ранна бременност и колело?

  • 4 776
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Много ще съм ви благодарна, ако ми помогнете с мнения. Въпросът ми е следният: Дълги преходи с колело (2-3 часа) биха ли се отразили зле при една ранна бременност(1-ви месец)? Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 2 120
Естествено.
колело не се препоръчва да се кара дори когато правиш опитите още.
Ей, УМНАТА.

# 2
  • Мнения: 181
Не мисля. В книжките пише, че проблем може да бъде падането от колелото, не самото каране

# 3
  • Мнения: 1 250
МОйта снаха (на брата жената) караше до 9тия месец. Майка ми се опита да направи забележка,но беше бързо парирана от брат ми.

Доноси се до край, роди си се точно на термина.

Ама всичко си зависи от отделния организъм.
(И избягвай паважите)

# 4
  • София
  • Мнения: 4 966
Ей,пази се!!
Поне първите три месеца..
Моята лекарка ми забрани всякакъв спорт тогава,а и направих голяма беля с това каране на колело...по 25км на ден(хем вкъщи)После лежах 2 месеца на легло..
Сядай си на дупето в началото и се пази!

# 5
  • Мнения: 457
Аз карах колело в 4-ия месец. Бяхме малко на селски туризъм и за да разгледаме по-добре района даваха колелета. Карах по баири нагоре, но щом се чувствах изморена спирахме на дебела сянка да почиваме. Според мен може да караш колело, но спокойно без да се уморяваш много и смятам, че няма да има за какво да се притесняваш.

# 6
  • Мнения: 11 003
Аз си карам и нищо ми няма Party
Ако си карала досега и се чувстваш добре, не се притеснявай! Избягвай само каране по неравни терени, за да няма тръскане и да не паднеш!

# 7
  • Мнения: 456
Разбира се , че може и нищо да не ти стане , но според мен не си струва да се рискува! Naughty Ами ако паднеш примерно?? Не те съветвам да го правиш!!!

# 8
  • Мнения: 7 186
Разбира се , че може и нищо да не ти стане , но според мен не си струва да се рискува! Naughty Ами ако паднеш примерно?? Не те съветвам да го правиш!!!

И според мен не си струва да се рискува, особено за дълги походи, все пак освен да паднеш има и тръскане, което също не е препоръчително. Всичко си е строго индивидуално де, не е казано, че непременно ще ти се случи нещо, но е хубаво да се има едно наум. Naughty

# 9
  • Мнения: 8 769
Карах колело до четвъртия месец.. Принципно друскането не е много препоръчително. Изборът е на майката, все пак, но с оглед избягване на евентуални проблеми-недей да се мориш.
Виж, ако е само по асвалт и наравно-защо не, ама де го тоз път? Grinning

# 10
  • Мнения: 11 003
Зависи къде живееш, но навсякъде могат да се намерят подходящи терени Simple Smile Аз карах колело в неделя и изведнъж асвалтовата настилка премина в черен път. Надолу добре се разтръсках, чак се притесних малко, но за щастие ми няма нищо  Hug
Бебчо отсега се учи на спорт bowuu

# 11
  • Мнения: 7 837
Карах колело в Южния парк до 4етвъртия месец. Чувствах се отли4но.
След това вече почнах да се изморявам бързо и спрях.

# 12
много вредни са друсане, падане и преумора. освен това плодът може да не се закрепи добре. няма смисъл да рискуваш. и аз карах, но като разбрах спрях веднага до края на третия месец. тогава се прегледай, ако всичко е ок, пак спортувай, но под контрол. от две седмици пак съм на фитнес и там въртя по 20км, но не е като колело и няма друсане.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 966
Мдам,аз именно от това направих отлепване,
и после голям страх и пазене падна,докато чакам да разбера дали ще се закрепи плода..
Така,че според мен,не си струва риска ама въобще..Сега е периода ти в който трябва добре да се закрепи плода..

# 14
isaikova, ти какво почуства при отлепването, доктор ли го видя или ти усети? и кога точно стана? мен само от това ме е страх, днес носех 6кг торба и колежките гракнажа, че ще ми стане нещо. колко пазар все пак можем да носим?

Общи условия

Активация на акаунт