Иска все да е в ръцете ми!!!

  • 2 157
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте мами!!!Дъщеричката ми е само на 4 месеца и 1 седмица,но вече е достатъчно голяма да иска все да е на ръце  #Crazy !Направо ме побърква!!!Щом я оставя някъде(без значение къде)започва един неистов,истеричен рев и докъто не я гушнем не млъква.А понякога само гушкане не е достатъчно-трябва да се разхождаме из стаята.Ръцете ми вече треперят хронично и не издържам!Нямам сили постоянно да я гушкам,физически ми е невъзможно,да не говорим че нищо не мога да свърша в къщи,трудно намирам време дори да си направя тоалета сутрин  newsm45    smile3511  ПОМОГНЕТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Дайте ми съвет какво да правя моля ви!!!!!!!!!!

# 1
  • Мнения: 9 814
Бебетата обикновено чрез носенето на ръце, приспиването люлеейки ги разбират колко е хубаво някой да те носи постоянно.
Лесно привикват и трудно отвикват от носенето.
Съветът ми може и да ти се стори краен но...... остави детето в леглото му и се питай поне да отидеш до тоалетната въпреки че, то веднага ще започне да плаче. Така постепенно увеличавай престоя в креватчето му. Е, ще има рев, но.....Другият вариант е, да си купиш слинг.

# 2
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ако се продължава носенето а ръце е повече от ясно,че ще привикне и все така ще иска.Аз я оставям в кошарата и отивам до тоалетната,но не всеки път реве, и то не е неистово,а съвсем нормално хленчене.

# 3
  • Мнения: 139
И ние минахме през този период преди,беше някакъв ужас.Оставях го да си реве по малко и имаше ефект,но ние живеехме със свеки та имаше голям зор с носенето на ръце #Cussing outОтучват се от носенето на ръце,но трудно.

# 4
  • Мнения: 428
От скоро и моята е така, постоянно хленчи и се успокоява само с разнасяне из къщи ooooh! а вече е почти 8 кила Mr. GreenОбяснявам си го със застояването ни повече в къщи в тези студове, а и започна вече да се обръща и не иска да лежи по гръб. Когато ми се налага просто я оставям да мрънка - гледам я сама и не мога да сведа естествените си нужди за след връщането на баща и от работа Crazy Домакинската работа я оставям за моментите в които спи, но като цяло в къщи е малък хаос, вече не ми пука.  Опитай да я заминаваш с неща които поне за малко да и привличат вниманието - аз редувам активната гимнастика, шезлонг, люлки, играчки, пея песни, абе въобще лудвам само и само да мълчи #Silly, а при всяка възможност я обличам добре - и навън, дори и само на терасата.

# 5
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Няма лошо,зависи от гледната точка,ако го приемаш като нещо което доставя удоволствие и  на двете ви ще бъде чудесно.После като проходи изобщо няма да е толкова навита да седи в ръцете ти и да се гушка,повярвай ми варианта с гушкането е по-добър от този с гоненето из градинките или у дома Laughing Радвай се на момента,вместо да го приемаш като мъчение,това е най-добрия вариант.Всеки период преминава и идва друг с течение на времето Peace Това от доста личен опит Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 723
това с гушкането е до време....имай търпение и ще отмине, после и да искаш да я гушкаш, най-вероятно няма да стане....

Не мисля, че трябва да я оставяш да плаче дълго време. Бебетата имат нужда и търсят постоянно контакт с майката и така се чувстват сигурни, когато я усещат до себе си. След време ще почне да се залъгва по други неща, така че ще имаш време и за себе си и за домакинството. 

# 7
  • София
  • Мнения: 3 825
Мила, знам как се чувстваш и колко си изнервена, но да я оставиш да реве за да "свиква" с неносенето на ръце, нищо няма да постигнеш, а ще изнервиш не само себе си, а и бебето. На тази възраст бебетата искат гушкане, люлеене, говорене, с две думи внимание и ние трябва да им го осигурим Laughing. Моята дъщеря е на 1г. и 4 м, но все още иска да я нося и аз я нося, защото така тя се успокоява, чувства се конфортно в прегръдките ми. Рано или късно ще мине този период и ще дойде друг, когато на нас ще ни се иска да ги гушкаме и носим, но те ням да искат. Така, че моя съвет е да не я оставяш да плаче, а да си я гушкаш  Hug.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 658
абсолютно нормално е да иска да я гушкаш, за да се развива като нормално и спокойно дете, търси близост с майката. Варианта слинг е много добър. Моята дъщеря искаше да я нося и за да разглежда, а не само да стои в една стая и на едно място. В момента, в който пропълзя, стана напъно самостоятелна. Даже отиваше в другата стая и си играеше сама. Винаги съм я гушкала много и много късно, преди няколко месеца започнах да я оставям на баби и то , защото тя самата пожела. Това обаче не и попречи да е самостоятелна и без проблем да се заиграва с непознати деца и да си контактува с чужди хора.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Колко ми е познато това, няма решение. Дъщеря ми беше същата, болеше ме гърба от това постоянно разнасяне напред назад. Купих кенгуру. Така поне ръцете ми бяха свободни. Спряхме с разнасянето когато започна да се изправя сама (не да сяда). Сега пак иска да я вземам от време на време, но се случва много рядко.  Peace

# 10
  • Мнения: 27 524
Вземи си кенгуру или слинг  Peace

# 11
  • Мнения: 16
Аз обичам да я гушкам,но тя иска просто да не я оставям,и с кенгуру се изнервя защото не може да се върти свободно а само накъдето се обръщам аз  yes .Тя е доста енергична и се върти като шило в торба  Laughing .Мога да приема,че ще зарежа домакинството за известно време,но просто ръцете,гърбът и кръста ми няма да го преживеят.Мисля,че освен близост с мен търси и панорамен изглед наоколо  newsm62 .Иначе ми е много сладка  smile3541

# 12
  • София
  • Мнения: 2 227
След като иска да се гушка значи има нужда. Малкият ми син също много обича да е на ръце. Не се притеснявам от факта и си го гушкам. Блонди ти е дала решение - купи си слинг.

# 13
  • Мнения: 27
Мила, знам как се чувстваш и колко си изнервена, но да я оставиш да реве за да "свиква" с неносенето на ръце, нищо няма да постигнеш, а ще изнервиш не само себе си, а и бебето. На тази възраст бебетата искат гушкане, люлеене, говорене, с две думи внимание и ние трябва да им го осигурим Laughing. ..... Така, че моя съвет е да не я оставяш да плаче, а да си я гушкаш  Hug.

и аз така смятам Peace. Бебчетата имат нужда от топлина и гушкане. И аз съм като тебе с ръцете и за това лягах до моята госпожица Wink Варианта с кенгуру също е добро решение.
На тази възраст не мисля, че го правят умишлено - щом плачат,значи нещо им е некомфортно - поне така си мисля. Thinking
НО все пак няма нужда да сте по цял ден залепени щом това ти тежи - малко "здравословен плач" няма да навреди. Wink Когато ти си спокойна и доволна, ще се предаде и на бебка!

....
anetmorgan , докато съм писала си публикувала Simple Smile . С панорамната гледка вече не зная как ще намерите решение Laughing. Май всички преминаваме през този период, в който кръст, ръце и гръб са пред отказ Whistling
Ще отмине! Търпение му е майката! Peace Hug

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 23:41 от Di&Ro

# 14
  • Мнения: 168
Пусни и прахосмукачката и няма да плаче. Поне аз така правя като трябва да направя нещо.

# 15
  • На топло...
  • Мнения: 584
Виж тази тема от преди три дни...

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362183.0

# 16
  • София
  • Мнения: 5 079
На мен това пък никога не ми е тежало и не ми е било неприятно, напротив. Стори ми се, че прекалено бързо порастна и стана "самостоятелен", т.е. отвикна от носене, гушкане и кърмене.
Нелепо е на 4 месечно бебе да налагаш правила, да го смяташ за "прекалено голямо" и пр. Бебчетата си искат своето, колкото и да ти е трудно, сега на първо място ти е да бъдеш майка, а не домакиня. Намери някой друг да те отменя в къщната работа, гушкайте се без свян и гузна съвест. Така даваш на детето си повече, отколкото можеш да си представиш. Ще отмине внезапно тази потребност на детенцето ти, и ще ти липсва, повярвай ми. Сега си принадлежите най - пълно радвай се на тези мигове. Hug

# 17
  • Мнения: 4 555
Съчувствам ти, че това е мъчение за теб. За мен непрекъснатото гушкане първите 6 месеца беше най-голямото удоволствие и често ми е мъчно, че това време отмина. Иска ми се пак да си гушкам детето като малко бебе, но тя вече е голяма и предпочита да си играем, отколкото да седи неподвижно в ръцете ми.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Подкрепям  съвета на Блонди слинг или кенгуро са решение , поне докато домакинстваш...

# 19
  • Мнения: 2 311
И дъщеря ми като бебе искаше само на ръце.Успокояваше се само като я гушна и така я разнасям насам- натам по цял ден.Да трудно е,нищо друго не можеш да свършиш ,но иначе са незабравими моменти ...След време ще го викаш да го гушнеш за малко,а то ще бяга по неговите си задачи Grinning
Период е,ще отмине,не се притеснявай,а просто се наслаждавай на моментите с бебето си Hug

# 20
  • Мнения: 1 195
Детето на моя позната е така - все иска на ръце. Непрекъснато по цял ден. Не дава този който го носи да седне вечно трабва да го разхождат на ръце. Докато беше 3-4 месечен не беше проблем но сега е на 10м и тежи 9 кила и майка му се побърква - почнаха болки в ръцете, кръста, гърба. Тя не може да го трае да реве и за това когато го остави и той ревне веднага го взима. Решават проблема до някъде с кенгуро Peace

Лично аз не съм привърженик на непрекъснатото носене. И ние имахме такъв период но бързо отмина. Просто не го взимах веднага след като ревне.

# 21
  • Мнения: 1 817
И ние имахме същия проблем. Мъкаааа беше голяма. Не само, че искаше постоянно да е в ръцете ми, но и да съм движение.Обикалях стаята, като луда. Що километраж навъртях. Оставя ли  го,рееев. Амиии нямаше друг начин. Не можех да търпя да ми реве детето.  Rolling Eyes
Всичко правих с една ръка. Готвя, чистя... Sad Бабите идваха често да ми помагат. В 6 месец го слагах за час в проходилката и бързах да сготвя.
Добре, че малкия ревящ звяр проходи рано /9 мес./, че така и аз видях малко спокойствие...и имах две ръце. Wink Сега е дете мечта /в сравнение с тогава/ Забравила съм трудните дни. Wink
Вземи си кенгуру или слинг.
Пожелавам ти ТЪРПЕНИЕ Hug

# 22
  • Мнения: 7 723
.... Дайте ми съвет какво да правя моля ви!!!!!!!!!!
Започни да ходиш на фитнес,
вдигай тежести и прави бицепси.
Освен това трябва да се научиш и
да си вършиш домакинската работа и с краката.
Поне част от нея.
Ще дойде момент, в който ще имаш нужда
от още поне два крайника, повярвай ми.  Grinning

 

# 23
  • Мнения: 3 929
Не мога да ти дам съвет, как да отучиш детето от носенето на ръце, но ще споделя, че синът ми беше такова бебе, а и все още обича да го нося на ръце от време на време. Знам, че ти е трудно. На мен също ми беше трудно, но аз съм устроена така, че да откликвам на нуждите на детето си и смятам, че това е по-добрият вариант. Детето ти просто има нужда от близостта ти, така че ще те посъветвам да му я дадеш. С времето то само ще започне да става самостоятелно и няма да е все така. Но бъди сигурна, че ще израсне едно обичано, уверено в себе си дете.
Понякога се налага да спреш да правиш много неща, както и да се лишиш от други. Това е майчинството. Аз, ако не носех на ръце сина си, то той беше в шезлонга, но задължително с мен, освен докато спеше. Тогава беше моето време.
Между другото, както вече са те посъветвали, слингът или кенгуруто са много добри решения. Аз, например, простирах и готвех, а бебето беше в кенгуру, разбира се, не винаги, но го използвах, когато се наложи.

# 24
  • Мнения: 2 960
.... Дайте ми съвет какво да правя моля ви!!!!!!!!!!
Започни да ходиш на фитнес,
вдигай тежести и прави бицепси.
Освен това трябва да се научиш и
да си вършиш домакинската работа и с краката.
Поне част от нея.
Ще дойде момент, в който ще имаш нужда
от още поне два крайника, повярвай ми.  Grinning

 

Ехххххххх мислих да пиша умности...обаче това ме разби.Толкова готино написано и толкоЗЗЗЗ вярно ,че няма на къде повече .Адмирации  bouquet

# 25
  • Мнения: 11 077
Както винаги, има интересни отговори.
Вас ако ви оставят сами в креватчето, когато ви боли нещо, скучно ви е или плачете, успокоявате ли се? Или предпочитате другарско рамо, разговор и - ако щете - чашка?

Е, и децата така. Не знам на някое дете да е помогнало това "да се остави да плаче" - това е метод, измислен за комфорта на родителите.

И аз имам проблеми с кръста Grinning, но нервите са ми по-мили от него. А когато дъщеря ми ревне, аз издържам по-малко от нея. Е, когато ми се пишка, оставям я да мрънка, много ясно.

Иначе аз не мога да върша домашна работа със слинг или кенгуру. Нито можеш да се наведеш като хората, нито нищо - детето се върти като шило, опасно е и да гладиш, и да готвиш... Евентуално само някаква прахосмукачка или простиране би могло, но пак е трудно при по-тежко бебе.

Абе, няма панацея. Просто има няколко начина за гледане на деца - единият е, като се грижиш повече за тях, а другият - като се грижиш повече за себе си и домакинството си.

# 26
  • Мнения: 4 433
Бебета искат на ръце,няма спасение Grinning

# 27
  • Мнения: 4 433
Пусни и прахосмукачката и няма да плаче. Поне аз така правя като трябва да направя нещо.
ее тая прахосмукачка трябва да е от издръжливите Laughing....ако на всеки рев да я пуска Mr. Green

# 28
  • Мнения: 7 723
.... Дайте ми съвет какво да правя моля ви!!!!!!!!!!
Започни да ходиш на фитнес,
вдигай тежести и прави бицепси.
Освен това трябва да се научиш и
да си вършиш домакинската работа и с краката.
Поне част от нея.
Ще дойде момент, в който ще имаш нужда
от още поне два крайника, повярвай ми.  Grinning

 

Ехххххххх мислих да пиша умности...обаче това ме разби.Толкова готино написано и толкоЗЗЗЗ вярно ,че няма на къде повече .Адмирации  bouquet
Знаеш ли кога става по- интересно?
Когато въпросното искане гушкане бебе е второ дете.
Когато въртиш две манджи на печката,
в същиямомент трябва точносега да прибавиш червения пипер в супата
и да обърнеш пържорите във фурната,
а в същия момент голямото иска вода. Точно сега!
Иска да му помогнеш с таблицата за умножение
или с преразказа по Родна реч,
докато пък Милото ти стои в полулегнало положение
на дивана в хола и вече 8 пъти ти и подвикнал
да му донесеш лед за Бърбъна...
Телефона звъни- свекървата иска да те пита как сте... и т. н...
...и всичкото това само с две ръце, в които, обаче има бебе ooooh! Crazy
Точно тогава ще ти влезнат в нужда и краката-
да набиеш един шут на голямото и два на татко му Mr. Green Grinning

# 29
  • Мнения: 1 512
Минахме през този период, но само веднъж пробвах да я оставя в креватчето да си плаче и след 2 минути съжалявах.Това не е разрешение.Просто и твоето бебе като моето има нужда от гушкане.Просто се примиряваш с факта,че твоето бебе е от тези които предпочитат да са в ръцете и се успокояваш,че един ден въобще няма да иска да я разнасяш на ръце.Гушкай и я носи сега,защото като стане на 15 години едва ли ще можеш.Да знам че ужасно много боли гърба особено с качването и на килограми,но не мога да я оставя да се дере от рев.Е сега вече ме боли кръста от това,че иска постоянно да ходи и онзи период с гушкането ми се вижда нищо пред този с опитите и за ходене.( в проходилката не иска да стои и за 5 мин).



# 30
  • Мнения: 3 092
моята беше  същата и нам как се чувстваш , но взаимно свикнахме - аз за малко да я оставям ,тя да се заиграва - е това беше няколко месеца след четвъртия .
Няма съвети , рецепти и еднакви деца .
Всяко дете си е една малка вселена , човече с различни потребности и желания .
Ти си човекът , който най добре ще усети какво ще "сработи" при вас .

# 31
  • Мнения: 2 334
Опитай със шезлонг или кенгуру като за начало  Peace

# 32
  • Мнения: 9 973
шезлонг и здрави нерви  Grinning

# 33
  • Мнения: 2 960
.... Дайте ми съвет какво да правя моля ви!!!!!!!!!!
Започни да ходиш на фитнес,
вдигай тежести и прави бицепси.
Освен това трябва да се научиш и
да си вършиш домакинската работа и с краката.
Поне част от нея.
Ще дойде момент, в който ще имаш нужда
от още поне два крайника, повярвай ми.  Grinning

 

Ехххххххх мислих да пиша умности...обаче това ме разби.Толкова готино написано и толкоЗЗЗЗ вярно ,че няма на къде повече .Адмирации  bouquet
Знаеш ли кога става по- интересно?
Когато въпросното искане гушкане бебе е второ дете.
Когато въртиш две манджи на печката,
в същиямомент трябва точносега да прибавиш червения пипер в супата
и да обърнеш пържорите във фурната,
а в същия момент голямото иска вода. Точно сега!
Иска да му помогнеш с таблицата за умножение
или с преразказа по Родна реч,
...............

знам ,ах как знам Partyкупона на моменти е пълен #Crazy

# 34
  • Мнения: 1 629
Аз го оставях да реве в допустимите стойности, после го гушках 5 мин. и пак го оставях Peace Обаче сега като е по- голям разбира и само да ме мерне започва да мрънка, но не протестира като не го гушна Sunglasses

# 35
  • София
  • Мнения: 607
Вземи си кенгуру или слинг  Peace
Peace

# 36
  • Мнения: 6 713
Здравейте мами!!!Дъщеричката ми е само на 4 месеца и 1 седмица,но вече е достатъчно голяма да иска все да е на ръце  #Crazy !Направо ме побърква!!!ПОМОГНЕТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Дайте ми съвет какво да правя моля ви!!!!!!!!!!

Хехе, спокойна бе жена! Laughing Laughing Дъщеряти е на цели 4 МЕСЕЦА и иска да я гушкат, ами да имаш дете значи да правиш много жертви, включително и да гушкаш бебето си! Laughing Laughing
За справка моето е същото и сме на 9 месеца, много редки случаи има да си играе сама в стаята, основно иска да е в мен, или ако не на ръце, поне да съм й пред очите! Спокойно Peace

# 37
  • Мнения: 1 558
Съчувствам ти,защото и при мен беше така със сина ми,но постепенно се отучихме от този навик.Няма рецепта,всичко е индивидуално и зависи от детето. Thinking

# 38
  • Сливен
  • Мнения: 894
шезлонг и здрави нерви  Grinning
Joy
смея се аз,но си е точно така(особенно за здравите нерви Wink)

# 39
  • Мнения: 4 555
ами да имаш дете значи да правиш много жертви, включително и да гушкаш бебето си! Laughing Laughing

Наистина, какви невероятни жертви се налага да правим понякога за тези деца... Още малко ще поиска и да го храниш!!!! Не се поддавай, отучи го от този вреден навик, преди да е свикнало, че после няма отучаване!

# 40
Моята бебка още е съвсем малка, но племенникът ми (на 1 год) не иска за миг да остава сам!Майка му се вижда в чудо Shocked, но какво да се прави!?Трябва да се мине и през този период Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 632
Синът ми все още ми е постоянно в ръцете.
Просто обича да ме усеща!
Страшното беше като бяха 2 бебета и, и двете искаха по едно и също време  на ръце!

# 42
  • Мнения: 199
Ой.. първо да си кажа, много обичам да го гушкам и го гушкам до откат  Laughing Но когато вече не мога и няма кой да ме отмени го слагам в количката и го возя след мен "ела сега да гледаш мама как ще измие шишетата и помпата" "ела сега да видиш как мама ще си направи чайче" " ела сега пък да видиш как мама ще простира прането.. суши косата.... и тн." и той какво да прави, гледа милия  Joy ако е кисел и не мога да му привлека вниманието с приказки почвам да му пея каквото ми хрумне. Това действа в повечето случаи дали защото му харесва или защото му е смешно, тъй като не съм надарена особено   Rolling Eyes напоследък обаче като се замисля, все като го гушна и се съпротивлява - иска да го оставя в кошарата и да се върти, да рита и да си хваща краката.

Последна редакция: нд, 18 яну 2009, 14:13 от Baduizm

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 52
Моята майка беше научила така дъщеря ми и беше кошмар. И за това като се роди синът ми не давах да го взима изобщо. Щом няма причина да реве да си седи в леглото. И така той си свикна да си лежи и да си играе. Слагах го да спи и знае че ще се спи. Няма вдигане повече.

# 44
  • Мнения: X
4месеца /бебчето на авторката/- "гушкай ме, разхождай ме, защото иначе ще пищя и ще ти късам сърцето"
1г.10месеца/моят син/- "мамочка купи Ги кола. Ги болен, иска кола. Мама купи, мама 'бича Гиги"
Wink

Миличка, то сега се започва Simple Smile Моят съвет- шезлонг или кошничка, въртящи и т.н. музикални играчки, здрави нерви и тапи за уши. Минала съм оттам, аз също не ядях, не правех тоалет, не се преобличах...

# 45
  • Мнения: 718
Ох съчувствам ти, но определено се успокоявам като прочета нещо такова  Laughing, моят случай е идентичен. Само на ръце, но не е достатъчно трябва да съм права и подвижна, иначе не. И аз откачам от време на време, ама се свиква, просто се примирих, че в нас ще е кочина, докато не се прибере мъжа ми вечерта и не го вземе да пооправя малко, свикнах и да успявам да си взема душ и да си измия зъбите наобяд, какво да се прави...Слингът е алтернатива да си починат малко ръцете, но аз не мога да домакинствам с него, просто абсурд, нито да измия чинии мога с него,нито да се навеждам, не знам майките как домакинстват така...

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 545
Купи си "кенгуро "-предполагам ,че все още ги има .Аз си бях взела за моя син ,но беше преди 8 години .Мушкаш го в кенгурото и го носиш отпред на гърдите .Ръцете ти поне са свободни и можеш нещо да свършиш. sling.

# 47
  • Мнения: 28
Ще мине от самосебе си и този период.После когато порасне ще искаш да си го гушнеш но пък то няма да иска.Знам че е трудно и аз съм минала по този път 2 пъти,но се въоражи с търпение и се наслаждавай на момента.Къщната работа зарежи на заден план.

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моите бяха така-имай търпение,ще мине този период

# 49
  • Мнения: 121
Прочетох много от постовете(не всички де Grinning) и виждам, че мненията са 50:50.Моят син беше (и все още е) много ревлив и мрънкащ. Все искаше да бъде в нечии ръце, дори нямаше претенции да са точно моите.Точно както и вие.Искам да ти кажа, че решението на проблема е да я оставяш да си поплаква, когато имаш някаква естествена нужда или някаква работа.Естествено  не можеш да я оставяш постоянно да реве, но...когато ти се налага няма как.Все пак и ти си човек и имаш нужда да си починеш малко.Моята почивка е в моментите когато спи.Поне това за сега е ок.Вие как сте със спането през деня?

# 50
  • Мнения: 1 766
Цитат
Няма лошо,зависи от гледната точка,ако го приемаш като нещо което доставя удоволствие и  на двете ви ще бъде чудесно.
явно е така. Това са най-щастливите месеци от живота ми. Дори, когато го кърмех и заспеше в ръцете ми, не съм го оставяла в леглото. Ако ти тежи, вземи си слинг, така на практика няма да усещаш тежестта на бебето, а то ще е доволно и щастливо, че е близо до мама  Peace

# 51
  • Мнения: 2 376
И аз щях да кажа за слинга. Вече е достатъчно голямо детето, за да може да го сложиш с лице напред. 
Аз за себе си смятам, че най-важното ми е детето и ако то има нужда, зарязвам всичко. Никой няма да ми даде медал, че съм изчистила или сготвила.
 Обикновено съкровището спи вечер в ръцете на баща си от 18 до 20 часа и аз за това време, изпирам, простирам, гладя, готвя и ако остане време чистя. С организация се вмествам перфектно. В останалото време сме залепени. За мен тези моменти са веднъж в живота и не смятам да оставям бебето да реве, защото трябва да направя еди какво си... като порастне малко и мога да обясня "мама отива еди къде си.." ще е друго. Сега не знае къде е мама и затова реве.

# 52
  • Мнения: 718
Britt супер, много хубаво си го написала, напълно съм съгласна, аз по същия начин не го оставям да реве, започне ли мрънкането да прераства в рев и го взимам, просто не мога да слушам да реве, а аз да мия чинии примерно. Следобедите спим гушнати, не иска да спи без мен, та колко часа сън ми се събират  Crazy. Поне ми е чиста съвестта така, а иначе отвсякъде ме заливат със съвети :"Не го разглезвай, не го свиквай на ръце", "Остави го да реве и ще се научи". Мисля възпитанието да го оставим за по-късен етап, а плачът го разглеждам като сигнал на някаква нужда, а не като глезене. Нормално е малките бебета да искат да са близо до майките си.

Общи условия

Активация на акаунт