Пампорово - избор на хотел - "РОЯЛ ЛОДЖ" или "Финландия"

  • 1 832
  • 12
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Здравейте! Дестинацията за зимната почивка е избрана - Пампорово, но се колебаем между тези 2 хотела:
"РОЯЛ ЛОДЖ" - http://www.hotelroyallodge.com/bg/
"Финландия" - http://www.hotelfinlandia.com/
Моля за вашите мнения и лични впечатления. Става въпрос за 7 дневна почивка за 2 възрастни(33г.) и две деца(7г. и 4г.). Благодаря предварително на всички, които ще се включат с отговор.  Hug

# 1
  • Мнения: 3 211
Виж с търсачката имаше тема за Роял Лодж. Ние ходихме лятото, много добри условия предлага хотела, но е доста отдалечен. Не знам как ще се придвижвате до пистите, до там беше черен път, по средата на който имаше бетонен възел.
Иначе хотелът е страхотен, тогава имаше и много добри цени, вкл.ресторанта. Има много удобни студиа галерия-точно за вашия случай. Това е нещо като мезонет долу има кухня (напълно оборудвана с чинии, чаши, котлон с ширм, мивка, кафемашина, тостер) диван разтегателен, на който спяхме спокойно двамата с мъжа ми, тв и двд. На горния етаж има спалня-там могат да спят децата ви.
Финландия е с по-добро местоположение, много ми хареса като място, но условията не са толкова добри.

# 2
  • Мнения: 4 784
В една от темите за Роял Лодж някой беше писал, че пътят вече е асфалтиран.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Да, пътят е асфалтиран вече. Освен това има 2 шатълбуса сутрин в 09:00 и 09:30, които тръгват към пистите.
Ние бяхме в апартамент с 1 спалня, предпочетох да не е галерия (на 2 етажа), защото ми е доста палав синът. Wink
Понеже бяхме по НГ празници, не останахме очаровани от някои неща, които обаче със сигурност са били само заради празниците (прекалено много хора, които ресторантът няма как да поеме за нормално изхранване на блок масите).
Но дните преди да се препълни хотелът, бяха много хубави. Басейнът е много хубав и много топъл, и когато няма много хора, е много приятно.
Корпусите А,В и С са с топла връзка и към басейна. Има нов корпус, който не е свързан с 3-те корпуса, да го имате предвид.
Едната от стаите ни (т.нар. хол) не беше отоплен достатъчно. Но дават печки при необходимост.
Иначе е много чисто, уютно, като цяло ни хареса. Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Благодаря ви, момичета! Hug
Търсачката май нещо не работи и не мога да намеря темата за Роял Лодж:(
Анушка, а за закуската можеш ли да ми кажеш повечко?  Hug Благодаря.   bouquet

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Благодаря ви, момичета! Hug
Търсачката май нещо не работи и не мога да намеря темата за Роял Лодж:(
Анушка, а за закуската можеш ли да ми кажеш повечко?  Hug Благодаря.   bouquet

Ето я темата:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=326438.0

Закуската не е нищо особено. Има разнообразие, макар и не голямо. И по- добри закуски съм виждала, но и доста значително по- лоши. Въпрос на вкус.
Плодове, сурови зеленчуци, няколко вида салами, сирене, кашкавал, яйца- варени и бъркани, бекон, пържени наденички.... Палачинки със сладко, пържени филийки (много вкусни!). Виждала съм боб яхния, или може би боб чорба да е било newsm78. Разни кексове, пастички, кроасани (прясно печени), 2 вида зърнени закуски (натурален корнфлейкс и шоколадов такъв) и овесени ядки. Кафето обичайно слабо, 2 вида сок, топло и студено мляко, няколко вида хляб... Май изредих всичко  Laughing

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 097
anuschka , благодаря ти!  Hug Страхотна си!   bouquet

# 7
  • Мнения: 4 784
Момичета, споделете впечатления за детския кът. Разбрах, че имало нещо такова - удобно ли е за малки дечица, че и аз мисля да отседнем там за 3 - 4 дни в края на месеца, а ще сме с малкия.

# 8
  • Мнения: 3 211
Детският кът се намира на много удобно място, точно срещу вратата на ресторанта. Примерно може да си хапвате и пийвате нещо там, а детето отсреща. Нямаше много играчки, и като бяхме ние беше доста студено, не знам зимата дали е достатъчно затоплено. По-скоро играчките са за малки деца, но тогава трябва някой да го наглежда. Разбира се, ние бяхме в неактивнич сезон, през зимата може да е по по-друг начин.

# 9
  • Мнения: 4 784
Благодаря! Добре звучи наистина, но сега май започваме да търсим нещо по - близо до пистите.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Понеже бяхме по НГ празници, не останахме очаровани от някои неща, които обаче със сигурност са били само заради празниците (прекалено много хора, които ресторантът няма как да поеме за нормално изхранване на блок масите).

Ние също бяхме по НГ и меко казано ми развалиха настроението.Не ми се разправя за неуредиците и разправиите с тях. Но повече не отивам там. Naughty


Следващия път смятам да пробвам Манастира3 или Лапландия - условията са подобни, непосредствено до Студенец са/до самата писта/, или пък Елина палас - той  е в края на пистата до Малина. И двата варианта са добри за децата - ски-училищата са близо, стига се пеш  Peace

# 11
  • Мнения: 4 784
Елина Палас и аз днес го разглеждах в нета. Ходила съм там преди години и беше доста добре и най - вече удобно, защото е на самата писта.

# 12
  • Мнения: 637
Роял Лодж Peace
Във Финландия е студено в СПА-то и е по-старо.

Общи условия

Активация на акаунт