Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 15 ян. 2009, 14:47 ч.

Температура при 9 месечно бебе

• 1 623
  • 31
  •   1
Отговори
  • Някъде там ......
Здравейте мами ,много съм притеснена бебка от вчера е с Т. ,днес пак има мерих и я под мишничката 37.6 ,а в дупето е 37.9-38.Обадих се на педито ,но тя смята че е от зъбите,но аз не съм съгласна по скоро неискам да се успокоявам с това,защото неможе да се каже със сигурност дали е от тях просто е предположение ,винаги трябва а имаш едно наум.Педито каза да и давам Панадол ,ДА ПОПИТАМ КАКТО ПИШЕ НА ЛИСТОВКАТА ПРЕЗ 4 ЧАСА ЛИ ДА ДАВАМ Много ще съм ви благодарна ако ми дадете съвет какво да правя,просто ми е за първи път да се разболява малката и съм много стресната.А виждам как на малката не и е добре една такава е унесена,замаяна ,не е толкова активна както друг път,спи през има няма 2-3 часа което за нас не е типично.Моля помогнете ми със съвет  Praynig

# 1
  • Варна,морето,сините вълни...
Аз лично бих редувала Панадол с Нурофен през 4 часа.
Свещичките в дупето сьщо помагат.
Дано да са зьби и бьрзо да мине.

# 2
  • София
Аз съм на същото мнение да редуваш Панадол и Нурофен през четири часа.

# 3
  • Пловдив
4 часа са минималния срок между приемите на Панадол. За денонощие може да има максимум 4 приема, така че оптималния интервал е 6 часа. Тази температура не е висока, аз лично бих изчакала да се вдигне над 38 градуса, измерени за 5 минути под мишницата. Все пак се допитай до педиатъра какво количество Панадол и през какъв интервал да даваш, а ако много се притесняваш - настоявай за преглед. Дано да се подобри скоро детенцето.

# 4
  • София
Аз съм давала само Панадол и за прием съм се ръководила от листовката. Не се притеснявай Т не е много висока за бебе и е напълно възможно да е от зъбките. Желая бързо оправяне!

# 5
Аз лично при температура под 38 градуса не давам нищо . Ако вдигне над 38 редувай Панадол с Нурофен.

# 6
  • Стара Загора
Съветът ми е да отидете на лекар, след като нещо те притеснява. Диагноза и лечение се поставят след преглед, какво значи "педито смята" при положение, че не е видяла детето...Много се ядосвам на подобни "консултации" по телефона.
Панадол може да даваш на 4 часа, но не повече от 4 пъти за 24 часа. А иначе аз при такава температура не давам нищо.

# 7
  • Brokenpromiseland
Аз не бих дала лекарство преди 38 градуса.Температурата ви не е висока, а ако те притеснява, че го боли и е раздразнително по-добре мажи локално с подходящите кремчета.

# 8
  • Някъде там ......
Благодаря ви момичета зза бързите отговори   Hug ,малко ме успокойте .Сега ще поръчам да ни купят и Нурофен  и ще я наблюдавам малката как е ,и още нещо в какъв интервал от време да меря температурата и с какъв термометър,аз използвам тези електронните мислители че те са по надеждни от живачните .

# 9
  • Стара Загора
... и с какъв термометър,аз използвам тези електронните мислители че те са по надеждни от живачните .

Не, живачните си остават най-точните.

# 10
Не са надеждни въобще . Махни го този дигитален и си мери с обикновен. Може да мериш по-дълго ,но поне ще си сигурна че е верен. Аз имах много ядове с тия дигитални , хем имам 2 и не са от евтините .

# 11
  • София
Да, давай Панадол през 4-5 часа. Ако има инфекция, ще помогне. Ако е от зъбите - ще намали болката.
Температурата мери преди да дадеш лекарството, за да видиш дали продължава да вдига или не.

# 12
  • София
Аз лично при температура под 38 градуса не давам нищо . Ако вдигне над 38 редувай Панадол с Нурофен.

Да, и аз не давам под 38.       

# 13
Аз дадох Панадол като чукна 38. Давах го през 4-5 часа. То пише в листовката много подробно Peace

# 14
  • София
Нашата лекарка също казва да не давам противотемпературни, и то под 38.5 градуса. Ама ако  детенце да се мъчи, по добре да му дадеш панадол или нурофен, както са те посаветвали другите майчета.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт