В аптечната мрежа няма капки за уши.

  • 13 187
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 587
Добре де,а защо няма капки в аптечната мрежа?И докога няма да ги има?

Няма внос.Последният път капвах Бивацин и ни помогна.Личната каза да си пазя всякакви капки,ако ще и срока им да изтече  Simple Smile Пазя си едно шишенце Отипакс за всеки случай,че малката е с трета сливица и е вероятно да ми се наложи да го използвам(дано не все пак)

# 16
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
На връх нова година бяхме като вас - хрема, висока Т и възпалени уши. Аз намерих капки в квартарната аптека. Може би ако пообиколите по крйни квартални аптеки тип гараж все някъде ще намерите. Успех и бързо оздравяване.
пп мога да попитам на излизане дали има тук в аптеката.

# 17
  • Мнения: 3 506
От 'бабешките' лекове на нас се е случвало да ни помогне настърган (нарязан по-скоро) чесън, увит в памучен плат и поставен в ухото. Седи, докато го търпи детето (не трябва да е много, защото може кожата да се възпали).

# 18
На нас УНГ ни беше казал да редуваме капки за уши и капки от праз /изцеден сок/ през около 3 часа.

# 19
  • Мнения: 3 506
Ей, как забравих най-важното, което моите деца вече сами си търсят - в аптеките продават едни восъчни свещи за уши (фитосвещи). За малки деца не стават, но на детенце, на което можеш да разчиташ, че ще стои мирно, докато гори фунийката, действа много облекчаващо. Знам, че имат и противници, но аз съм им 'фен', откакто ги пробвахме, и определено не мисля, че са по-вредни или опасни от някои медикаменти примерно. Ето ги (може да се кликне на картинката за по-подробно описание):



пп Има и едни, които в горната си част са по-широки (като фуния), но поне на мене те са ми значително по-неудобни за ползване, а и май са по-неефективни.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 641
Моето дете също се разболя миналата седмица и личната ни изписа капки за уши. Никъде в Бургас не намерихме. Пререгистрирали ги сега и са ги спрели в мрежата. Потърсихме по познати, които ползваха скоро. Ако не намерите познати попитай във форума, все някой ще има вкъщи. Бивацина не помагат, защото нямат лидокаин, а болката наистина е доста силна. Аз сега съм с гнойна ангина и чак зъбите ме болят. Дано се оправи детето бързо.

# 21
  • Germany
  • Мнения: 7 923
И ние търсихме преди Нова година и намерихме след големи обиколки в една квартална аптека Отипакс и се заредихме с 2 опаковки. Аз тогава звънях в аптечна лига и ми казах, че няма внос и не знаят кога ще има...

# 22
  • Мнения: 1 820
чувала съм че помага 2-3 капки сок от алое.Няма значение от кой вид  Peace

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Вече детето е добре, но големи болки и премеждия бяха. Sad

# 24
  • Мнения: 306
чувала съм че помага 2-3 капки сок от алое.Няма значение от кой вид  Peace
Определено алоето ще помогне, но с две три капки не става. Трябва няколко пъти на ден по две три капки и така няколко дни. Много помага, действа обезболяващо и противовъзпалително.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ще го зная вече, но дано не ми се налага скоро да търся алое, че направо се изтормозихме тези дни.

# 26
  • Мнения: 1 820
предполагам какво е да те боли ухо.То голям човек едвам издържа какво остава за дете  ooooh!Дано нямате вече проблеми   bouquetАз в къщи имам и цвете алое и индрише за всеки случаи  Grinning
чувала съм че помага 2-3 капки сок от алое.Няма значение от кой вид  Peace
Определено алоето ще помогне, но с две три капки не става. Трябва няколко пъти на ден по две три капки и така няколко дни. Много помага, действа обезболяващо и противовъзпалително.

Не съм се уточнила,извинявам се,определено с един път нищо няма да стане,но това мисля е ясно на всички-независимо бабини рецепти или лекарства  Hug

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 15:52 от paneva

# 27
  • София
  • Мнения: 4 575
По аптеките няма никъкви капки за уши освен Бивацин, който не върши работа.
На нас в понеделник за същия случай ни изписаха Бивацин. Свърши работа за 1 ден  newsm78. Берлицитин не се произвеждал поне от 1 год.

# 28
детето ми от днес е с отит. Предписаха ми Отипакс. Капките са налични в денонощната аптека до 25 поликлиника в Младост 3

# 29
  • Мнения: 2 480
Бетнезол са очни-за конюктивит, но стават и за уши. Но като че ли Отипакс са по-добри.

Общи условия

Активация на акаунт