Камъни в бъбреците

  • 321 143
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 485
Оффф,за диета не ми се говори!
Моите камъни са смесени -урати и оксалати! Преди години,един лекар -нефролог от Габрово/аз съм от там/ ми назначи препарат Солуран-разтваря се във вода и прави урината с по високо ph!
Това го играх цял месец, отделно пълна вегетарианска диета, течности....ми неее!!
Не помръдна на размери! Явно и други причини има,не е само до храна!
Пропуснах да кажа,че бях със стент, иначе едва ли щеше да излезе камъчето!
Напролет ще се оперирам в Пловдив,пък каквото такова!
Успех!

# 736
  • Мнения: 6 766
То и със стент е трудно да излезе камъкът, защото ако е в уретера се притиска къв стената му и на практика няма място да мине.

# 737
  • Мнения: 118
Честно казано,страхът ми се увеличи здраво като чета...все си мислех,че има шанс да не го усетя,но явно е нулев...не ми се мисли,като чета за "зверски кризи"и то за малки по размер камъчета.Лошото е,че може да го преживееш стократно,ако си ги "произвеждаш"постоянно...

# 738
  • Мнения: 1 485
fur4i, само спокойно! Четири камъчета изхвърлих, болките се преживяват! Като излезе,спира да боли!😀Гледай да не мислиш постоянно за тях, защото имам чувството,че и психиката оказва влияние!
Едно време,бях на 19 г с адска бъбречна криза,в болница,на системи,ма не ще да излиза 😀, пуснаха ме в градска,а аз сбрах тайфата и на дискотека!Лудувах,пиех само безалкохолни,накрая в автобуса на задната седалка,голямо тръскане беше...прибрах се вкъщи и като ме свиииии.....два спазмалгона, една голяма чаша вода и клекнах над легена....пльок, камъчето излезе! Моментално спря да ме боли!
В понеделник само отидох да си взема документите от болницата!А докторът се смее и ми каза, че трябва всички да ходят на дискотека!😀😀😀
Ако имаш въпроси -насреща съм!

# 739
  • София
  • Мнения: 39 673
Моля пуснете нова тема.

# 740
  • Мнения: 72
Здравейте, изпращали ли са ви за изследване на химичния състав на бъбречни камъни, и ако да, къде се прави подобно изследване?

# 741
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Преди 12 г.ми правиха анализ в Пирогов

# 742
  • София
  • Мнения: 1 351
Мисля, че Цибалаб предлагат такава услуга. Или рамус да беше...

# 743
  • Мнения: 396
Аз съм от Бургас и тук специалистите са силно ограничени.

Здравейте,
Какво става с Вас, намерихме ли добър специалист в Бургас.

# 744
  • Мнения: 110
Здравейте!

Искам да попитам след слагане на стенд заради камъни в бъбреците, човек как се чувства? Разбрах, че самата процедура е кратка и след това пациента се пуска. Можели да стои седнал, имали болка при тази поза или в повече случай трябва да бъде прав или легнал? Болничен за времето със стенда издавали се?

# 745
  • Мнения: 6 766
Здравейте!

Искам да попитам след слагане на стенд заради камъни в бъбреците, човек как се чувства? Разбрах, че самата процедура е кратка и след това пациента се пуска. Можели да стои седнал, имали болка при тази поза или в повече случай трябва да бъде прав или легнал? Болничен за времето със стенда издавали се?
Издава се болничен за престоя в болницата и за няколко дни след това, не се издава за целия период на носене, няма как. Аз съм се връщала веднага на работа. Болка и по-скоро дискомфорт има докато свикнеш, после вече не, някои хора въобще не го усещат, при други има по-голяма чувствителност. Болка има, ако стентът се запуши, размести или се инкрустира със соли, тъй като единият му край е в пикочния мехур. Също е честа причина за бактерии, но пак зависи от организма.

# 746
  • Мнения: 362
Зависи от работата, ако е тежка не става, ако е в някой офис не е проблем. На мен ми дадоха болничен за целия период до махането, около месец и половина, че и повече!

# 747
  • Мнения: 6 766
Питат те колко искаш, иначе винаги предлагат до 1 месец от изписването - при всяко изписване от болница, ако имаш нужда след това - дават още. Не съм се възползвала, защото за мен е прекалено за целия период, даже един месец е прекалено, освен ако не работиш в строителството примерно, не мога да си го позволя, няма как само за носене на стент да е толкова дълъг периодът, ако пишат хидронефроза - може, или ако има придружаващи заболявания. Аз съм със стентове от почти 4 години (с кратко прекъсване) - заради хидронефроза и стриктура (стеснение след лечение) на уретера, правили са ми неколкократно уретероскопии, ендопиелотомии и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт