Аз искам

  • 3 719
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 561
Искам сигурност и стабилност за семейството ми тук в България.
Искам депутите да не се ползват с имунитет.
Във фирмата, в която работя, имам цели за постигане и заплатата и развитието ми са обвързани с постигането им. Искам заплащането на всички нива в българската държавна администрация да е на този принцип след независима оценка на постигнато, която се прави от гражданския сектор. Последното може и да е утопично за постигане, но нали темата е за какво АЗ искам...

# 16
  • Мнения: 2
Искам само едни 20 милиона евро.

# 17
  • Мнения: 502
   Искам хората в  България да се издигнат някак си духовно. Само че не знам как да стане това. Не ме вълнуват депутатските заплати толкова,колкото това,че озверели деца се пребиват пред дискотеките.

# 18
  • Мнения: 116
kakво му трябва на човек-къшеи хляб и яхта!!!! Mr. Green

# 19
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Искам на болните хора и на хората с увреждания най-после да се обърне подобаващо внимание.
Искам лекарите да бъдат хора, не търгаши със здравето. И да бъдат наказвани, когато съзнателно затрият човешки живот.
Искам всеки, който погази закона независимо по какъв начин и независимо от това, дали е известна или неизвестна личност, да си понася съответното наказание.
Искам на безработните и на пенсионерите да бъдат давани от държавата пари, с които да могат да живеят спокойно и достойно.
Искам в училище дъщерите ми да научат друго, не видовете алкохол, дрога и цинизъм.
Искам данъците, които плащам, да се използват за друго, освен за почивки и командировки на управляващите.
Искам цените да бъдат съобразени със заплатите.
И последно, но не по значение - искам всички тия физиономии, дето ги гледам от 20 години в парламента, най-после да изчезнат и да освободят място на хора, за които може би личната облага от властта няма да е на преден план.

# 20
  • Мнения: 8 999
Да се промени манталитета на българите! Всичко останало после ще бъде изпълнимо.

E, те тва нема как да стане!
Значи - точка първа: сменяме народа /с произволен друг народ, с друг манталитет/
Точка втора - новият народ избира ново правителство.

Иначе, всички мои искания и желания са толкова антидемократични, че по-добре да не ги споменавам.

# 21
  • Мнения: X
Лошото е, че вече доста от нещата, които ги искам са необратими или може би е твърде егоистично да искам да върна най-добрите си приятели, повечето от роднините си и голяма част от кадърните хора в България.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 244
Аз искам всеки от нас да се научи първо да търси причините за неуспеха в себе си.
На нас, българите, са ни виновни:
- турците, руснаците, американците.....
- тези, които ходят за гъби в изборния ден и тези, които ги возят на автобуси до урните
- държавата, институциите, кметът, депутатите, полицаите, съдиите, учителите...
- шефът, колегата, съседът, тъщата...
- манталитетът и т.н.

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 20:29 от мързеланка

# 23
  • Мнения: 2 196
Сега като те мернах, се сетих още какво искам.
 Искам предизборните обещания да бъдат нотариално заверявани. При неспазването им - да се търси съдебна отговорност.

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 17:55 от Бианkа

# 24
  • Мнения: 3 634
Искам да прочета ясно написано какви са ми задълженията като гражданин, собственик на недвижим/движим имот, служител и т.н.
След като започна да си ги спазвам тогава ще имам очи да искам от община, държава, ЕС и целия свят.
Обаче първо да си свърша моята работа, а после с претенциите.  Thinking

# 25
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Аз искам всеки от нас да се научи първо да търси причините за неуспеха в себе си.

И аз това искам.
Как за толкова години в България не се намери един политик, които да ни хареса?
И как все някой ни е крив за собствените ни грешки?

# 26
  • Мнения: 14 489
Аз искам образователен ценз за право на гласуване.


и кой да има право да гласува? само тези които имат магистратура или докторантура. щото вече всеки сульо и всяка простакеса има висше образование.


Аз искам всеки от нас да се научи първо да търси причините за неуспеха в себе си.

И аз това искам.
Как за толкова години в България не се намери един политик, които да ни хареса?
И как все някой ни е крив за собствените ни грешки?


съгласна Peace

# 27
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 223
искам да управляват хора, които да не крадат.
ето, вглеждам се в себе си - аз не крада нищо от никого, искам и другите така...
няма да се намери политик, който да ни хареса, защото няма такъв. всички те крадат. читавите хора с политика не се занимават -в България поне
тва няма да стане, де... поне в близките 100тина години.

# 28
  • Мнения: 2 716
Искам да не си правя сметка когато пазарувам в магазин за храна.
Искам всички да си плащат за градски транспорт/парно/ток/кабелна телевизия.
Искам във форум бг-мама да се пише безправописни грешки, на кирилица (не на фонетична).
Искам децата ни да носят български имена.

# 29
  • Мнения: 6 992

Искам качествени реформи в образованието.
Искам всяка защитена територия на България да си остане такава. Да се поставя природата (и бъдещето ни) преди бизнеса. Едва ли ще се случи. Rolling Eyes
Нямам други ясни искания...просто България да стане родината, в която искам да остана, а не от която искам да си тръгна...въпреки патриотизма, в който съм възпитана.

Общи условия

Активация на акаунт