Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 4

  • 80 096
  • 701
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 262
Темата доста напредна, никой не пусна нова такава, за това сега ще ви отворя тази, когато имам време ще я пооправя.
Пожелавам ви без пристъпи, без урбазони, всичко овладяно и в граници! На всичките ни дечица, леко дишане и по-малко вируси, че те са главните виновници!
Леко писане!

Астма, информация за заболяването, странични ефекти от лекарствата - обща тема
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - ТЕМА 2
Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - ТЕМА 3

# 1
  • София
  • Мнения: 2 262
sisi1977, искам да ти отговоря на терзанията. Не искам да обиждам личния ви лекар, но тя не е белодробен специалист, как не е виждала подобрено дете от Сингулера ми е много странно. Има много примери за това. Моя син това лекарство го накара да спре с пристъпите при всеки тръгнал с...л, и минал вирус покрай него. Но има едно условие, лекарството не може да подейства от първата вечер, то е лекарство с натрупване, хубаво е сина ти да попие няколко месеца, и успоредно с фликсотида, да подействат на детенцето ти. По принцип повечето доктори се стремят да спрат кортикостероида, а не сингулера, и при нас правихме опити няколко пъти, но не се получи и голямото ми момченце вече 3 години, а може и повече да са станали диша този Фликсотид, който е доста вреден. Пожелавам ти да намериш правилното решение, уважавай си джипито, вярвай му, но мисля, че в този случай е хубаво да послушаш белодробните специалисти.  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 1 711
Записче в новата темичка  Peace

sisi1977, и аз мисля, че е най-добре да послушаш белодробните специалисти. Сингулера, наистина действа с натрупване, трябва поне няколко месеца да се приема за да има ефект. Ние сме вече 3 месеца на него и имаме едно разболяване, което мина с много леки хрипове и го увладяхме с Вентолин. А преди да започнем Сингулер-а за 1 месец направи 2 много тежки пристъпа. Забравих да спомена, че и ние ходим при д-р Куфарджиева и мисля че можеш да й се довериш. Това е смао съвет, ти най-добре си реши кой специалист да послушаш и дано детенцето се оправи  Hug

# 3
  • Мнения: 1 610
Тук съм с истинския си псевдоним.

# 4
  • Мнения: 872
Момичета, пожелавам Ви да не ви се налага да споделяте и допитвате, до нещата ,които обсъждаме обикновено тук. Hug
Пожелавам го и на себе си. Embarassed

Желая Ви много здраве, другото ще го измислим!

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 361
Здравейте,момичета!Ние сме на Сингюлер почти 3 месеца,за толкова ни го изписа алерголожката.Джипката ми каза,че този продукт може да се ползва и цяла година без прекъсване и 3 месеца са недостатъчни.Но щом алерголожката е писала за 3 месеца,значи само за толкова ще бъде по ЗК,а после трябва да си го купувам.Вие колко време го давате Сингюлера?
Аз така или иначе ще заведа малкия пак при алерголожката,но искам и вашето мнение...
А изледването за Имуноглобулин Тотал във всяка лаборатория ли се прави?Ние правихме преди близо 3 месеца,и ни пратиха в точно определена лаборатория,която обаче ми е далече и се чудя дали мога да направя изследването и другаде...
Благодаря ви за инфото предварително!

# 6
  • Мнения: 752
Джипката ми каза,че този продукт може да се ползва и цяла година без прекъсване и 3 месеца са недостатъчни.Но щом алерголожката е писала за 3 месеца,значи само за толкова ще бъде по ЗК,а после трябва да си го купувам.Вие колко време го давате Сингюлера?
Аз го давам година и 8 месеца. като ти минат трите месеца отиваш при алерголожката и тя ти продължава направлението.

# 7
  • София,
  • Мнения: 4 267
ДА се запишем и ние в новата ни темичка! И дано да се налага само съвети да даваме и по малко да пишем за боли дечица! Hug

denica17 иди веднага пак при алерголожката Ви и тя ще ви изпише пак Сингулера не се притеснявай, но си го продължете, три месеца наистина са недостатъчни, той тъкмо е започнал да се натрупва в организма! Hug

# 8
  • Мнения: 1 805
"pirinka  - При всички случаи мисля да ги ограничавам вече. Малкият толкова много са го тествали, първия път нямаше годинка и лекарката го тества за някакви безумни храни, които той така или иначе нямаше да опита поне още 2 години."

Във връзка с горена писаното - тестовете за алергии се правят над 3г. възраст, даже май и над 4г.

sisi1977, с 2 ръце за лечението на Куфраджиева.

denica17, на нас ни е изписан също за толкова, така прецени пулмоложката. Ако няма подобрение пак ще ходим при нея, ако нещата отминат, чак на есен пак ще го пием.




 

# 9
  • Мнения: 2 070
записвам се и аз.днес бяхме при пулмоложка.хубавото е че за сега е само алергичен ринит,но доста силно проявен,при малко дете Tiredлечението ще е поне година,и няма да стане чудо,важно е даовладеем пристъпните моменти.не може да се говори за израстване,нито за това че няма да стане астма. при много деца се получава,но никой лекар не може да каже при кои ще се получи..деца с много тежка анамнеза се оправяли ,и такива в по леки форми си го носятт цял живот.многото лечения,правилни и не толкова,само са утежнили положението.лигавицата става чувствителна към все по-малко лекарства.това са общо взето думите на лекарката

# 10
  • Мнения: 5 521
Здравейте,момичета!Ние сме на Сингюлер почти 3 месеца,за толкова ни го изписа алерголожката.Джипката ми каза,че този продукт може да се ползва и цяла година без прекъсване и 3 месеца са недостатъчни.Но щом алерголожката е писала за 3 месеца,значи само за толкова ще бъде по ЗК,а после трябва да си го купувам.Вие колко време го давате Сингюлера?
Аз така или иначе ще заведа малкия пак при алерголожката,но искам и вашето мнение...
А изледването за Имуноглобулин Тотал във всяка лаборатория ли се прави?Ние правихме преди близо 3 месеца,и ни пратиха в точно определена лаборатория,която обаче ми е далече и се чудя дали мога да направя изследването и другаде...
Благодаря ви за инфото предварително!
искам са мо да кажа - и нашата алерголожка винаги го изписва за 3м, и на всеки 3 месеца ни иска на контролен преглед, пуска лист към личната лекарка с обективното състояние на децата в момента , прави задължително изследвания на кръв и изписва лекарствата отново за следващите 3м. Така сме вече 2г. Така че не трябва да си ги купуваш след този период, а просто да си заведеш детето на контролен преглед и да ти изпишат Сингулера за следващият период. Преди години Куфарджиева пишеше в листа към личната лекарка че Мария се нужда е от Фликсотид и Сингулер ежедневно в дозата .. за дълъг период от време. И така не ходихме на 3м. Принципно за да се подържа диспансер се процедира така

# 11
  • Мнения: 1 805
Пали, звучиш отчаяно? Недей  Heart Eyes Сигурна съм, че ще овладеете положението, но..с времето. Всеки доктор ми казва "така ще е до предучилищна възраст". Просто с всяка измината година ще е по-леко и боледуванията ще са по-леки и по-на рядко. Дано!
Истината е чист въздух и повече разходки.

# 12
  • Мнения: 2 070
Вярно съм отчаяна.Детенцето се измъчи,и да каже човек че не съм обръщала внимание,ми то,къде ли не я водих.С възрастта наистина има подобрение.Преди повръщаше от храчки,правеше 1-2 спазъма годишно,но пък на моменти хремата спираше.Сега от 4 месеца,не е имало ден без задна хрема.Но пък се локализира до там,което май е по-малкото зло Rolling Eyes Sad

# 13
  • София,
  • Мнения: 4 267
ПАли  Hug Hug и за Ади  Hug Hug Hug и вие много се измъчихте. А какво лечение Ви предписа тази докторка, като гледам доста неща е наговорила и то умни наистина, но да видим как ще процедира и тя с лечението ВИ, дано да е вече последното и най после да се успокоите.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт