Бременност и високо кръвно!

  • 202 739
  • 477
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 567
Аз раждах секцио заради високо кръвно. Лекарят ми обясни, че ако раждането се проточи дълго време, а аз съм с високо кръвно, бебето може да не издържи високото налягане от майката и тъй като е все още свързано с нея чрез пъпната връв може да получи мозъчен кръвоизлив! А при секциото бебето "се вади" бързо и рискът е минимален! По време на секциото вдигнах 240/180! Shocked /за долната граница не съм много сигурна/.
Аз се чувствах перфектно през цялата бременност, нямах никакви симптоми и не усещах това високо кръвно по никакъв начин!Кръвното го "хванаха" в 8ми месец при рутинен преглед. Поставиха ми диагноза ЕПХ Гестоза и казаха, че високото кръвно е следствие от бремеността. От тогава минах на Допегит, Доплерови изследвания всяка седмица, урина. Полежах и в болница 1 седмица. И въпреки всичко аз се чувствах много добре през цялото време.
Пет години след това, с втората ми бременност нямах и ден с високо кръвно!

# 91
  • Мнения: 150
бяла лястовица, 6то си ходила при професор, не го ли прави прегледа за феталната морфология твоя лекар. аз съм в 6/та седмица и не знам какво 6те следва а с първото ми дете доколкото си спомням го прави моя лекар.

# 92
  • Мнения: 106
здравеѝте,искам и аз да попитам нещо,все още не съм бременна,макар че вече правим опити,но засега неуспешни.Аз от няколко години съм с високо кръвно и съм на хапчета.Много съм притеснена,ако има някои като мен които преди да забременеят са били с високо кръвно,ще съм много благодарна ако споделят опита си с мен.

# 93
  • Мнения: 26
 Sad Здравейте на всички от тази тема! Много ме е страх от това кръвно, защото при първата ми бременност нямах никакви проблеми, въпреки наднорменото ми тегло,покачване на много килограми отгоре си,безпроблемно раждане и два часа след това бях на крака, исках да си ходя............ Hug Да, обаче сега при втора бременност,нямам оплаквания от самата бременност, но преди да забременея страдах от хипертония и по - точно ускорен пулс и от там високо кръвно , една година бях на хапчета - Пропранолол . Лекарката ми каза да ги спра и аз ги спрях , но от време на време и то сутрин имам кръвно 140/90, което ми подсказва, че трябва да се посъветвам с лекар. През деня  е 120/80 или 130/90, но много ме е страх и сега като чета във форума просто се плаша, защото съм имала хипертонична криза с стойности 180/130 и имах чувството, че ще умра, въпреки , че тогава не бях бременна. Не знам нали не е задължително да имам такова кръвно и в края или това, че в началото имам такова е гаранция за  накрая на бременността? Благодаря Ви!

# 94
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
zvezda7vechernica според мен е по-добре да се консултираш с гинеколога си и да му споделиш опасенията си .
Аз примерно вдигах кръвно в началото само когато бях на лекар,защото се притеснявах какво ще ми каже.Вкъщи си го мерих и беше нормално. В 8, 9-тия месец вече си поддържах високо кръвно и пиех хапчета за това -Допегит.
Предполагам ще трябва да си следиш редовно кръвното и ако има нещо ще ти изпишат лекарства.Това мога да ти кажа според моя скромен опит.
Най-важно е да се опиташ да си спокойна ! Лека бременност !  Hug

# 95
  • Мнения: 26
Благодаря ти много, надявам се всичко да мине  полека....този път,нали всяка бременност е строго индивидуална и ако първата ми беше песен, то нека сега поне припевът е по - лек! Hug

# 96
  • Мнения: 58
Здравейте и от мен, имама следното питане, бременна съм в 21 г.с. До момента кръвното ми беше около 90/ 60, но от няколко дни започнах да го меря редвно и е 120, 125/ 80.Тъй като ми е нисък хемоглобина и започнах прием на желязо възможно ли е да се повишили от това?Нормално ли е такава голяма разлика от началото до сега?

# 97
  • Мнения: 5
Здравейте мили момичета! Бременна съм в 17 г.с. и преди месец при второто си посещение в ЖК ми измериха кръвно 130/80. Преди да забременея имах много ниско кръвно налягане, като доста пъти съм събирала двете граници и съм губила дори съзнание. За това при сегашното ми положение не се чувствам добре, т.к имам главоболие и сърцебиене. Вчера бях на кардиолог, а тя едвам не ми се изсмя, че са ме пратили при нея. Кардиограмата ми беше много добра, но разбира се имах отново сърцебиене. Докторката ми каза, че това било нормално и дори при кръвно 160/90 не се налагало лечение. Продължавам да поддържам граници около 130/70 и не знам вече какво да правя. Моля пишете ми има ли причина според Вас да се притеснявам. БЛАГОДАРЯ ВИ!

# 98
  • Мнения: 246
Задължително трябва да се консултираш с друг кардиолог. Вдигането на кръвно по време на бременност може да бъде много опасно. Заключението на лекаря при който си ходила е много некомпетентно. При такъв проблем задължително се назначават лекарства които се приемат до края на бременността и не са вредни за плода. Видът и дозата се определят от КОМПЕТЕНТЕН кардиолог или гениколог.

# 99
  • Мнения: 179
здравейте,остават ми 3 седмици до термина и взех да дигам кръвно вчера ми беше 150 на 90 днес е 140 на 80,страх ме е това да не е повод за секцио защото не искам да раждам така,според вас може ли да се оправят нещата и д си родя нормално?

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
здравейте,остават ми 3 седмици до термина и взех да дигам кръвно вчера ми беше 150 на 90 днес е 140 на 80,страх ме е това да не е повод за секцио защото не искам да раждам така,според вас може ли да се оправят нещата и д си родя нормално?

Най-добре се консултирай с гинеколога си .Той ще ти каже какво ще правите, но не подценявай високото кръвно в никакъв случай.Моя приятелка имаше проблеми с кръвното от шестия месец и роди нормално , но беше на лекарства

# 101
  • София
  • Мнения: 39 747
schani, консултирай се с гинеколога си. Следи си кръвното.
Аз родих в 34 г.с., нормално, в родилното отидох с кръвно 155/100.

# 102
  • Мнения: 6
 Най-добре пий Допегит, той е изследван и няма никакви отражения върху бебето. Задължително вземи мерки, за да не навредиш на бебенцето, ако се стигне до белтък в урината.

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз не бих си назначила сама Допегит , нищо че е безвреден за бебето.Поне аз го приемах по схема , в зависимост от кръвното  и поддържах постоянна връзка с кардиоложката .

# 104
  • Мнения: 5
sdraveite mili maiki as sam na 35 i iskam da si imam beb4e no sa jalost septemri dignah kravno i  sega mnogo me e strax  no tvardo sam re6ila dosega imam 3 bremenosti i 1 porasnalo dete na 13  daite mi kuraj

Общи условия

Активация на акаунт