Захранване

  • 832
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Моля, ви помогнете ми,дъщеря ми е на 4 месеца и половина и започнах да я захранвам с плодово пюре.Моята педиатърка ми каза да почна с зеленчук,но мисля че е рано.искам да ви попитам като дам сутрин пюре един вид,кога да и дам от друг вид пюре и мога ли да дам сутрин пюре след обяд каша или обратното?

# 1
  • Мнения: 249
Решила си да захранваш, добре. Но почваш само с едно нещо. Ти казваш плодово пюре. Даваш един вид поне три- пет дни и тогава, ако няма реакция, продължаваш с друг вид. После като въведеш няколко вида си правиш комбинациии. Плодовото пюре е за между храненията и не замества такова. Може да го даваш сутрин или следобед, както прецениш. Не бързай веднага и с каши. След като предложиш няколко вида плод, може да захраниш и с каша(безглутенова), която също може да се дава сутрин или вечер. Със зеленчуковите по същия начин. Има и други теми по въпроса, може да прочетеш и там.  Успех Peace

# 2
  • Мнения: 11
ok mersi mnogo a mestnite pureta ot koi mesec da gi pochna?chakam otgovor.mersi

# 3
  • Мнения: 1 045
ok mersi mnogo a mestnite pureta ot koi mesec da gi pochna?chakam otgovor.mersi
ехеее,за къде бързаш.Минимум 1 м плодови,1 м зеленчукови минаваш и през  някоя каша и тогава.Колкото по-бавно става толкова по-малко рискове от алергии и други.След като си започнала рано,недей да бързаш толкова. Peace

# 4
  • Мнения: 249
Не бързай още. Аз ги започнах на 7 месеца, захраних на 5месеца.

# 5
  • Мнения: 11
a koga da dam jultuk??

# 6
  • Мнения: 199
Има един куп теми за захранване. за жълтъка мисля още е доста рано. след зеленчуковите пюрета.

# 7
  • Мнения: 1 449
Жълтък
Препоръките варират от 7 до 10 м.
Най-често се препоръчва около 9 м.

Месни пюрета
Месо = 6 м. (или в края на 1-ия месец от захранването)
Месо = 8 м. (или около 2 месеца след захранването)
Актуалната тенденция е месото да не се отлага много.

Захранване с жълтък
Кога въведохте месото

# 8
  • Мнения: 11
Ох, а добре как тогава да й давам на обяд само зеленчукова пюре без мляко като те на хип марката са по 125мл. и съответно не стига?Моля помогнете нешо не съм наясно newsm78

# 9
  • Мнения: 1 449

пюре+мляко

1) Даваш зеленчуково пюре и дохранваш с мляко или кърма, колкото детето иска.
2) Може първо да се даде млякото, после пюрето или кашата.

Това са правилниите начини - всяко хранене на вашата възраст трябва да включва мляко.
До 1 год. или поне до 9 м. е добре към всяко хранене да има мляко.

# 10
  • Мнения: 3 595
Ако е на кърма вероятно по-добрия вариант е първо кърмене и после пюре.  Heart Eyes Тъй като кърменето е на принципа на търсенето и предлагането (т.е. ако намалеят броя и количеството на кърменията, ще намалее и млякото, което имаш), е добре да се внимава захранването да не е твърде бурно. За да си сигурна, че детето приема адекватно количество кърма, би могла да опиташ първо да предложиш гърдата и след това пюрето. Така на бебето винаги ще му е достатъчна храната, защото и да не му е стигнала кърмата ще се донахрани с пюре. В същото време няма да намалее лактацията и ще се стимулира , колкото е необходимо. Вероятно изяденото количество пюре ще е по-малко, но това е добре, защото захранването ще стане съвсем плавно и кърмата няма да намалее рязко.

# 11
  • Мнения: 10
здравейте ,може ли някой да ми каже как да давам blevit plus за 4 месеца ,че пише по една лажичка ама вътре няма лажичка и в млякото ли се слага и дали на всяко хранене. БЛАГОДАРЯ ВИ предварително

Общи условия

Активация на акаунт