С локум и баклава дамите на ориента очакват деня на любовта. 17-та тема

  • 30 485
  • 296
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 199

Добре дошли всички в седемнадесетата ни турска тема!
Тук обсъждаме всичко за страната и споделяме ежедневието си.
Заповядайте при нас на сладък мухаббет с турско кафе, локум и баклава.

Кои сме ние


Drize –            ТР /Истанбул (Габрово) 12.10.1980г. , мама на Селин и бебе Бериа  newsm32
benmary –       ТР /Истанбул (Габрово) / 03.02.1971г , мама на Атилла
снежана01-    ТР/ Истанбул (Бургас) / 06.01. 1980г. , мама на бебе Дениз  newsm32
Джорди–        ТР/ Истанбул (Варна) / 14.07.1977г. , мама на бебе Теодор Берк  newsm32
mistik –           ТР/ Истанбул (Добрич) / 29.01.196....  г.
bz –                ТР/ Истанбул / 20.08.1978г.
sonyaz –         ТР/ Истанбул (Казанлък) / 30.07.1978
tsvetykus –     ТР/ Истанбул (София) / 23.02.1977 , мама на Алекс
Erset -             TR/ Истанбул (Варна)  , мама на Есер
Kukuleta -        TR/ Истанбул
hilinili -             TR/ Исатнбул , мама на Нили
miramila -        TR/ Истанбул (Стара Загора)  / 15.04.1976
Prizmo -           ТР/ Истанбул (София) , мама на Неда
kaigi –             ТР/ Анкара (Карлово) / 20.02.1976г. , мама на Мелис
maryhen -        TR/ Самсун
ninagunduz-    TR/ Соке (Габрово) , мама на Мелисса
haksev-           TR/ Истанбул , мама на Селин Ирис



Olgarita –      БГ /Свиленград, Измир, (София) / 07 06 1976г.
pina –                  БГ /Варна / 8.03.1977г.
DilQRa`-              БГ/ Варна/ 09.1986г.
desert princess - БГ/ Варна/09.1986г.
Снеж –               БГ /Хасково / 30.12.1978 г.
tsve_te –            БГ/ Варна / 06.03.1980г. , мама на Иво
Ghosn –              БГ/ Пловдив / 03.04.1980г.
sisa g –               БГ/ Бургас / 19.10.1978г.
sladka hapka –   БГ/ Стара Загора
Елена -               БГ/ Варна
емел -                 БГ/София
Звезделина Георгиева - БГ/Сливен
una_loca -           БГ
Mavi Gozyasi -     БГ
alaran -               БГ
Berina -               БГ/Варна , мама на Берк и Ерай
Steffi_k -             БГ/ Сандански / 29.01.1977г. , мама на Благовеста и Елеонора
Tsvetence-          БГ/ Пловдив / 29.11.1974г. , мама на Мартина
magito1986 -      БГ/Пловдив
Ralina86 -           БГ/ Габрово
Суха мащерка - БГ/София/ 27.03.1986



Турска кухня =1=
Рецепти от турската кухня ! =2=
~~~ Турция ~~~
Турция`2 ~*~ MERHABALAR ~*~
~*~ Hosgeldiniz! ~*~ - Турция 3
~*~ Bir varmis, bir yokmus.... Имало едно време... ~*~ - Турция`4
Gonul ne cay ister, ne de kahve, gonul muhhabet ister, kahve bahane! ТУРЦИЯ- 5
Сърцето граници не признава! - Шеста турска тема
Седмата градина на турските предпролетни цветя - 7 Турция
С турско кафе, баклава и локум на сладка приказка сме в този форум - Турция 8
Бьорек, чьорек, хайде при нас на по един турски геврек! - Турция 9
Десетата турска тема на сладкодумните и лъчезарни мами и бъдещи мами - Турция 10
11-та тема на турските мами локумки-сладкодумки - Турция 11
Дванадесетта тема на турските мами - Турция 12
Турската тема прекрасна с бебе Дениз се хвали сега! =Турция 13=
Рамазан Мубарек! - четиринадесетата тема на турските мами ~ТУРЦИЯ 14~
Турските мами лъчезарни турски земи озаряват и из форума подвизават-Турция 15

Имаме си и албум с наши снимки. Всеки с който сме се опознали достатъчно и желае да се запознаем и визуално е достатъчно да поиска паролата за албума от нас.
Ако има грешка или някой не е написан (рожден ден, деца, град) да пише на ЛС, за да бъде добавен.  Hug








Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 23:55 от Суха Мащерка

# 1
  • Мнения: 2 199
 welcome

Здравейте  Hug
Това беше нашата малка изненадка с принцеската  Heart Eyes
Завръщам се при вас, някои ме познават, други не... Ще се запознаем  Mr. Green
Приемете снежна роза от мен   bouquet


# 2
  • Мнения: 1 243
 Hug Hug HugСуха мащерка  Hug Hug Hug Много се радвам, че си отново сред нас - най-накрая.Каак си? Разказвай какво ново около теб, че и по скайп не сме си писали отдавна. Иво ми направи лека чистка на скайп абонатите- Joy  Добре, че Drize мe светна и видях, че голяма чат от списъка ми е или изтрит или блокиран. Оправно дете-брей!  Едни се връщат при нас-други зчезват. Тя си знае за кой става въпрос  Wink Ама на мен ми липсваш  Hug
Benmary ако знаеш от кога с еприсмивам на bz с надеждата и мен да ме огрее и аз да прихвана от нейните пътешествия, ама -ядец. Но не се отказва- продължавам да завиждам  Wink Чакам с нетърпеие да видя прекрасната Маккуин торта, която ще сътвориш на Ати!
Момичета, аз пак получих сигнали и ме ухапа щъркела  Laughing и се записах на следващо ниво курс по англичански. Имам чувството, че съм болна-ако не уча все едно не живея  Rolling EyesЛуда работа  Mr. Green
Пожелавам новата темичка да се изпише бързо, да е много интересна и увлекателна!
Лека вечр на всички и много целувки!

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 21:02 от tsve_te

# 3
  • Мнения: 2 199
Hug Hug HugСуха мащерка  Hug Hug Hug Много се радвам, че си отново сред нас!

 Hug Hug Hug

# 4
  • Мнения: 16
Аз не познавам СухаМащерка ,здравей   bouquet

# 5
  • Мнения: 333
Да ни е честита новата тема! Браво суха мащерка страхотно си се справила!   bouquet Hug
Само при линковете си пропуснала да добавиш последната изписана тема!  Simple Smile

Цвете Къде се записа на курсове по инглиш, че и аз от кога се каня да го науча както трябва този английски.  Simple Smile

Бз Добре си се завърнала!  Hug



# 6
  • Мнения: 573
Радвам се, че си отново сред нас Суха мащерка! Какво ново при теб!? Похвали се дееее  Wink
Мерси за темичката   bouquet  bouquet  bouquet

За филма, който споменавате в миналата тема се казва Benim Çılgın Türk Düğünüm - Meine Verrückte Türkische Hochzeit - ( 2006) Но не е на Фатиф Акън, а е на немски режисьор. Има филм с подобна тематика на който Акън е сценарист Kebab Connection (2004) се казва. Опитвам се да ги сваля в момента и ако успея ще се похваля. За свалянето на турски филми, сериали и музика има един супер сайт, но трябва e-mule.  Naughty

Дризеви надявам се сте добре.  Thinking Пиши някой друг ред  Wink
Prizmo, честито ви зъбче!!!  Heart Eyes
tsve_te, хубаво е човек да си човърка мозъчето, иначе заспива зимен сън. И на мен ми се иска да имам повече време за подобни дейности, но май няма да е скоро.

Лека нощ!

# 7
  • Мнения: 58
Хоп-цоп и аз.

Кайги, мерси за заглавията, довечера ще проверя - аз свалям от един немски сайт, надявам се там да го има.

Днес тук заваля дъжд и вледени всичко, в момента коли, пътища, тротоари, дървета - са покрити със слой лед. Успешно се добрах до работа, дано отпусне малко, че ще има жертви днес  newsm78

Айде аз да ви нахраня днес: закуска http://hpbimg.huchepiemanor.com/000019.jpg

# 8
  • Мнения: 44
Здравей Суха мащерка, не се познаваме, но съм чела предните теми и те знам  Wink тогава беше с друг ник, но аватара е същият и така те познах, още като се появи в турската кухня  Grinning Копирала съм рецептата ти за баклавата, но още не съм я направила  Embarassed купуваме готови, че е по-лесно  Laughing. Някой беше казал, че рецептата  е сложна за изпълнение, на мен не ми се вижда сложна, но ще видим като почна да я правя   chef

# 9
Добър вечер, мили мами и не-мами
Надявам се всички сте добре и щастливи:)
Аз съм много хеппи, отивам след малко в МАDO да ям баклавички и да пия чай:)
Охххх, посещението там е най-голямото ми удоволствие в последно време хихххихих. Сервитьора наскоро като ни носеше поръчката ни пита не се ли притесняваме, че ще получим захарна болест  Laughing
Я, споделете някоя от вас знае ли как мога да си направя ябълков чай, като онзи в Истанбул.
Енис питал майка си, но тя му казала че този който сме го пили в заведения бил готов на прах и само го разбърквали с гореща вода (е да ама аз не се сетих да си купя,пък до март не ми се чака), а можело да пробвам да си направя като обеля и сваря ябълки!!!! Ама, това ми прозвуча като ушаф, а не като чай  newsm78
Та се чудех, някой има ли идея от къде във Варна мога да намеря евентуално или дайте някой съвет как да си приготвя сама - чай....не ушаф  Joy
Предварително ви благодаря, мили дами  Hug

# 10
  • Мнения: 58
Ели, и аз като тебе много го харесвам ябълковия чай, въпреки че сега по други причини спрях да пия от него. Но в БГ си намерих в Метро разтворим чай - ябълка, и го докарва почти същия вкус  Whistling

# 11
  • Мнения: 745
Здравейте момичета Simple Smile
Суха Мащерка   прекрасна нова тема. Не се познаваме, но ще се опознаем Hug Hug Hug
Ние сме добре. Днес казах на работа че след около една седмица излизам в дълъг и продължителен болничен Laughing
За турските филми аз съм гледала само за Реджеп и сега гледам един сериал 1001 нощ - Шехерезад - много е интересен. Ако някой знае от къде да сваля други филми / но с превод/ да свирка Heart Eyes
Хайде приятна вечер от мен Wink

# 12
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
Привет  Hug и честита ни нова темичка  Grinning

Гхосн, я разкажи какви са тия протести, размирици? Май почна да става интересно най-накрая и у БГ?!

Ние сме добре, но напоследък все или хойкаме, или имаме гости и не остава време за писане. За четене, обаче, винаги намирам Hug!

Стефи, как сте, надявам се преборихте болестите?!

Ели, как върви бременността? Различно ли е от първия път или не си спомняш вече? Как мислиш да раждаш, нормално или секцио?

Бенмари, мина ли РДто? Пусни малко снимчици!

Цвете, браво за учението Simple Smile и аз съм така, затова и си обичам толкова професията - постоянно трябва да уча нови неща. Да си призная, малко ми липсва работата. Ако можеше така да ми дадат една групичка да обучавам два пъти в седмицата за по 2-3 часа, супер щеше да е! Не че не ми е приятно да се занимавам с бебчо, но много време мина откак реално преподавах за последно (началото на август!)

БЗ, и аз да се включа във въздишащите по твоята съдба съфорумки Wink ех, Ню Йорк, Ню Йорк...

Снежи, вие ваксинирате ли Дениз? Ако да, как му понася? Ние утре сме на ваксинация, та затова малко се притеснявам...

Днес мама има Рожден Ден, по този повод, една виртуална почерпка с нещо любимо и на двете ни


# 13
  • Мнения: 58
Добро утро,

Джорди, наистина тук е малко напечено в момента, но аз не работя в центъра, и това, което се случва го научавам по новините. Да усеща се като цяло в града напрежение. За вчера беше организирам протестен митинг на студенти, лекари, земеделци и майки, и предопреждаваха, но преди да се съберат още пред народното събрание са почнали да ги наговарят. Говори се, че има много провукатори, и накрая е имало бой с полицията. Лошото е, че част от хората са тръгнали мирно да протистират, а в един момент са се присъеденили агитки, и в боя реално има раненени и 15 годишни деца. Днес гледах кадри, как младежи хвърлят камъни, и снежни топки, и как налитат на полицаи, хвърлят по тях заграждения. Днес пак има плануван протест.

А вчера мама ми взъни по телефона, и с един развълнуван глас казва "Какво става в София?", а аз цял ден на работа, изобщо не знам какво се случва на протеста, а цяла сутрин беше поледица, заради дъжда, направо ужас, и й казвам "а, ми тук малко поледица, ама вечо го стопи",  hahaha hahaha hahaha ми откъде да знам аз. Пък тя гледа цял следобед новини, и преки излъчвания, та тя ме информира преди да се прибера вкъщи.

# 14
  • Мнения: 6 243
Джорди, честит ти празник!
Желая ти много прекрасни и дълги дни и седмици заедно с мама.

Момичета, влизам този път в темата с една молба. Ако някоя от вас има време и възможност да помогне - ще съм ви много, много задължена. Става дума за моя близка, която най-сетне успя да забременее (след много чакане), но за съжаление кара проблемна бременност и сега лежи за задържане у тях. Лекарят й е предписал медикамент, който в БГ не успяха да намерят. Разбрахме, че в Турция го имало и не бил дефицитен като тук. Имало го и в Сърбия и в Македония, ама в тия страни пък ептен нямаме никакви познати. Та молбата ми е - ако някоя от вас има възможност да го купи и да ми го прати, аз ще й преведа парите за лекарството и за транспорта по банков път. Тук струва 20тина лева ампулата, нужни са 4 ампули - това го пиша ориентировъчно, за да добиете представа за сумата. Тъй като не са малко пари, ще ги пусна предварително. Лекарството се казва Pregnyl 5000 (Прегнил 5000) и са необходими 4 ампули от него. Благодаря ви. А ако нямате възможност, не се притеснявайте, знам, че си е голям ангажимент, ама като стане така, човек търси начини да помогне и затова си позволявам да ви занимавам.

Общи условия

Активация на акаунт