ту ме удря в ухото, ту в горните зъби. Аз също съм ходила на нагревки в поликлиниката, но се чудех дали няма да ми е по-удобно да си взема кварцова лампа за в къщи. Борбата със синузита май продължава цял живот, защото всяка зима се влошавам. Не знам при теб как е.

Общи условия

Активация на акаунт