Велико Търново - Първа тема за 2009

  • 12 859
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 78
Момичета,то като чета започвам да се подготвям психически за това, което ме чака с моето момченце Laughing Засега е лесно, ама после  ooooh!

# 16
  • Мнения: 350
Здравейте момичета,

И аз да се разпиша. Дребен расте като гъбка, като майка му го "къпе" в кърма на всяко хранене Mr. Green Жалко, че нямаме банка за майчина кърма във ВТ  Sad, мога да предавам повече от 300 мл. на ден. Сега се опитвам да намаля цеденето, но и детенце да не се дави много докато папа. Какичка Рада свикна с него, пак има "мамо гуш" когато не мога, но все по рядко, а когато Тори плаче тя казва "бебе гуш"  Simple Smile и ме оставя на спокойствие да го успокоя. Помага при смяната на памперси, сама проявява инициатива да го милва и цунка  Hug Голяма част от страховете ми преди раждането за ревността м/у децата не се оправдаха  Praynig А и бавачката на Рада свикна със ситуацията, така че четиримата си се гледаме по цял ден.  Много е хубаво да си имаш две дечица  Heart Eyes
Търся тел. на д-р Антонов - ортопед за записване на час. Поминалата година преглеждаше в мед. център Аркус, но сега този тел. ми дава грешка. Но моля споделете актуални отзиви от добър бебешки ортопед във ВТ.

# 17
  • Мнения: 263

 Добро утро, болярски мами!   food010

 Полинитка, благодаря за темата и моля да ме добавиш сред юнските мами - 04.06.1987   bouquet

 Бътърфлай, мила, съжалявам, че си имала такива неприятни изживявания по време на раждането с нашенските "убавци" в търновската болница  #Cussing out Аз ги заподозрях още на отворените врати, а и това, което съм чувала, ме накара още средата на бременността да се ориентирам към Плевен. Сега си ходя на консултации по ЗК тук, а на частно - при доки, които живот и здраве скоро ще ни изражда там. Отначало малко ме тревожеше пътя (особено зимата), но вече дотолкова свикнах с идеята, че само дебна знаци  Laughing Ние, за щастие, сме с високопроходима кола, ама за всеки случай ще викнем и втори джип като тръгваме, защото преди 2-3 години една позната мацка хукна да ражда близнаци в 7ми месец и в ГО вдигнаха ръце и рекоха "Бегом в Плевен, че тука ще ви изпуснем". Натикаха я в една линейка и познай: на средата на пътя линейката се чупи и до там, а на жената водите й са изтекли преди час поне  #Crazy. Добре, че мъжът й е карал зад линеката, че я преместиха (с все системи) и в крайна сметка той я закара до Плевен. В момента тя се чувства отлично, а двете диванета направо й разказват играта  smile3540 smile3540  hahaha

 Леле, как се разписах само на ранина... А още не съм си изпила капучиното. Гледам днес е слънчевко, дано да се е постопил леда, че мнооого ми се разхожда. Мислех даже да ида да си запаля свещичка в Св. Марина.

 Мацки, някоя от нас да знае подробности за тази молитва за леко раждане, която се чете последния месец?

 Хайде, хубав ден и слънчево настроение на всички!  Hug

# 18
  • Мнения: 927
Пепи, оправи ли се със Скай ?
Веси, темата за Скай е стара /от лятото/, но благодарение на отговорите в нея се оправих  smile3503. А вие кога щяхте да ходите към Виена? Тарик хареса ли пианото?

Олее, хич не съм погледнала датата на темата  Blush Ние заминаваме на 1-ви април за Виена и после на 8-ми за Париж и Южна Франция до края на месеца. Като се върнем май пак трябва да правя всички изследвания на Тарик за яслата  Thinking А за пианото..кво да ти кажа  Laughing - благодарение на него успях да подстрижа Тарик  Laughing- така се беше улисал да свири, че не се и усети какво правя  LaughingА сега всяка вечер ни изнася концерти  Crazy Laughing
Мартеничка, успешно раждане и прекрасно бебе да си гушкаш!
И от прехвалените плевенски доктори имам пострадала приятелка - без малко да я изтърват при кюртаж в 4-ти месец - стигнало се е до цезарово дори.. - и сега милата не стига, че си загуби бебенцето, което толкова желаеше ,ами и и казали, че трябва да чака 2 г. за нова бременност ..

# 19
  • Мнения: 78
Мартеничка, леко раждане и от мен!   Hug

# 20
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Мартеничка   Hug питаш естествено баба си попадия за молитвата! Хубаво е да помолиш свещеника в църквата да ти я прочете  Hug а иначе от сърце  Heart Eyes ти пожелавам безпроблемно раждане!!! Това е най-великото и незабравимо изживяване в живота на жената, нещо което аз поне не бих заменила или сравнила с нищо друго!
Вчера не съм мърдала от къщи, беше ужасна поледица,а трябваше в Търново да се ходи, ще се обикаля днес-вън не е така заледено вече.
Хубав ден на всички   bouquet

# 21
  • Мнения: 137
Мартеничка, пожелавам ти леко и безпроблемно раждане Hug
Днес времето е подходящо за разходка 1stroller

# 22
  • Мнения: 32
Здравейте мами и от мен Hug.Скоро не съм се включвала,но пък чета редовно Naughty  Първо да ви кажа за нашия момък-наддал е супер много откакто го почнах на кърма+АМ-1400 гр. за 3 седмици,докато преди едва си беше възвърнал теглото от раждането за 3 седмици.и педи като каза давай АМ,нямаш кърма и се започна омагиосания кръг от кърмене,правене на АМ изцеждане и т.н.Доста ми е трудно,но както се казва да си майка не е лесно!!!Сега да почна подред:
   
     Desire, добре дошла при нас Hug

     Polinitka,мен можеш да ме включиш към февруарските мами-23.02.1981г.

     Egisiohora ,направо ти завиждам, благородно разбира се ,че имаш толкова много кърма ,де да имах и аз толкова... а какви планове имах за кърмене и само кърмене .....а сега....какво ли не правя но си няма и това си е ,а и бебо е мързелив и заспива бързо като му дам цица,абе изобщо...какво да кажа плаче ми се ,ама удържам засега..

     Мартеничка,така и не успяхме да се видим,но искам да знаеш,че ти желая от сърце много леко раждане и едно здраво и пухкаво бебенце,което много да слушка и да ви радва.Също те поздравявам за избора за раждане в Плевен Peace.Само не разбрах при кой доктор ходиш.

    За ортопед някой беше питал-ами аз ходих при д-р В.Михайлов,там ме изпрати педито.ДОволна съм от него,или поне ми се стори ,че е добър...нека някой друг да каже ако има мнение.

   Засега чао ,че ме вика бебо

# 23
  • Мнения: 295
     Egisiohora -пожелавам ти дълго и безпроблемно кърмене HugНадявам се скоро или като се постопли да те засека някъде с бебо.Дано Рада да се държи прилично с бебчето,тя е голяма вече Mr. GreenИ аз имах много кърма докато кърмех,а като цедях и първите месеци напълних половината фризер,после като взех да размразявам,така гадно ми миришеше размразената кърма,а и се оказа ,че няма за какво да я ползвам,че все още имах и отиде в мивката Confused CryНаистина ако имаше банка....щяха да са други нещата.но доколкото знам има само във Варна и София.

Мартеничка-леко раждане!

# 24
  • Мнения: 686
 Едно записче от мен.
 Кога изписахте две страници Wink

# 25
  • Мнения: 10
здравейте и от мен и аз съм една болярска мама .искам да ме включите във вашият отбор дъщерями е родена на 12.06.2006г казвасе габриела а мен включете в августските мами30.08.1975г.Благодаря на администраторките предварително.

# 26
  • Мнения: 5
Ехеее колко се е разраснала темата като гледам доста хора са се разписали, ама то вчера в поледицата какво да правиш
да се похваля моят мъник  за първи месец е наддал 1,3 кг при това само на кърма
И а зсе цедя от време на време че още неможе да ме изсуква и всеки път си мисл я колко жалко за това че всичко отива в канала, но и аз зная че в Търново няма банка

Мартеничка - успешно раждане ти желая , молитвата я имаше някъде в нета съм я срещала, а за лесно раждане зная че трябва (поне моята майка го правеше) последния месец сряда или петък да раздава пита на други жени

За ортопед аз мъника скоро го водих при Брезинкси или Бързенски беше (едно от двете) на ехограф за ставите и з асчупената ключица че нашите доктори в родилното като го вадеха му я бяха счупили, но сега е зараснала и няма проблеми

# 27
  • Мнения: 1 763
Здравей и добре дошла на rosi 75!

Да ви се оплача, трябва да чета за изпити, а много ме мързи. Поне днес времето беше хубаво и се разходихме доста се детето, обаче се поизморих. В парка Лъчко ходеше само в калта, аз след него, после си я внасяше в количката и се прибрахме като две кални чудовища.

Мартеничка, леко раждане, чети и слушай само хубави неща, положителната нагласа е много важна Grinning

# 28
  • България, Велико Търново
  • Мнения: 213
Здравейте и от мен   bouquet Добре дошли на Desire и rosi 75!
Мартеничка дано раждането ти мине леко и безпроблемно, стискам палци  Praynig
Egisihora и аз ти пожелавам дълго кърмене. Вече 8 месеца минаха откакто спрях да кърмя и така ми липсва това време... За ортопед и аз искам да заведа Виктор и намерих някакви координати на МЦ Аркус. Ще ти ги пусна на лични, пък дано ти свършат работа  Simple Smile
polinita заинтригувах се от курсовете на които ще ходиш. И аз отдавна искам да се науча да работя с Фотошопа. Та тези курсове само за студенти ли са и къде се провеждат, ако не е тайна, разбира се   Rolling Eyes
Момичета може ли да ме ориентирате къде в Търново има Химическо чистене, че нали съм нова и незнам  Embarassed
Усмихнат ден на всички  Grinning

# 29
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 514
Момичета може ли да ме ориентирате къде в Търново има Химическо чистене, че нали съм нова и незнам  Embarassed
Усмихнат ден на всички  Grinning


Точно преди да стигнеш мол-а има една бивша детска градина и там има пералня и химическо чистене.

Общи условия

Активация на акаунт