Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 37 отговора

Живея- на пук на всичко:)

Мнения: 632
Имам един страничен въпрос ,но ми трябва спешен отговор, моля, някой ако знае ,да помогна Praynig!
Трябваше да ме назначат на работа от 19.01.Подадох си предложение за напускане по чл.325, т.1 КТ - на 12.01.към стария работодател, той прие .
От новата работа ми се обадиха допълнително- много се извиняваме,дрън- мрън - и ще ви назначимот 2,01,- проблемът е,че старият работодател вече ми е написал в книжката датата на прекратяване , датата , до която ми се води трудов стаж..
Сега как да го оправим?
Работодателката ми твърди,че трудовата книжка не е регистрирана никъде и просто ще ми направи нова- това е първата ми работа (тази, която напускам)...
Цитирай

Живея- на пук на всичко:)

Мнения: 632
Моля, никой ли не знае?
Цитирай

Пловдив

Мнения: 54
Няма проблем , ако преди това нямаш друго нищо нанесено в книжката да ти попълнят нова. Трудовата книжка е документ за служителя/работника , ако тази ти е издадена от същия работодател да ти направят нова за да не ти се прекъсва стажа.
Цитирай

София

Мнения: 385
Щом е първата мисля, че не е проблем да се издаде нова /ако си е от същият работодател/
Цитирай


Мнения: 11 612
Нова! Peace
Цитирай

София

Мнения: 306
Странна работа...нещо не ми се връзват датите...пък то си има срокове за уведомление на НОИ при сключване на трудов договор и прекратяването му...
Иначе ако ти е първа работа, няма никакъв проблем за нова книжка.
Цитирай

София

Мнения: 4 282
Аз нещо не можаш да схвана, напускаш на 12,01, а на новата работа ще започнеш на 02,01 как така  newsm78
Ми то новия работодател как тогава ще уведоми НОИ, има 3-дневен срок за уведомяване при назначаване на нов служител.......

А трудови книжки можеш да имаш и две и три
Цитирай


Мнения: 11 612
Сега се сетих....трудовата книжка не е толкова страшна в случая......Просто всеки един от работодателите ти имат 3-дневен срок,в който да заявят в социалното осигуряване, че първия,че те уволнява, а 2-я те назначава на работа. Незнам първия ако вече е ходил до социалното какво се прави в този случай.....
Цитирай


Мнения: 5 899
Колко време си работила на предишната си работа?
Цитирай

София

Мнения: 424
Има нещо гнило в цялата работа. Новия работодател назначил ли те е вече от 02.01. - тоест пуснал ли е Уведомление в НОИ?
Цитирай

София

Мнения: 4 282
Ами той не би могъл да пусне такова уведомлениев НОИ, щото по ЕГН ще излезе че това лице работи в момента при стария работодател, нали така  Wink
Цитирай

София

Мнения: 424
Ами той не би могъл да пусне такова уведомление, щото по ЕГН ще излезе че това лице работи в момента при стария работодател, нали така  Wink


Четеш ми мислите  Very Happy
Ако стария работодател е пуснал Уведомление до НОИ за прекратяване на тр.дог., то новият работодател ще трябва да те назначи от следващия ден. Така че, май няма смисъл от нова трудова книжка.
Цитирай

Живея- на пук на всичко:)

Мнения: 632
Странна работа...нещо не ми се връзват датите...пък то си има срокове за уведомление на НОИ при сключване на трудов договор и прекратяването му...
Иначе ако ти е първа работа, няма никакъв проблем за нова книжка.
значи, в началото щях да почвам новата работа на 19- ти, а срокът на уведомлението по трудов договор ми е 7 календарни дни.
Работодателката си задвижила нещата, пъпълнила ми  книжката с всичко, което трябвало- общо взето- една страница подписи и печати.
После ми се обадиха от новата работа, че ще се наложи да ни назначат на 2.02.
Това е.
Цитирай

Живея- на пук на всичко:)

Мнения: 632
Колко време си работила на предишната си работа?
7 месеца и 13 дни до 19.01.
Цитирай

Живея- на пук на всичко:)

Мнения: 632
Има нещо гнило в цялата работа. Новия работодател назначил ли те е вече от 02.01. - тоест пуснал ли е Уведомление в НОИ?
Не ,новият ще пуска чак след като подпиша договора на 2.02.- от тогава има 3 дни за уведомлението.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 37 отговора