Гърдите по време на овулация

  • 17 776
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • варна
  • Мнения: 1 228
благодаря Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097

Дали наистина има зависимост между симптоми и наличието или липсата на овулация? Thinking


Не знам. Аз мисля, че нямам цикли без овулация /съдейки по цервикалната слуз/, а ето че този цикъл гърдите много ме болят, станали са ми огромни /трудно си закопчавам копчето на сакото  Laughing Болят ме и яйчниците. Предишните ми цикли пък не бяха свързани с толкова дискомфорт. Мисля като ходя на гинеколог да попитам на какво се дължи тази разлика  Thinking

# 17
  • София
  • Мнения: 38 419
И на мен ми е интересна тази тема с различните симптоми по време на цикъла и дали имат общо с овулацията.

# 18
  • варна
  • Мнения: 1 228

Дали наистина има зависимост между симптоми и наличието или липсата на овулация? Thinking


Не знам. Аз мисля, че нямам цикли без овулация /съдейки по цервикалната слуз/, а ето че този цикъл гърдите много ме болят, станали са ми огромни /трудно си закопчавам копчето на сакото  Laughing Болят ме и яйчниците. Предишните ми цикли пък не бяха свързани с толкова дискомфорт. Мисля като ходя на гинеколог да попитам на какво се дължи тази разлика  Thinking



според мен е някакво хормонално нарушение или вазпаление на яичниците ,зашото на мен така ми се получава като имам такива проблеми.

# 19
  • Мнения: 3 830

Дали наистина има зависимост между симптоми и наличието или липсата на овулация? Thinking


Не знам. Аз мисля, че нямам цикли без овулация /съдейки по цервикалната слуз/, а ето че този цикъл гърдите много ме болят, станали са ми огромни /трудно си закопчавам копчето на сакото  Laughing Болят ме и яйчниците. Предишните ми цикли пък не бяха свързани с толкова дискомфорт. Мисля като ходя на гинеколог да попитам на какво се дължи тази разлика  Thinking



според мен е някакво хормонално нарушение или вазпаление на яичниците ,зашото на мен така ми се получава като имам такива проблеми.



И аз си мислех не точно за хормонално нарушение, а за лека промяна в отделянето на хормони. Различни нива на отделните хормони...нещо такова.
Най-добре да изчакаме мнението на гинеколога, вместо да гадаем. Peace

# 20
  • Мнения: 1 650
Абе незнам, на мен всеки месец около 14 я ден ме болят гърдите и яйчниците и имам по- силно течение, а ми казаха, че нямам хормонални нарушения... Thinking

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
според мен е някакво хормонално нарушение или вазпаление на яичниците ,зашото на мен така ми се получава като имам такива проблеми.

Не е това - изследвах си хормоните - всичко е о`к.

# 22
  • Мнения: 1 650
Какво да е тогава?

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097

Това се чудя и аз  Thinking
Ако е хормонално нарушение или нещо свързано с яйчниците няма как един месец гърдите да ми се подуват и болят, а друг да са наред. То или го имаш или го нямаш - не се появява и изчезва постоянно. Така поне мисля, де  Thinking Още повече хормоните ми са наред. Другата седмица планирам посещение при гинеколог и ще питам. В тази връзка, цитонамазката до колко дни след цикъл е хубаво да се вземе - аз знам до 2-3 дни, нали?

# 24
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Няма нищо страшно.Не го мисли.По време на овулация могат да болят както гърдите,така и яйчниците.А може и нищо да не боли.И в двата случая е нормално.Същото е и по време на цикъл и двата случая тогава също са нормални.Живейте си живота и не си затормозявайте живота с глупости.

# 25
  • Мнения: 408
Тъкмо си мислих да пусна подобна тема.От три дни гърдите адски ме болят и са като торби с буци.Не мога да легна даже добре.Очаквам да ми дойде тия дни.Обикновено ме боли кръста и корема,но гърдите...,за първи път ми се случва да ме болят толкова много.Имам много болезнена менструация .Излезнаха ми и пъпки ,което не е обичайно,най-много 1-2,а сега са доста.Няколко дни улучвам все предавания за рак на гърдата и да не ви казвам какви мисли ми минават,особено като се замисля ,че баба ми е починала от тази болест.Май ще се наложи да посетя гинеколога си скоро.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
Тъкмо си мислих да пусна подобна тема.От три дни гърдите адски ме болят и са като торби с буци.Не мога да легна даже добре.Очаквам да ми дойде тия дни.Обикновено ме боли кръста и корема,но гърдите...,за първи път ми се случва да ме болят толкова много.Имам много болезнена менструация .Излезнаха ми и пъпки ,което не е обичайно,най-много 1-2,а сега са доста.Няколко дни улучвам все предавания за рак на гърдата и да не ви казвам какви мисли ми минават,особено като се замисля ,че баба ми е починала от тази болест.Май ще се наложи да посетя гинеколога си скоро.

Спокойно, чак за рак на гърдата не мисли.
Аз си спомням, че веднъж получих много силна болка в гърдата точно дни преди да ми дойде и отидох на мамолог. Всъщност, направо в онкологията отидох, защото ми е близо и лекарят ми каза, че е хормонално.

Общи условия

Активация на акаунт