91 % отстъпка от цената или сезонни намаления в Италия (само за редовни клиенти)

  • 19 695
  • 316
  •   1
Отговори
# 75
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Феиам,аха да напиШа и аз за комарите ама ти си ме изпреварила. Shocked  
Моя кукла, а лятото тогава как се оправяте,тогава хем по-топло,хем по-влажно... newsm78

И у дома няма стая за гости. Дойдат ли роднините спят във детската,понеже там има 3 легла и за сега не се е налагало да прибягваме до дивана в хола,но като порасне оЩе малко Але и запо4не да спи и тя със сестра си родата Ще бъде настанявана директно в дневната . Mr. Green
И при мен идват само най_близките ми: наШите,сестра ми,баба ми,братов4едите ми.
Досега най-дълго са оставали баба ми и майка ми и с тях проблеми нямам. МИсля,4е и мъжът ми се 4увства по съЩия на4ин ( ве4е е свикнал,даже като дойде време да си тръгват и му става криво  Twisted Evil ). Естествено ако имахме оЩе една стая нямаШе да е зле,така поне ЩеШе да е гарантирано прайвъси_то на вси4ки. Wink

# 76
  • Italia
  • Мнения: 4 492
гостите са проблем, ако не могат да шофират и не могат да се оправят поне на английски.
ако могат - даваш ключовете от колата и ги пускаш спокойно да се забавляват, докато си на работа не ги мислиш.
ако не могат - кофти, все си вързан. аз не мога напр. да изпратя майка ми никъде сама.
а тя пък все иска да е самостоятелна, да не я третирам, като дете, да не я подценявам.
сега мисля дали да я пусна от малпенса да дойде до тук сама.  мога да й обясня, но ще е драма цялто пътуване. като си помисля как седмица преди това няма да спи от мисли 'дали ще се оправи'.. накрая  да й сменят бинарио на гарата, няма да разбере. редовно докато чакам влака да си дойда от Болоня, сменят коловоза в последната минута. на италиански. тя със сигурност ще се чуди какво става, накрая ще тръгне с хората и пак ще пристигне, но и за нея стрес, и за мен.
но млади хора, с английски ще се оправят без проблем.

Е,при мен за съжаление вси4ки са без книжки ( само баЩа ми има,но той е идвал само веднъж ),ина4е сестра ми говори без проблем и английски и италиано. Майка ми пък знае френски и италиански малко,но е толкова срамежлива,4е обикновено кара Джулия да говори ако се наложи ина4е би могла да се оправи и сама ама какво да я правя. Mr. Green Най_зле е баба ми,милата,4е тя освен булгар и руски,друг език не знае и сама не може да я прати 4овек никъде.
Инак аз хвър4а с колата напред назад,разкарвам ги по магазини и на разходки,ходя на работа и малко ми излиза дуШата,но като е за тях го правя и толкоз. Peace

# 77
  • Мнения: 750
не става въпрос дали някой ми е приятен, при мен идват само майка ми (и евентуално мъж и).
аз стая за гости нямам, та  спят в детската. което озна4ава, 4е някой се изнася на дивана. освен това озна4ава все пак грижа и отноШения и с други хора.
аз като се прибера от работа искам само спокойствие и нямам особено желание да бъда компаньонка, нито пък готва4ка  Confused
при това, едно е за празниците да дойдат, друго, както е при мен, майка ми да е тук по 2 месеца.

в деня, в който Ще мога да си позволя къЩа с едно самостоятелно апартамент4е за гости  Twisted Evil, в което да са напълно независими, няма да имам никакъв проблем и 6 месеца да седят тука  Mr. Green

аз много държа на независимостта си  Rolling Eyes
но разни хора, разни идеали, важното е 4овек да успява да се организира по най_добрия на4ин  Peace
То4но така разни хора, разни идеали Peace
Само,4е моите гости не ми досаждат,нито ме обременяват нито ми пре4ат.Да не говорим за майка ми.Много ми помага и  с нищо не ме притеснява.Като невидима е.Когато е в къщи ми е много хубаво и всеки ден е празник за мен.Особенно когато си с малко дете май4ината помощ е много важна,поне за мен е така Peace

# 78
  • Italia
  • Мнения: 4 492
не става въпрос дали някой ми е приятен, при мен идват само майка ми (и евентуално мъж и).
аз стая за гости нямам, та  спят в детската. което озна4ава, 4е някой се изнася на дивана. освен това озна4ава все пак грижа и отноШения и с други хора.
аз като се прибера от работа искам само спокойствие и нямам особено желание да бъда компаньонка, нито пък готва4ка  Confused
при това, едно е за празниците да дойдат, друго, както е при мен, майка ми да е тук по 2 месеца.

в деня, в който Ще мога да си позволя къЩа с едно самостоятелно апартамент4е за гости  Twisted Evil, в което да са напълно независими, няма да имам никакъв проблем и 6 месеца да седят тука  Mr. Green

аз много държа на независимостта си  Rolling Eyes
но разни хора, разни идеали, важното е 4овек да успява да се организира по най_добрия на4ин  Peace
То4но така разни хора, разни идеали Peace
Само,4е моите гости не ми досаждат,нито ме обременяват нито ми пре4ат.Да не говорим за майка ми.Много ми помага и  с нищо не ме притеснява.Като невидима е.Когато е в къщи ми е много хубаво и всеки ден е празник за мен.Особенно когато си с малко дете май4ината помощ е много важна,поне за мен е така Peace

АбсолЮтно съЩото важи и за моята майка. Peace За съжаление оба4е не вси4ки майки са такива.  Thinking

# 79
  • Мнения: 1 100
И моята е такава, като добра фея е...наистина не вси4ки са такива...мисля, 4е най важно е как е устроен 4овекът, битовите неуредици са второстепенни. И аз нямам стая за гости, но винаги ги "настанявам" в спалнята ни, за да се 4увстват добре. Ние изкарваме някой и друг ден на дивана в дневната. майка ми си прави компания с Раи в нейната стая, неразделни са Heart Eyes
Незнам какво обЩо има с независимостта...не живеем заедно целогодиШно, наслаждавам се от сърце на моментите, когато не сме разделени.
И пак да поправя въпроса си : добре, Щом не става въпрос дали някой ни е приятен, приятен ни е, ок; но пък ни създава трудности 4увстваме заплаШено ли4ното си пространство и навици, ЗаЩо да каня за дълъг период от време? толкоз.

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 17:50 от dune

# 80
  • Мнения: 1 545
......moia kukla, как комари, бе?  Shocked
ти ме уби просто, какви са температурите при вас?
Ми какви, не особено високи (последните дни беше мах 15-18 градуса), ама от влагата ще да е. Явно някакво гнездо са си създали, и се множат, и едни такива големи..... Точно сега дойде човека от Дизинфестационето..... Че оправяне няма. По принцип нямаме проблеми, и лятото даже, но ако се задържи вода по-дълго време, и си правят гнездо. Веднъж една тръба се беше спукала и течеше точно в дворчето, и пак се беше напълнило с комари. Като я оправиха, изчезнаха.

# 81
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И моята е такава, като добра фея е...наистина не вси4ки са такива...мисля, 4е най важно е как е устроен 4овекът, битовите неуредици са второстепенни. И аз нямам стая за гости, но винаги ги "настанявам" в спалнята ни, за да се 4увстват добре. Ние изкарваме някой и друг ден на дивана в дневната. майка ми си прави компания с Раи в нейната стая, неразделни са Heart Eyes
Незнам какво обЩо има с независимостта...не живеем заедно целогодиШно, наслаждавам се от сърце на моментите, когато не сме разделени.
И пак да поправя въпроса си : добре, Щом не става въпрос дали някой ни е приятен, приятен ни е, ок; но пък ни създава трудности 4увстваме заплаШено ли4ното си пространство и навици, ЗаЩо да каня за дълъг период от време? толкоз.

ДЮн не знам как да отговоря на въпроса ти,но Ще ти дам за пример една моя приятелка , българка,която съЩо живее в Милано. Нейната майка идва тук два пъти годиШно и седи около 2-3 седмици всеки път. Моми4ето живее в двустаен апартамент с приятеля си. Майка и е голяма мърморка , все от неЩо не е доволна ( вярно,4е е към 70тина годиШна ), иска винаги да е в центъра на вниманието и на моменти е по-зле от капризно малко дете. Непрекъснато говори само за брата на моми4ето ( преуспял бизнесмен ) къде я водил какво и купил и само и прави разни намеци така,4е дъЩеря и да се 4увства длъжна и тя да я води тук и там и да и купува разни работи. Ако не дай си Боже вземе та не я покани да дойде на оби4айната си визита мисля,4е Ще и вгор4и живота,освен това като идва тук дъЩеря и я води и по разни медицински прегледи. Приятелката ми работи,няма деца,но през времето докато майка и е тук става по4ти истери4на а ина4е е много кротък 4овек. Тъй,4е виждаШ,свят голям,хора всякакви.  Peace

# 82
  • Мнения: 750
О да има ги и такива Дирок Peace.Аз за това благодаря на Господ,4е ме дарил поне с майка като хората.Баща ми е голямо мрънкало Confused и за това се виждаме  по рядко Crossing Arms

# 83
  • Italia
  • Мнения: 4 492
О да има ги и такива Дирок Peace.Аз за това благодаря на Господ,4е ме дарил поне с майка като хората.Баща ми е голямо мрънкало Confused и за това се виждаме  по рядко Crossing Arms

Хи хи,това все едно аз съм го писала. И при мен е така.  Mr. Green БаЩа ми дойде за една седмица тази година за първи път след 5 или 6 годиШна пауза ( не помня ), 4е не ни беШе виждал дори и новото жилиЩе.

# 84
  • Мнения: 402
И аз не съм от късметлиите с роднините.Де ги нямам толкова,ама и тея които имам ме побъркват.А майка ми ,която в момента е тук,ми е като второ дете Rolling Eyes,ми даже по-зле.Аз за два месеца си разбих нервичките...Така че момичета,които имате свестни роднини,можете само да благодарите на Бога!

# 85
  • Мнения: 2 804
Моя Кукла е Дуне , привет !
Ваканцията ни мина добре , близо 2 месеца изкарахме там - при свекърва ми и зълва ми .
Разходихме се бая обстойно из околията до Казабланка , децата се забавляваха максимално с баба им и лелята .
Аз на няколко пъти зачезвах с мъж ми даже и два пъти спахме извън града без децата .
Сега като се прибрахме живота започна по старо му .
Днес ми беше изпита на листовките и го минах след двумесечно не четене и 1 седмица на подготовка .
Отивам да готвя .
Моя Кукла , успех в борбата с комарите .

# 86
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Незнам какво обЩо има с независимостта...не живеем заедно целогодиШно, наслаждавам се от сърце на моментите, когато не сме разделени.
И пак да поправя въпроса си : добре, Щом не става въпрос дали някой ни е приятен, приятен ни е, ок; но пък ни създава трудности 4увстваме заплаШено ли4ното си пространство и навици, ЗаЩо да каня за дълъг период от време? толкоз.

заЩото има обстоятелства, в които удобството не е основен фактор, за да поканиШ, или не. проблеми от всякакъв вид : финансови, здравословни и не на последно място, самотата... аз съм единствено дете, така 4е нямам много избор при положение 4е не говорим за родител кретен, а просто за проблемати4ен такъв.  Peace

при все това се замислих в4ера и смея да твърдя, 4е и златна да беШе, пове4е от месец гостуване е насилие над мен, при тези жилиЩни условия  Rolling Eyes

А майка ми ,която в момента е тук,ми е като второ дете Rolling Eyes,ми даже по-зле.

това важи и при мен, само 4е детето е трето, анджек, като сложа и мъжа, ставам многодетна майка  Mr. Green
дали да не поискам някакви ин4ентиви?  Thinking Laughing

Ми какви, не особено високи (последните дни беше мах 15-18 градуса), ама от влагата ще да е. Явно някакво гнездо са си създали, и се множат, и едни такива големи..... Точно сега дойде човека от Дизинфестационето..... Че оправяне няма. По принцип нямаме проблеми, и лятото даже, но ако се задържи вода по-дълго време, и си правят гнездо. Веднъж една тръба се беше спукала и течеше точно в дворчето, и пак се беше напълнило с комари. Като я оправиха, изчезнаха.

4е това си е 4иста пролет там при вас  Laughing
на мен ми се наложи в края на октомври да викам 4овек за офиса... не знам какво се беШе слу4ило, но целият вход, стълбиЩа и съответно офиса, беШе пълен с ята от то4но такива големи комари. не бях виждала такова 4удо в живота си, при това в късна есен  Shocked Confused
 

# 87
  • Мнения: 1 100
Привет дами.

И тук в4ера след няколко седмиици на студ, беШе 15 градуса...сега пак вали.

Феиамко, за такъв тип многодетни майки, като теб, за съжаление ниЩо не дават.  Confused Ясно, разбрах.

Хехе Дани, бравос, много хубаво зву4и Hug

Къде е Шурето?

Кала, подхвърли някое от твойте стари капу4и деее Laughing

Хубав ви ден  bouquet

# 88
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Брех,не върви лаф мухабета тука и това си е. Confused Да вземем да свирнем на Дивиана да заклЮ4и темата,така и така по4ти никой не пиШе ве4е в нея. Явно няма ве4е какво пове4е да си кажем.... Crossing Arms Thinking

# 89
  • Мнения: 5 710
Дирок, не така душа;–))
Аз сега ще ви посещавам предимно вечер, защото работата ми и ангажиментите дневни се увеличават доста бързо, но все имам поглед с едно оченце и  за форума по обедно време предимно и вечер.
Ето нова тема - вие посещавате ли културни мероприятия тук ( киното също го броя, като такова).
Кога, колко често, какво обичате да правите...

Общи условия

Активация на акаунт