Моля за отговор

  • 730
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Възможно ли е повишена температура да е породена от никнене на зъбки при бебе?

# 1
  • Мнения: 737
Възможно е,но не знам защо педиатърът ви не ви е обяснил това

# 2
  • София
  • Мнения: 11 102
Да, но може и друга причина да има. Колко е висока Т ?

# 3
  • Мнения: 3 634
Нашият педиатър казва, че до 37,5 е възможно да е от зъби, нагоре вече е друга причината. Мои приятелки твърдят, че техните деца вдигат много темперетурата и това не е вярно. Нямам лични наблюдения, поникнаха ни без Т.  Peace

# 4
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Абсолщтно е възможно по мои наблюдения  Peace Нашият педиатър обаче казва, че обикновено на родителите им се искало да е така Confused

# 5
  • Разград
  • Мнения: 3 110
И на мен личната ми обяснява,че при никненето на зъбките не е характерно детето да повишава Т.Да,ама не.При никненето на кътниците синът ми все е вдигал Т,даже над 38 градуса за 2-3 дена и после освен зъб друго не е имало.

# 6
  • Мнения: 2 070
вдига се Т. но не от самото никнене на зъбче.а имунната система отслабва ,и се зачервя гърло,или се лепва вирусче.децата боледуват повече когато им никнат зъбки.това е обяснение на нашия педиатър.

# 7
  • Мнения: 2 770
......това е обяснение на нашия педиатър.
Това е обяснението и на нашия,но на малкия всички зъби са избивали с температура,кратка ,но висока .....над 38 .
След около 12 часа я смъква.....
За справка - досега е боледувал всичко на всичко   2-пъти .
И двата пъти вирусно.
Освен тези двата случая не е имал червено гърло ( пие безалкохолни с лед,яде сладолед ) не е кашлял,не се е споливил.... Peace

# 8
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
 По съм склонна да вярвам , че при никнене на зъбче спада имунитета и някой бацил се възползва от това...дълго време и аз си мислех , че е от зъбчетата , но обикновено нещата се усложняваха и се оказваше червено гърло или възпалено ухо... Tired
Това все пак са мои лични наблюдения върху двете ми деца Peace, може и да не е така!

# 9
  • Мнения: 527
Според мен е напълно възможно  Peace

Синът ми вдигаше на всяко зъбче Т, но не помня каква точно.
Дъщеря ми вдигна Т само на 2 зъба, но по 39.8  Shocked На другите дни и нямаше абсолютно нищо  Peace
Така че въобще не ги вярвам тези, че от зъби не се вдигала Т  Crossing Arms
Вярвам на това, което съм прекарала  Laughing

# 10
  • Мнения: 28
Благодаря ви за отговорите. HugНаистина се оказа,че е от зъбките повишената температура.

# 11
  • Мнения: 411
Възможно ли е повишена температура да е породена от никнене на зъбки при бебе?

особено като никнат кътници и ку4еШките.сина ми вдигаШе температура и винаги с разстройство,не се паникьосвай много деца са така

# 12
  • Мнения: 941
възможно е да,
Каката ми вдигаше 39 и нещо от зъби, държи я два три дни и после нищо, а тя до 2г не е боледувала,
Винаги обаче се води детето да бъде преслушано, да му се види гърлото и ушите, ако те са си наред следим си температурата и чакаме да мине, ако обаче повече от три дни я поддържа пак на лекър и може да се пусне и кръв и урина, за да се установи от какво може да е температурата.

Общи условия

Активация на акаунт