разрастването на семейството

  • 7 930
  • 184
  •   1
Отговори
  • Мнения: 199
Има много теми за това колко деца имаме, колко искаме да имаме и т.н. Аз искам да пиша за нещо хем същото... хем и малко по-различно.
Винаги съм искала да имам 2 деца с 2 или 3 години разлика, но ето на сега след първото със съпругът ми единодушно решихме да останем с едно... и то основно от опасения от финансова гледна точка...
Темата не е за това да искам съвети или окуражаване за решението ни...Искам просто да споделите вашите истории. Опасявате ли се от бъдещето;притеснявате ли се че сте взели грешно решение;лесно ли взехте това важно за цял живот решение и всичко, което се сетите по темата.
Някак си чувствам, че като че ли ще пропусна да изживея нещо прекрасно,в същото време слушам разумът!

# 1
  • Мнения: 199
Всъщност може,ако ви се пише и вие самите сте били едно дете в семейството,да споделите как сте се чувствали тогава,липсвало ли ви е много другарче.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 529
 Винаги съм съжалявала,че съм едно дете. Всички очаквания и амбиции са били насочени само към мен. От страх да не стана егоист са ме възпитавали прекалено строго- С годините при празници и тъжни събития,при вече много стари и болни родители много ми липсват брат или сестра... Cry
Имам две деца и съжалявам,че не родих и трето.

# 3
  • Мнения: 2 556
Имам сестра, с която много се разбирам и не знам как бих се чувствала, ако бях едно дете. Това ми беше основния подтик да не си оставям детето само. Никога не съм се съмнявала в това дали ще успеем да ги отгледам, но аз и никога не гледам далеч в бъдещето, нито правя дългорочни планове. Децата са най-големия стимул човек да се развива и да прави нови неща, да успява във всичко (според мен).

# 4
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 122
Аз пък все по-често се замислям да второ дете - дъщеря ми е вече почти на 5.
И аз малко се притеснявам финансово - изтеглихме дългосрочин ипотечен заем, но като живот и здраве го изплатим аз няма да съм в детеродна възраст. Mr. Green
Все по-често се замислям за второ, мъж ми е по-резервиран към идеята.
По другия въпрос - и аз, и той - имаме сестри.

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
никога не съм поставял така въпроса, кризата не е основание да се откажа от дете ....
имам 1 , на път е 2-то , а искам и 3-то .....

# 6
  • Мнения: 349
Не се опасявам от бъдещето, затова, че имам две деца - напротив много се радвам  Simple Smile. Живот и здраве ще имам и трето и зная че един ден, децата ми ще имат близки хора на които да разчитат. Немога да съжалявам за решението си, защото все едно да съжалявам, че ги имам тия деца.
Пари се изкарват и с тях се купува почти всичко, но отношения, близки хора и т.н. немогат да се купят  Peace

# 7
  • Мнения: 1 217
Мен пък не ме спира финансовата страна,а психическата.
Имам 1 детенце,и съм заявила категорично на мъжът ми,че така и ще си остане.
Последните няколко месеца имам чувството,че не съм аз.
Че в мен се е вселил някой лош и нервен човек.
Никога не съм била такава.
Много си обичам детенцето,но да мина втори път през всичките тези неща-не,благодаря.

# 8
  • Мнения: 2 476
Не се притеснявам за бъдещето.Единственото ми желание е да сме живи и здрави,с всичко друго ще се справим.
Сигурна съм,че искам поне още едно дете,но ще изчакаме още малко ,за да имат поне 3-4 години разлика двете ни деца.
А относно финансите,не знам ,но си мисля ,че няма огромна разлика в това да отглеждаш едно или две деца.
Както казах,да сме живи и здрави,а пари днес имаме,утре може и да нямаме,но ще успеем да си отгледаме децата.

# 9
  • Мнения: 2 556
Така е, семейството е най-важно в крайна сметка. Мен само бременността ме спира да си родя още едно, дано се навия, ама ме е страх и това е

# 10
  • Варна
  • Мнения: 132
Винаги съм знаела , че когато създам семейство ще имам поне две деца. Ние сме три и се разбираме много добре.  Е моите станаха непларирани и двете, но пък нито за миг не стоеше въпроса дали ще ги родя. Виж за трето ще е голяма чуденка, мнооооооооого голяма.

# 11
  • Мнения: 750
никога не съм поставял така въпроса, кризата не е основание да се откажа от дете ....
имам 1 , на път е 2-то , а искам и 3-то .....

Абсолютно, без желанието за 3-то Simple Smile
Децата са нещо много повече от "разход", ако има пари за едно, ще се намерят и за две...

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Не,не ни беше трудно да вземем решението.
Винаги съм искала да имам 3 деца,не като фикс идея,а като мечта.
Роди се първото дете,щастието беше невероятно,синът ни растеше и когато беше на 1 год забременях със сестра му,разликата беше идеална,точно другарче за него във  всички игри,все пак аз не мога да бъда дете по цял ден и да участвам в неговите игри пълноценно,и до ден днешен те двамата са неразделни,както в лудориите,така и в хубавите неща,карам ги да си подреждат стаята единия не започва без другия,гледат заедно филмчета,рисуват,танцуват,рецитират наученото в градината,но винаги заедно.За дъщеря ми батко и е най добрият приятел,той малко се прави на голям,но умира за нея.
Вече поотраснаха,но мечтата ми за 3 деца ставаше по силна,работихме дълго по въпроса и точно се бях отказала,и разбрах че третия малък човек е факт.
Няма думи да разкажа щастието ни когато, той,малкия Ванко дойде при нас.Големите висяха на прозореца на стаята с часове да го гледат докато спи,а сега ми помагат за всичко свързано с него,играя си и го занимават,гонят се боричкат се,но винаги го пазят.
Вечер у нас е малка лудница,всяко дете с емоциите от деня,но малко след това се започват игри смях,пакости,а те са щастливи заедно.Случвало се е някой от тях да е болен и да не е на градина,е много му е скучно,цял ден се върти и се чуди какво да прави,чака да се приберат другите деца,и грейва,вече не е само.
За това ,че са свикнали да си делят всичко няма смисъл да пиша,това е закон за тях,всичко се дели на 3,дори шоколада,който не се полагаше на малкия до скоро.
За финансите няма нормален човек който да не се замисли,но здрави ли сме,всичко се постига,борим се.
Все си мисля че няма начин да не ги отгледаме и изучим,да ги направим добри човеци за нас е най важното,а дали за всяко ще осигурим кола,апартамент,обучение в чужбина и ред такава блага,не мислим.Засега сме се обезпечени добре.
Най важното е да имат здрава връзка помежду си,да се обичат и да се търсят,да си бъдат опора в живота.
Щастлива съм с децата си за мен, те са най голямото ми богатство,всичко друго е маловажно,само здравето е това за което се моля на бог.

# 13
  • Мнения: 9
Зарежи финансовата криза, аз искам момиче, ама досега две момченца! Така че да му мисли жената, аз докато не стане моето не се отказвам Crossing Arms

# 14
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Винаги сьм искала да имам две деца, пьрвото момче и второто момиче. И ето пьрвото ми детенце е момче Grinning. За второ до скоро се дях отказала,момченцето ми е от специланите деца и мн се страхувам дали и др няма да има проблеми,а и как Ще се справям ,та дори живот и здраве второто да няма проблеми. За сега сме реШили да изчакаме оЩе 2 или 3 години да видим как се развива синьт ни,но сьм почти сигурна ,че Ще имаме и второ. Лекарите ни окуражават като казват ,че едно братче или сестриче Ще е от голяма полза за детенцето ни.

Общи условия

Активация на акаунт