Регистрация на автомобил в КАТ с транзитен номер

  • 10 531
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте,

Следният случай имаме в семейството: купихме автомобил който е с транзитен номер, издаден от КАТ - София. Собственикът по временна регистрация (талона към транзитния номер) е от Варна.  Човек, работещ в автокъща ми каза, че не можем да регистрираме директно автомобила в София, а първо ще трябва да го закараме до Варна където да бъде регистриран с постоянни номера на името на собственика според временната регистрация, след което да дойдем в КАТ - София и да променим регистрацията и номерата на наше име!!! Питането ми е: вярно ли е това или можем да си спестим 1000км и неясно колко дни като време?

# 1
  • Мнения: 3 523
Когато ние си купувахме колата транзитния номер също беше от друго място, но си я регистрирахме направо в КАТ  по нашето местоживеене. Освен да има промени?

# 2
  • Мнения: 440
според мен най-добре е да отидете до КАТ и да попитате - там ще ви отговорят най-точно

# 3
Днес ходих до КАТ - София и понеже транзитния номер изтече, ми дадоха още 3 работни дни удължаване в които трябва да отида до Варна, и да направя регистрация на името на собственика по временен талон. След това обратно в КАТ - София за регистрация на нов собственик и така...
Няма да коментирам, че ми идва да  #2gunfire

# 4
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ако варненския собственик не е частно лице, а фирма, то той е задължен да ти издаде фактура и договор за покупко-продажба. С тези документи вече можеш да си извадиш номера директно на твое име  Peace

# 5
Ако варненския собственик не е частно лице, а фирма, то той е задължен да ти издаде фактура и договор за покупко-продажба. С тези документи вече можеш да си извадиш номера директно на твое име  Peace

Физическо лице е. Значи има разлика в процедурите?! Колко странно  Grinning

# 6
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
За мен странното е, че са издали транзитен номер на физическо лице. Тук в южна България издават транзитки само на фирми  newsm78
Няма нищо странно в процедурите, защото когато фирмата ти издаде фактура и договор, колата си сменя собствеността, т.е. става твоя.

# 7
...
Няма нищо странно в процедурите, защото когато фирмата ти издаде фактура и договор, колата си сменя собствеността, т.е. става твоя.

Това не го разбрах?! Т.е. когато с физическото лице сключим нотариален договор колата чия собственост става?! Не е или все тая  Simple Smile

# 8
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Явно за КАТ не е все тая  Wink

# 9
Явно за КАТ не е все тая  Wink

Дойдохме си на думата  #2gunfire

# 10
  • Мнения: 2 135
Разликата е, че когато автомобила е на фирма е стока. Продажбата става само с фактура.
А когато е на физическо лице е лична или семейна собственост. Тогава трябва да се прехвърли нотариално, но това не може да стане без регистрационен талон. Така че, първо трябва да се регистрира от собственика с варненски номера , и след това да се прехвърли. 

Общи условия

Активация на акаунт