какво мислите за това столче за кола, моля за помощ.

  • 11 799
  • 84
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 537
Мили мами ако някой има такова да сподели мнението си, искаме да сменим кошницата за кола понеже не и е удобна хич на беба с столче,но още не седи хубаво та се чудя..
 http://www.zabebeto.com/shop/product_info.php?cPath=49&products_id=1421

# 1
  • Мнения: 40
Здравей deizy13 ,

Това столче не е много добро... Rolling Eyes
Дай малко повече информация!

Колко е голямо бебчето и какви килограми.
Как расте по-дребничка или по едра...

# 2
  • София
  • Мнения: 537
ами на почти 6 месеца е 8кг. и 65 см, кощницата която и купихме е ужасно неудобна и не стои в нея с право детето.
дъщеря ни прави стъпки , но не седи сама още.. та  искам столче на което да му се променят позициите на гърба за да не я натоварвам. и ако може до към 100-150 лв макс. инак расте среден вариант  Joy

# 3
  • Мнения: 4 422
Това го имат наши приятели-ужасно е!Една твърда грозна пластмаса и отгоре малко плат ,изглежда много твърдо неудобно и в  несигурно..
По -добре втора употреба здраво и качествено отколкото това.. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 44 014
Най-добре просто забрави за бертони, чиолино и не знам какво си.....

По -добре втора употреба здраво и качествено отколкото това.. Peace

съгласна съм.

# 5
  • Мнения: 326
Ние имаме ето това столче http://www.zabebeto.com/shop/product_info.php?cPath=49&products_id=2120
Купихме го когато детето стана 9 кг. Преди това гледахме и модела за който ти питаш, но ме ми хареса преградата отпред.

# 6
  • Мнения: 40
Препоръчвам ти столче за кола КОНКОРД също на Бертони - само той от евтините столчета има възможност да регулиране на облегалката до почти легнало положение, има възглавничка за телцето и главичката...

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 13:39 от double hot

# 7
  • София
  • Мнения: 44 014
Препоръчвам ти столче за кола КОНКОРД също на Бертони - само той от ефтините столчета има възможност да регулиране на облегалката до почти легнало положение, има възглавничка за телцето и главичката...

само дето за 5 месечно дете трябва стол 0-18, а не 9-18 кг....

# 8
  • Мнения: 40
Препоръчвам ти столче за кола КОНКОРД също на Бертони - само той от ефтините столчета има възможност да регулиране на облегалката до почти легнало положение, има възглавничка за телцето и главичката...

само дето за 5 месечно дете трябва стол 0-18, а не 9-18 кг....

Столчетата за кола се разделят на 4 групи по отношение на килограмите:
1 гр. - от 0 до 18 кг. (това реално погледнато може да са деца от новородени до 4 г. Зависи от детето - колко едро расте. Определено на по-едрите деца над 3 год. тези столчета вече им стават абсолютно неудобни, защото раменните колани не отговарят на височината им.);
2 гр. - от 9 до 18 кг. ( 9 кг. може да бъде дете на 5 месеца, а може да бъде и на една година);
3 гр. - от 15 до 25 кг.;
4 гр. - от 22 до 36 кг.
В някой страни стандартите са различни и за 2 гр. се смятат дори от 15 до 25 кг.!!!
Петмесечното дете е на път да започне да сяда самостоятелно, което не е противопоказно при употребата на столче за кола от 2 гр. (дори, ако то няма повече от 2 позиции на облегалката).

# 9
  • София
  • Мнения: 44 014
айде още малко попрочети.
до 1 годинка детето трябва да се вози с гръб към движението. 0-18 предоставя тази възможност 9-18,9-25,9-36 кг не.
при дете под годинка мусколите на врата не са достатъчно заякнали, при челен удър или рязко спиране това може да доведе до тежки травми, дори до фатален край, за това е важно възможно най-дълго детето да е с гръб към движението.
Не става въпрос изобщо дали детето може да седи само или не.
освен по кг, за минаване на следваща група се гледа и ръстта на детето....но да кажем, че за 5-6 месечно може и да стане 9-18 стол...и вси пак, не е подходящ.
Все пак водещо е сигурността.....
имаше скоро една такава тема в майките, за по-нагледно бях дала и линкове към краш тестове и какво се случва с детето в различните столчета, без столче, държано от мама и т.н.... ако ти е интересно поразрови се да погледаш и още малко порочети по въпроса....

# 10
  • Мнения: 40
миличка не ме карай да чета  Peace
"Инструкции за безопасност:
 Столчето за кола може да бъде поставено с лице или с гръб към седалката. За целта седалките на превозното средство трябва да бъдат снабдени с триточкови колани, които са с разрешително ЕСЕ (Наредба №16) или други подобни стандарти. Столчето за кола не трябва да бъде поставяно на седалка, пред която е монтирана функционираща въздушна възглавница (AIRBAG)."
"Инструкция за монтаж:
1. Поставяне на столчето за кола обратно на посоката на движение - за деца от 0 до 10кг.
- Когато поставите по този начин столчето за кола, детето в него трябва да бъде във възможно най-легналата позиция .

2. Поставяне на столчето за кола по посоката на движение - за деца от 9 до 18кг. "

Детското столче за кола съставено от седалка и облегалка за гръбчето може да бъде използвано от деца от 9 до 25кг. Самостоятелно седалката може да бъде използвана от деца от 15 до 36кг.

Мога да ти кажа и още някой неща за безопасността на бебето по време на превозването му в атомобил, ако се интерсуваш или просто си чешеш езика???? Rolling Eyes

П.П. Конкорд 1, който препоръчвам в поста си е от 0-18 кг., съжалявам, че снимката не се вижда.... и не разбирам защо си решила друго. Просто обясних как се разделят групите спрямо кг. и казах, че на по-едрите бебета им е по удобно в столчета от следващата група, а не тази, на която отговарят...


Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 14:03 от double hot

# 11
  • София
  • Мнения: 44 014
Хич не си чеша езика....
Просто визирам максималната безопасност, базирайки се на физиката на детето и проведените краш тестове....
Самостоятелно седалката без облегалка е възможно най-лошият избор....ако ще говорим общо за столчета....то направо си е опасно вместо безопасно да си возиш детето върху такова нещо....

А на инструкции не разчитам, търговците биха написали всичко, за да си продават стоката....


Ноооо...все пак всеки си решава за детето...като гледам как повечето хора столчета изобщо не ползват...бих се съгласила, че каквото и да е по-добре от нищо....
но ако наистина се търси сигурност, а не просто отбиване на номера, нещата са малко по-иначе.

# 12
  • Мнения: 40
понятия като максимална и абсолютна безопасност на практика не съществуват!
Тук става въпрос за стандарти!
Не съм твърдяла, че бертони е най-добрата марка, но в рамките на сумата, която е дала Дейзи, съм се опитала да бъда полезна... Столчето, което тя е избрала също е бертони, т. че не рекламирам марката Naughty
още повече, че с този спор само задръстваме темата й, вместо да бъдем полезни...

# 13
  • София
  • Мнения: 44 014
Абсолютна безопасност естествено няма...но може да  осигурим максималната, която е възможна....или максималната която на нас ни е възможна.

И ако ще е бертони - то нека спази условието да  е 0-18, така ще е една идея по-безопасно за бебето й, отколкото хем кофти марка...не преминало през никакви тестове, за да покрие каквито и да е критерии, стандарти или каквото и да е....хем неподходящо спрямо  развитието на детето.


Не казвам, че рекламираш марката.  но от тази марка има още 1-2 модела 0-18 кг...по-добре да избира между тях. ако това ще е избора на производител.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 693
И аз мисля, че при това ограничение на цената е по - добре да се купи някое употребявано, но качествено.
Предполагам има разлика и по отношение на безопасността столче от 100 лв. и такова от 500.

Общи условия

Активация на акаунт