Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пловдив

Здравейте, искам да попитам, при кърмено бебе може ли да слагам АМ в домашно приготвени пюрета, защото кърмата ми втечнява пюрето, а тя не се храни бързо. Питам това, защото вече замествам хранене.
Цитирай

Според скромния ми опит и АМ ще втечни пюрето, но това едва ли е толкова фатално-нали няма да престоява часове
Цитирай

софия

Колко е правилно не знам,но и аз така правя.В рецептите,които съм намирала за пюрета,пише че се добавя АМ или кърма.А пък в купените също няма кърма.
Цитирай

София

Ако слагаш АМ като сухо вещество (т.е. неразтворено във вода) няма да се разводни.
Цитирай

Стара Загора

Може, разбира се. А какви съображения имаш, че това те притеснява? Аз съм слагала, когато започнах да не мога да изцеждам кърма и с АМ ми беше по-лесно, но възраст не си спомням точно.
И да, с АМ не са се втечнявали пюретата и кашите при мен.
Цитирай

Пловдив

Много ви благодаря за отговорите!
А съображенията ми са, че не знам точно какво точно става с пюрето и качеството му като се втечни  newsm78, верно че все пак това е кърма, но... И другото ми съображение е да свиква на по-твърда храна, иначе си приема направо водичка.
Цитирай

Ако слагаш АМ като сухо вещество (т.е. неразтворено във вода) няма да се разводни.
  Peace Аз така правех и киселите.
Цитирай

Пловдив

А защо не даваш чисто пюрето? Аз никога не съм слагала кърма или ам..
Цитирай

Пловдив

С втечняването не му се променя качеството - спокойно!
АМ също можеш да слагаш (дано да го хареса като вкус, защото се различава), но наистина слагай на сухо, т.е. АМ от кутията - аз така правех кашите в началото.
Цитирай

Пловдив

Много благодаря! И само още нещо да попитам - има ли значение, това че кърмя ако давам АМ. Какво АМ ще ми препоръчате като добавка към пюретата и кашите?
Цитирай

Май се втечнява от слюнката. Аз съм слагала и АМ, и кърма, и нищо Laughing, пак се втечнява Wink
Цитирай

Пловдив

Много благодаря! И само още нещо да попитам - има ли значение, това че кърмя ако давам АМ. Какво АМ ще ми препоръчате като добавка към пюретата и кашите?
Можеш ли да кажеш защо ще слагаш АМ в пюретата , а не ги даваш както са?
При положение, че сте на кърма не виждам за какво ще си даваш парите за АМ Very Happy
Цитирай

Пловдив

Можеш ли да кажеш защо ще слагаш АМ в пюретата , а не ги даваш както са?
При положение, че сте на кърма не виждам за какво ще си даваш парите за АМ Very Happy
Ами при заместване на храненето не кърмя.
Цитирай

Стара Загора

Ами при заместване на храненето не кърмя.

Ако през останалото време кърмиш на поискване, няма проблем заместеното с твърда храна хранене да остане безмлечно (до колкото разбрах теб това те притеснява). Или пък другото, което се препоръчва е до една годинка първо да се кърми и след това да се предлага твърдата храна, а след годинката обратно - първо се дава твърда храна и после се предлага гърдата. И в двата случая АМ отпада като необходимост.

И все пак ако държиш да слагаш АМ... Няма значение, че кърмиш т.е. няма или поне аз не виждам проблем детето да приема едновременно кърма и АМ. Слагай направо сухото вещество без да го разтваряш предварително с вода, както се приготвя обикновено, защото храната пак ще става много рядка, а ти искаш да свиква с по-твърда консистенция.
Аз използвах Аптамил, като започнах от първи номер, нищо че детенцето ми беше вече голямо за него по техните категории.

И последно, аз слагах АМ само в кашите (в зеленчуковите пюрета - не съм), защото правех домашни каши, натурални (не слагах плодове за вкус напр.), и моите не ги ядяха, ако са без кърма или АМ, пък кърма трудно изцеждах.
Цитирай

Пловдив

Втечнява се от ензима амилаза - има го в кърмата, добавят го и в АМ.
Щом си кърмиш (ако е на поискване или пък нямаш намерение да заместваш цяло хранене) наистина не е наложително да слагаш каквото и да е мляко в другата храна. Аз лично слагах АМ, въпреки че кърмех - не пречи. Ако пък ще заместваш хранене - слагай мляко.
За марка АМ - не мисля, че има някакво огромно значение, всяко ще ти свърши работа.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.