Рецепти за Actifry

  • 324 256
  • 1 499
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 336
Не, напротив... Това му е идеята - да се готвят две неща наведнъж.
Просто на ниво 2 не може да се разбърква ястието. Бъркалката е само за ниво 1!   bouquet

# 706
  • Мнения: 32
Цитат
Не, напротив... Това му е идеята - да се готвят две неща наведнъж.
Просто на ниво 2 не може да се разбърква ястието. Бъркалката е само за ниво 1!  bouquet

Значи инвестицията си заслужава!
Благодаря и усмихнат ден!   bouquet

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 360
В.момента има за 190лв вКауфланд,малко по-различен е но е на същия принцип

# 708
  • Мнения: 98
Конкретно за тези които се предлагат в Кауфланд за 190лв (междудругото на други места с какви цени са ?)с каква вместимост са да кажем за картофи и като цяло покупката на такъв продукт струва ли си ?

С каква мощност са ? Знае ли се точния модел който се предлага в КАуфланд , сериино производство ли са или са нещо лимитирано ?

Реално фритюрник или мини фурна е ?Освен картофи , риба може ли да се прави ? Струва ли си покупката ?

Последна редакция: ср, 23 апр 2014, 09:31 от nikol_st

# 709
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
моят уред Филипс е по-скоро фурна, отколкото фритюрник, с малко мазнина няма как да стане като пържено съвсем...правя картофки основно,  пробвала съм също тиквички, пилешко месо, риба и кренвирши, рибата и пилешкото станаха доста сухи, определено предпочитам във фолио във фурната 

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Nikol.може да отидеш и да видиш наместо.всичко е описано на кутията.Според мен разликата е в това, че нямат таймер

# 711
  • Мнения: 6 395
Купих си промоционалният актив фрай от Кауфланд- много съм доволна, макар че е базовият модел. Имам си мултикукъра на филипс, плюс хлебопекарна, с този уред почти покрих рейнджа за готвене и фурна и котлони не са пускани не помня от кога.....може би само за мусака не съм се престрашила все още да готвя в мултикукъра.


Сега за актив фрая, пържих карфиол, чушки, гъби, картофи/пресни и стари/, крилца, мини кюфтенца, пикантни бутчета. В карфиола само сложих половин чаша вода, къри и морска сол и направих допълнително заливка от кисело мляко с чесън......./чаша за безалкохолно/. Чушките изпържих с една лъжичка мазнина, като се поизпържиха, добави доматен сос с чесън при тя, поизпържих ги още малко и станаха.....муцка. За довечера съм извадила дробчета да пържа и калмари, а тези дни съм се наканила и на цацата да видя как ще е......

Всеки ден благославям тоя дето ги измисля тея уреди, сега както съм с малко дете оценям варианта само да набуам разни неща по тях и да се сготвят сами....здравословно. Като захраня и малката сигурно съвсем ще ги оценя   chef  chef bowuu


п.п а да не стават суи някои неща, добавяйте вода , това прочетено от чужди  сайтове и действа  Peace Peace

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Браво,със здраве да си го ползвате,наистина цената му е върхът
Колко кг картофи събира за 1 пържене

# 713
  • Мнения: 98
Само две неща  не ми се изясниха ?

1.Колко картифки събира на едно пържене фритърника предлагана на Кауфланд ?
2.За колко време приготвя да кажема картофките ?А другите неща ?


На кутията на фритюрника предлаган в Кауфланд никъде няма такава информация ....

# 714
  • Мнения: 6 395
Ми средно около кг пържи, но ги пържи бързо. Зависи от картофите, сега основно пържа пресни за около 30мин да хванах коричка. Сега ще правя миш маш да видим дали ще ми се получи  Wink ще споделя. Правих и скаридки и морски дарове с ориз, супер станаха/ориза беше предварително сварен/ Peace

п.п Миш маша се получи страхотен. За 2 порци- около 10 червени чушки, нарязани на лентички ги запържих за около 20 минутки, след което добавих половин домат и 1 пресен чесън, така запържих още 10 минутки. Разбих с вилица 5 яйца с черен пипер , чубрица и добавих. 5 минутки и добавих сирене на купчета и запържих още 2 минутки- ями ями  Crazy Crazy  chef

Последна редакция: сб, 17 май 2014, 13:16 от Звезден^Прах

# 715
  • Мнения: 1 144
п.п Миш маша се получи страхотен. За 2 порци- около 10 червени чушки, нарязани на лентички ги запържих за около 20 минутки, след което добавих половин домат и 1 пресен чесън, така запържих още 10 минутки. Разбих с вилица 5 яйца с черен пипер , чубрица и добавих. 5 минутки и добавих сирене на купчета и запържих още 2 минутки- ями ями  Crazy Crazy  chef

Eй, мерси за рецептата, ще пробвам непременно.
Днес приготвих телешко със зеленчуци (рецептата е ок и за разделно хранене) по следния начин - около 600 гр телешко нарязано на късчета, пресен лук, консервна кутия домати и кутия грах с моркови. Телешкото с лъжица зехтин за 20 минути, после добавих другите продукти още за 20 минути. На десетата махнах бъркалката, за да не намачка граха с морковите. Подправки по избор. Месото трябва да е крехко обаче, телешко, не "кравешко". Simple Smile))) Моето уж беше телешко от "Омая", ама стана малко по-твърдо отколкото ми се искаше, та явно телето е било в по-зряла възраст.

# 716
  • Мнения: 0
Снощи си купих такъв уред Tefal Actifry Essential от Кауфланд с прозорче. Както е в инструкцията ,за първи път, за да се махне неприятната миризма, сложих 1/2 л. вода и го въртях 35 мин.  Обаче много се загря, мислех си, че ще се разтопи пластмасата, но не се разтопи.  spoko
Сега ще готвя тиквички - да видим какво ще стане...  chef

# 717
  • Мнения: 6
Само две неща  не ми се изясниха ?

1.Колко картифки събира на едно пържене фритърника предлагана на Кауфланд ?
2.За колко време приготвя да кажема картофките ?А другите неща ?


На кутията на фритюрника предлаган в Кауфланд никъде няма такава информация ....

И аз си взех този от кауфланд Simple Smile

Пише, че е за 1кг. картофи, но вече над 10 пъти му слагам 1.5 кг., че и 1.8 кг. Simple Smile и си ги пържи за същото време ~ 40 мин.

За да станат като пържени не им слагам вода, както пише, а просто малко повече мазнина, като с масло стават най-добре!

# 718
  • Мнения: 6 395
Рецепта зааа тиквички  Party

1,2 кг тиквички, нарязани на шайби
Ситно нарязан чесън
½ мерителна лъжичка пюре от босилек
½  мерителна лъжичка  зехтин

Всичко се слага и се готви 40 минутки, стават вкусна гарнитура за месо и риба  Peace

# 719
  • Мнения: 1 313
Хубава идея за тиквичките с босилек, благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт