Стрептококи група Д?!

  • 2 491
  • 7
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Трябваше да направим на Мони изследвания на стерилна урина (след доста продължително боледуване, което така и не се установи какво беше!!!). Днес взехме резултатите - има изолирани стрептококи от група Д (пише "819 - Str. gr. D - 104 - 105 KOE/ml")... Четох доста за стрептококите, но останах с впечатлението, че "мястото" им е в гърлото - нямам никаква представа как може да са се озовали в стерилната урина.
Знаете ли нещо по въпроса?
Направиха антибиограма, днес ще ходим на ехограф, а после ще се консултираме с лекари, но толкова съм предубедена вече по отношение на бургаските педиатри, че не знам... Миналия месец Мони прие 5 антибиотика един след друг!!! Не ми се иска наново да започваме с антибиотик, но не знам... може ли да се справим с тези бактерии без антибиотик. Доста ме притеснява и това, че от 6 изследвани антибиотика, бактериите са се оказали резистентни към 3.
Няма никакви други симптоми.

# 1
  • Мнения: 2 332
Е, Чоко, нямат ли край вашите проблеми... представям си какво ти е, сигурно ти иде да гръмнеш някой. Иначе - за стрептококите - май бях чела в други теми, че често се озовават на места, където никой не ги очаква... така че надали е толкова страшно Wink. Моля те, пиши какво е станало след ехографа! Стискам палци всичко да е наред!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мерси, Роси, за съчувствието и подкрепата!
На ехографа всичко беше ОК - прегледаха бъбреците, пикочния мехур, черния дроб, далака, жлъчката.
Утре ще видим доФторите какво ще кажат!

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ей, стискам ви палци! Нищо не знам по въпроса, но нали знаеш, че ви мислим непрекъснато. Дано всичко е наред.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ани,  Hug мерси и на теб!

# 5
  • Мнения: 1 722
Бебо имаше стрептококи в нослето ... и на нас ни изписаха антибиотик, но според новото ни педи, напълно безмислено, защото коките били устойчиви на почти всички видове антибиотици. Има някакво хомеопатично лекарство срещу стрептококи, но му забравих името /нещо бше стрептококинус ли или нещо такова, не помня/. Ако имаш познат хомеопат - питай!

# 6
  • Мнения: 5 539
Да, опитайте с хомеопатия. Тези работи се лекуват успешно с хомеоптаия. Дори бих казала, по-успешно, отколкото с антибиотици.
А това, че са резистенни към 3 антибиотика, ми се вижда нормално.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Така или иначе смятах да се обадя на д-р Пейчев (хомеопат), след вашите постове, вече съм убедена.

Общи условия

Активация на акаунт