Грешка ли е това,че коментирам пред колегите амбициите ми ?

  • 2 957
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 250
Грешка ли е това, че от време на време "споделям" с колегите,че имам амбиции да израсна и да постигна целите си ,свързани с кариерата? Моля ви, дайте ми съвет Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 401
Ей богу, утрепа ме с тоя въпрос.  И през ум не ми беше минавало да споделям такива неща. Но и на мен ми е любопитно какво ще те посъветват мацките .  Ама  кажи какво по-точно си споделяла?

# 2
  • Мнения: 250
Ами споделям им, че позицията, на която съм сега не ме удовлетворява и искам да съм доста повече от това. Не става въпрос само за материалната част на нещата, въореки, че и те на днешно време не са малковажни Simple Smile
П.П. Радвам се, че въпроса ми ви е заинтригувал Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 556
Ами не знам колко стъпала има още пред теб в тази кариера и още колко хора и те са се запътили натам. В смисъл, ако с някой сме на 1 ниво и имаме еднакви амбиции, абсурд да седна да обсъдя с него плановете си, но ако не сме конкуренти, защо не?

# 4
  • Мнения: 2 111
Ами не смятам, че е коректно да споделяш така открито, че настоящата ти позиция не те удовлетворява. Добре е, че се стремиш към нещо по-хубаво, но в крайна сметка, щом работиш на тази позиция, има някаква причина да си точно на нея, а не на друга. Каква е тя?

# 5
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Грешка ли е това, че от време на време "споделям" с колегите,че имам амбиции да израсна и да постигна целите си ,свързани с кариерата? Моля ви, дайте ми съвет Simple Smile
А ти как мислиш, дали колегите ще те подпомогнат или ще ти попречат Simple Smile?

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, зависи от много неща. Първо зависи от това на кого точно споделяш - едно е да споделя с шефа си, че се стремя към повече - това обикновено се приема за позитивно, друго е да споделям на колега с равна на моята позиция - файда нулева, даже е по-скоро досадно. Второ - зависи от това как споделяш - не се оплакваш, надявам се, оплаквачите обикновено се приемат зле и от колегите, и от шефа.
Иначе аз лично нямам притеснения да кажа, пред колеги, че искам повишение. Какво като са ми конкуренти, едното казване няма да ги направи по-добри в работата от мене, нали, а това е определящото за растежа, в крайна сметка Peace

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
груба грешка!
трябва да си подла кариеристка, такива мечти само пред шефа. пред колегите нито дума....

# 8
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
груба грешка!
трябва да си подла кариеристка, такива мечти само пред шефа. пред колегите нито дума....

Грозно звучи, но е така. Все ще се намери някой да ти попречи, било то от завист, от злоба или просто за идеята. С колегите - само общи приказки. Амбициите си ги имай и си ги преследвай, но не им ги споделяй.

# 9
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Да, мисля, че е грешка. Ако едно нещо съм научила от работното място, е да си държа устата затворена, защото и най-милият човек може да ти забие нож в гърба, когато най-малко го очакваш.

# 10
Да го споделиш пред приятел не егрешка ,но ако си избрала не подходящия колега си е направо провал  Naughty

# 11
  • Мнения: 55
Мисля,че е грешка все ще се намери някой доброжелател да ти подлее вода,но все пак зависи и от колектива в който работиш.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Аз лично не бих споделяла амбициите си нито с колеги, нито с шефа си. Просто ще работя за осъществяването им.

# 13
  • Мнения: 4 665
 С подобни споделянки сама се вкарваш в сценарий на бъдещ интригантски филм. Имай своите планове, не е нужно да са обществено достояние най-вече сред колегите ти. Така всеки един ще те приема за категорична потенциална заплаха и ще ти играе сечено.

# 14
  • Мнения: 596
Да, мисля, че е грешка. Ако едно нещо съм научила от работното място, е да си държа устата затворена, защото и най-милият човек може да ти забие нож в гърба, когато най-малко го очакваш.

И аз в това съм се убеждавала доста пъти,но все ми се е искало да си споделяме с колегите.Абсолютна грешка! Naughty

Общи условия

Активация на акаунт