Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Привет момичета,

Ами това е нашия проблем- мляскането. Вече ни заболяха устата да и повтаряме да яде със затворена уста, да я учим как да дъвче и тн, но ефект никакъв.
Даже ми вика, че може би така е родена  Smile
Вчера учителката в градината ми направи забележка, че детето мляска като яде, да сме помислили върху този проблем.

Незнам как да я отуча, след като тя самата няма желание да се научи да яде нормално.
Дъщеричката ни е на 5 гоини и половина.

Някои минали през подобен период/проблем?
Моля споделете ако имате някаква идея какво да направим.

Поздрави
Цитирай
Здравей!
Има хора дето мляскат, докато ядат защото им има нещо на носа и не могат да дишат със затворена уста. Разбира се, ако това не е проблемът - продължавай с повтарянето. Не смятам, че е болка за умиране. А може да и е забавно как всички Ви дразни това. Да си експериментира нещо, а в същото време децата в детската градина да си умират от смях заедно с нея.
Разбира се, ако не е здравословен проблем и толкова много дразни всички я засрами нещо, но внимавай как ще го кажеш, за да не засегнеш самочувствието й. 
Поздрави!
Цитирай

Здравей!
Има хора дето мляскат, докато ядат защото им има нещо на носа и не могат да дишат със затворена уста. Разбира се, ако това не е проблемът - продължавай с повтарянето. Не смятам, че е болка за умиране. А може да и е забавно как всички Ви дразни това. Да си експериментира нещо, а в същото време децата в детската градина да си умират от смях заедно с нея.
Разбира се, ако не е здравословен проблем и толкова много дразни всички я засрами нещо, но внимавай как ще го кажеш, за да не засегнеш самочувствието й. 
Поздрави!

Имаш ли идея как да го кажа че да не и засегна самочувствието?  Embarassed Че много се притеснявам да не и навредя със всичките тези повтаряния...Да не вземе да получи някой комплекс заради мен. ooooh!
Цитирай

София

И синът ми мляска доста като се храни. Устата ме заболя да повтарям, че трябва да дъвче със затворена уста.  Той започва да ме пита: "Така ли, ааа така ли?" , като през това време си движи устата по странен начин, просто явно не може да ме разбере, какво точно искам от него, независимо, че му го и демонстрирам. Продължавам да си говоря и се надявам, с времето да се научи, защото е много неприятен навик.
Цитирай

Модата с мляскане при нас дойде от детската градина Sad
И сега от време на време прави така, но вече започна да се усеща.
Някак от самосебе си се отучи.
Нито разговори, нито молби, нито обяснения помогнаха.
Цитирай
Знам ли как да и кажеш?! Ти я познаваш най добре.
Първо е хубаво да си сигурна, че нощем спи със затворена уста, не хърка и диша през носа. Едва след това продължаваш с повтарянето.
След това можеш да използваш думи, че това е навик, който не подхожда на красиво и възпитано дете като нея. Притесняваш се външни хора да не си помислят, че такова умно дете като нея не е могла да се научила на нещо толкова лесно. Можеш директно да и кажеш, че мляскането се смята от хората за ужасен навик и ще и се подиграват, ако я чуят, но тъй като ти толкова много я обичаш ще и помогнеш да се научи да яде без да мляска. Все пак, ако иска да помлясква понякога да го прави, когато сте сами вкъщи.
Знам ли. Измисли нещо в този стил.

Цитирай

Бургас

Аз като малка спрях да мляскам,когато бяхме на гости и чужд(не роднина)човек ми направи забележка.Почувствах се адски неудобно ....
Спри да повтаряш постоянно за известно време...само това се сещам.
Цитирай

Надя, всъщност тя наистина спи с отворена уста и хърка. Като гледа телевизор също седи с отворена уста. Боже, да не би това да е проблема?  Crying or Very sad
Цитирай
Ч
Надя, всъщност тя наистина спи с отворена уста и хърка. Като гледа телевизор също седи с отворена уста. Боже, да не би това да е проблема?  Crying or Very sad
Честно казано не знам. Това са само догадки от моя страна.
Заведи я на УНГ все пак. Моя близка имаше подобен проблем, но с хъркането с дъщеря си. Оказа се, че има физиологично обяснение за него. Аз също имам някаква кост дето не трябвало да  е така и са ми казвали, че трябва да ме оперират. Носът ми изглежда като чупен и зараснал на криво на рентгенова снимка. Все още не съм го направила. не се притеснявай.
Помоли я да вдиша само през носа и издиша през устата, засечи за колко време го прави и забелязваш ли някакъв  проблем. След това запуши отделно всяка ноздра и слушай дали преминава спокойно струя въздух през всяка от ноздрите при вдишване и издишване. След това отиди при някой добър УНГ специалист. Може просто да и запушен носа от сополи.
Мнението ми е изградено изцяло върху това, че децата не са толкова инатливи и не обичат да им правят забележки постоянно. Това за физиологичните изменения са само догадки, аз не съм медицинско лице.
Усмивки
Цитирай

варна

Може да има трета сливица детето или друг УНГпроблем.Трябва да го консултирате с лекар.
Цитирай

Варна

И моят големият мляскаше до скоро. Пришка ми излезе да повтарям.
Чак на 7г. и половина се спря. Казах му да не яде толкова бързо (като на състезание, все едно го гонят), да не си натъпква устата, за да може да я затвори.
Казах му, че ако се храни некултурно няма да ходим никаде навън с него да се храним - проработи. Сега сяда и се храни все едно е на ресторант  Laughing
Е, изпуска някое примляскване , ако му е много вкусно, но бързо се коригира.
Също така на масата е забранено да се говори. Освен звук на лъжица в паница, нищо да не се чува. Имам съмнения, че Вики мляскаше по примера на дядо си, който говори с пълна уста и премлясква, а както знаем, децата обичат да имитират.
Цитирай

Синът ми изобщо не мляскаше, от съвсем малък имаше изграден навик да се харани със затворена уста. Но напоследък го хващам да мляска, правя забележка а той ме гледа нагло, смее се и продължава.
Честно казано, не знам какво да предприема, при положение, че явно го прави напук.
Цитирай

София

Възможно е да има здравословен проблем, но явно е по-лесно да се мляска, отколкото да се яде със затворена уста. Продължавай да настояваш, дори въведи и някакви наказания - както е направила Олинце.
Цитирай

През девет земи в десета

Мисля,че не е болка за умиране,племенника на 5 години си мляска и без здравословен проблем,просто на никой не му се правят забележки.Малката ми дъщеря вече не го прави на 2 години и шест месеца,но аз от доста време повтарям,че трябва да дъвче със затворена уста и засега ни се получава Peace
Цитирай

София

Дъщеря ми правеше така, когато имаше проблеми с третата сливица, но пък и сега мляска, а я извадихме  Thinking Може да е останало като навик. Също й говоря и тя се опитва да дъвче със затворена уста, но после забравя и отново примлясква. Аз не се притеснявам толкова, защото мисля, че постепенно ще отмине този вреден навик.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.