Отрицателен резус фактор

  • 2 208
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Момичета, имам следния проблем:
До този момент не бях правили изследване на кръвна група, но при първите такива заради бременността ми изнамериха А (-).
Аз много се изненадах от този отрицателен резус фактур, но ок не е фатално. Странното, е че шефката на лабораторията в която ми взеха кръв се обади после на майка ми (лични познати са) за да и препоръча отново да си направя кръвна група защото хематоложката която ги правела грешала много.
Майка ми иска да я направим в Центъра по кръвопреливане, защото там хематолозите имат най много опит. Намерих в интернет телефон за да попитаме изобщо правят ли такива изследвания, но телефона не отговаря.
Можете ли да ми помогнете с информация и контакти. Също така ако имате други предложения за добри хематолози с опит ще съм ви благодарна.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 543
Във всяка лаборатория правят. Отиди в Кандиларов - там със сигурност и реактивите са им годни.

# 2
  • Мнения: X
Да знам, че във всяка лаборатория правят. Идеята е изследването да се прави от доказан хематолог.
За пример мога да посоча, че гинеколожката ми изрично настоя изследванията ми за токсоплазмоза да ги направя само и едниствено във вирусологията до затвора.

# 3
  • София
  • Мнения: 292
Може би е малко късно да се включа, но най-добре да се разходиш до там лично ако не те затруднява. За кръвна група и Rh не е необходимо сутрин на гладно, някой лаборатории вземат кръв само до обяд.
А относно щефката на лабораторията не знам какво да кажа,
Малко трудно ще се сгреши отрицателния резус фактор.
Аз имах изследване с положителен R от преди няколко години, и преди няколко месеца ми направиха отново изследвания във Вита и се оказа отрицателен. Повторих изследването в същата лаб и в Кандиларов, и съм отрицателен Rh .

# 4
  • България
  • Мнения: 987
Момичета, как точно влияе отрицателния Rh на забременяването и бременността? Има ли значение, ако партньорът е с положителен Rh? Благодаря за отговорите!

# 5
  • Мнения: 1 877
Ето тук няколко темички

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=search2

# 6
  • Мнения: 2 110
Да знам, че във всяка лаборатория правят. Идеята е изследването да се прави от доказан хематолог.
За пример мога да посоча, че гинеколожката ми изрично настоя изследванията ми за токсоплазмоза да ги направя само и едниствено във вирусологията до затвора.

Направи ги там ! Щом това е лекарката ,която те лекува и си се доверила,значи има причина да ти казва да ги направиш там !

# 7
  • Мнения: 1 322
Аз съм - резус фактор, а мъжа ми +. Имаме си хубаво момченце и не сме имали проблеми.

# 8
  • Мнения: 494
Аз съм - резус фактор, а мъжа ми +. Имаме си хубаво момченце и не сме имали проблеми.

И аз съм - резус фактор ,а мъжа ми + .Единствено може да настъпи проблем ,ако детето се роди с кръвната група на майката .Трябва да му се сменя кръвта, поне така ми се обясни на мен .Имам две деца и двете са +.

# 9
Проблем настъпва ,най- вече когато детето е с Rh различен от този на майката, тогава в нейният организъм  може да се образуват антитела, които  да се борят срещу бебчето /един вид  не го разпознават и го приемат за враждебно тяло/.  Всичко това при условие, че майката е с Rh-,  при Rh+ този проблем на съществува.  Не трябва да се притеснявате също и ако макар и с Rh- на майката, бащата също е с Rh-, тогава просто бебечето също е с Rh- и  майчиният организъм не реагира срещу него.  
  При първа бребенност по-рядко се наблюдават много високи покачвания на  антителата. Задължително е обаче всички майки след 1-во раждане, аборт, кръвопреливане , да си направят инжекция - задължителна е !   От опит мога да викажа само, че въпреки това ,пак имаше реакция - не мога да обясня защо    #Cussing out  или по-точно не е нужно сега, защото ще стане доста дълго.  
  Важно е обаче, да запомните, че дори тогава, дори да са повишени много стойностите, дори да  не иска никой да прави прогнози за успешният край на бременността ви, пак накрая може да  си родите едно живо и здраво и сладко бебче. Heart Eyes Crazy
  С този пост, не искам да плаша никое младо майче. По-скоро искам  да поуспокоя тези, които са бременни с Rh- и съпругът им е с Rh+,  били са им  гамаглоболин преди това и пак по време на бременността покачват стойностите на антителата, запомнете  - наистина  е много деликатно вашето положение, но бебчетата ви може и да се родят с вашия фактор, а защо въпреки всичко сте образували антитела / както каза доктора : "питай майката природа"/. Не искам да ви давам напразни надежди, а по-скоро да ви кажа да не се сривате, а да вярвате, да се борите и да проверявате непрестанно стойностите си .

Това е от мен и дано да е било от полза.

# 10
  • Мнения: 494
Проблем настъпва ,най- вече когато детето е с Rh различен от този на майката, тогава в нейният организъм  може да се образуват антитела, които  да се борят срещу бебчето /един вид  не го разпознават и го приемат за враждебно тяло/.  Всичко това при условие, че майката е с Rh-,  при Rh+ този проблем на съществува.  Не трябва да се притеснявате също и ако макар и с Rh- на майката, бащата също е с Rh-, тогава просто бебечето също е с Rh- и  майчиният организъм не реагира срещу него.  
  При първа бребенност по-рядко се наблюдават много високи покачвания на  антителата. Задължително е обаче всички майки след 1-во раждане, аборт, кръвопреливане , да си направят инжекция - задължителна е !   От опит мога да викажа само, че въпреки това ,пак имаше реакция - не мога да обясня защо    #Cussing out  или по-точно не е нужно сега, защото ще стане доста дълго.  
  Важно е обаче, да запомните, че дори тогава, дори да са повишени много стойностите, дори да  не иска никой да прави прогнози за успешният край на бременността ви, пак накрая може да  си родите едно живо и здраво и сладко бебче. Heart Eyes Crazy
  С този пост, не искам да плаша никое младо майче. По-скоро искам  да поуспокоя тези, които са бременни с Rh- и съпругът им е с Rh+,  били са им  гамаглоболин преди това и пак по време на бременността покачват стойностите на антителата, запомнете  - наистина  е много деликатно вашето положение, но бебчетата ви може и да се родят с вашия фактор, а защо въпреки всичко сте образували антитела / както каза доктора : "питай майката природа"/. Не искам да ви давам напразни надежди, а по-скоро да ви кажа да не се сривате, а да вярвате, да се борите и да проверявате непрестанно стойностите си .

Това е от мен и дано да е било от полза.


Не мисля ,че има голям проблем въпреки Rh- на майката и няма нищо страшно. Незнам защо на мене ми беше казано ,че проблем може да настъпи единствено ако детето се роди и то с Rh-. Имам две деца родени при различни лекари и обяснено по -един и същ начин.

# 11
  • Мнения: 1 900
ЦИТАТ:В началото на миналия век Ландщайнер открива основните кръвни групи у човека. Той установява, че върху еритроцитите /червените кръвни клетки/ има антигени, които отбелязва с латинските букви А и В. В зависимост от липсата или наличието им хората се разпределят в четири кръвни групи - А, В, О и АВ. Малко по-късно същият учен открива, че съществува и друг антиген - D антиген или Резус антиген. Хората върху чиито еритроцити той присъствува са Rh /+/, а тези, при които го няма - Rh /-/.
По време на бременност може да възникне конфликт между майката и плода, т. н. Rh несъвместимост. Това може да стане единствено при Rh /-/ майка и Rh /+/ плод т.е. в голям процент от случаите, при които майката е Rh /-/, а бащата е Rh /+/. Тогава плодът носи върху еритроцитите си D антигени, които са чужди за майката и нейният организъм изработва антитела, разрушаващи феталните еритроцити.
При Rh /+/ майка и Rh /+/ баща, както и при Rh /+/ майка и Rh /-/ баща такъв конфликт не съществува, т.е. Резус факторът на бащата, когато жената е Rh /+/ е без значение. И при двете комбинации плодът може да е Rh /+/ или Rh /-/. Ако е Rh /+/, той е като майката и нейният организъм го приема като свой. Ако е Rh /-/, той няма D антигени и не може да предизвика отговор от страна на майката.
Също така опасност не може да има при Rh /-/ майка и Rh /-/ баща, защото тогава плодът задължително е Rh /-/.
В заключение може да се каже, че Rh несъвместима бременност съществува само при Rh /-/ майка, Rh /+/ баща и Rh /+/ плод
Освен Rh несъвместимост има и кръвногрупова.

Ето още полезно инфо.

# 12
  • Мнения: 4
някой може ли да ми каже , ако аз съм с кръвна група Б- и съпруга ми също, има ли някакъв проблем със забременяването?

# 13
  • Мнения: 1 900
Защо преди да питаш не прочетеш това което е написано???

Общи условия

Активация на акаунт