Колко често си миете косата??

  • 3 751
  • 72
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 966
Питам Ви ,защото аз си я мия през ден,а ми се трува бая честичко.Навсякаде пише ,че е вредно повече от два пъти в седмицата.Явно косата ми е супер гадна,защото много често се цапа и омазнява.А всякакви продукти съм изпробвала вече..
При вас как е ?

# 1
  • Мнения: 3 200
Аз я мия веднъж седмично, моята е нормална, но по-скоро суха

# 2
# 3
  • Мнения: 1 313
зимата-2 пъти седмично, лятото-почти всеки ден. И аз съм чувала, че не е добре да се мие много често, но мръсна ли да ходя newsm78 А и все нак вече има специални продукти за коса за ежедневна употреба

# 4
  • София
  • Мнения: 9 398
Спред зависи.
Веднъж на всеки 4 дена веднъж, друг път през 3 дни я мия.
Омазнява се само в корените иначе в краищата си е О.К.
Но след 3 дена обикновено губи обема си. Wink

# 5
  • Мнения: 928
Аз я мия веднъж седмично.Колкото по-често се мие,толкова по-бързо се замърсява и омазнява.Голямо значение има и средата,в която живеем.В един голям и замърсен град или в затворени и непроветриви помещения(в каквито някои работят ежедневно),косата,както и кожата се замърсяват много по-бързо.Затова се налага и по-често миене. Sad

# 6
  • София
  • Мнения: 1 121
Всеки ден я мия, най-много един да подмина. Ама го правя по-скоро от любов към къпането, ако можех цял ден щях да съм под душа!

# 7
  • Мнения: 456
В бг и аз я миех през ден заради цигарения дим (понеже бях заобиколена основно от пушачи). Сега един път на 3-4 дни и добре и се отразява според мен.  Laughing

# 8
  • Мнения: 6 873
2 пъти...честно казано бих я мила може би и 3, но изсъхва много бавно, а аз не мога да ползвам сешоар

# 9
  • Мнения: 455
и аз през ден........

# 10
  • Мнения: 1 014
През ден, защото ми се омазнява и не мога да я трая. Sad

# 11
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
През ден, през два най-много! Лятото се случва и всеки ден!

# 12
  • Мнения: 8 242
1-2 пъти на седмица.. защото ми е много дълга.. и се изсушава допълнително ако я мия много често (на море примерно като съм  ooooh!) .. пък корените почват да се омазняват.. и става една каша ...  Shocked
а и докато изсъхне.. Ползвам сешоар сигурно 2 пъти в годината  Whistling ..

# 13
  • Мнения: 353
Веднъж седмично мия косата си и изглежда много добре.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 242
През ден - много бързо се омазнява, а и ползвам пяна.

# 15
  • Мнения: 5 577
Предния път отчетох, но да кажа пак.
Няма закон тук, косата се мие в зависимост от състоянието и и шампоана.
С по-обикновен я мия по-често.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 826
Всеки ден или ако нямам време през ден. Косата ми е къса и ако не я измия щръква навсякъде. Обикновено използвам шампоани за честа употреба и винаги слагам балсам или маска от готовите. Не вярвам, че честото миене вреди на косата, на моята поне нищо й няма вече години наред.

# 17
Мия я през ден. Обичам косата ми да е чиста и пухкава!

# 18
  • Мнения: 1 558
И моята коса е почти до кръста и я мия в интервали от 5 до 7 дни. Понякога се случва по-често, но това е рядкост. Но пък и с това миене изглежда добре. Истината е, че има значение как си свикна да я миеш и от самия косъм.

# 19
  • sofia
  • Мнения: 482
Веднъж в седмицата.

# 20
  • Мнения: 330
Не честото миене,а немиенето е вредно за косата!Аз се къпя със шампоан всеки ден,защото обичам да съм чиста и да мириша на сапун.Имам страхотна коса,която е естествено къдрава и много гъста. А пяната за коса не се използва,за да се заличат мазните следи по корените,както си мислят повечето нечистоплътни жени! Rolling Eyes #CrazyИзползва се за фиксация! ooooh!

# 21
  • Мнения: 1 558
   Косата ми е до кръста и е доста гъста, изглежда добре с тоя режим, с който съм я свикнала. Абсурдно е да я мия всеки ден, при положение, че няма нужда, а после да съхне по 5 часа (не използвам сешоар). Няма нищо общо с чистоплътността в случая, все пак всички обичаме да сме свежи и да миришем добре. Но пък сега си мисля, 4е аз просто не използвам препарати за фиксация, а при употребата им се налага значително по-често миене.
П.П. За дамите, които си позволяват да се появяват с мазни коси не искам да коментирам.

# 22
  • Мнения: 7 186
Всеки ден миене е прекалено според мен, това го правя само на морето, за да измивам солената вода, но там в комбинация със слънцето, което ме е пекло цял ден и ежедневното миене косата ми изсъхва много. Въпреки маските и балсамите.
Иначе си мия косата 2- максимум 3 пъти седмично, мисля, че е повече от достатъчно. Косата ми няма нужда от повече просто. Като прибавим боядисването всеки месец и издухването със сешоар едно ежедневно миене на косата с шампоан направо би я съсипало. Naughty
За рядкото миене също съм съгласна, че е вредно. Мръсният въздух, в който живеем неминуемо допринася за по- бързото замърсяване на косата. Стилизиращите продукти също. Работното място също е от значение.
Моето мнение, че както много честото, така и рядкото миене са вредни за косата.

# 23
  • Мнения: 330
А моето мнение е,че където има косъм-там има и пора.Сещате се на главата какво е.А и човек мирише по един начин след като се изкъпе и по друг като се събуди.Не съм имала ден до сега,в който да излеза без да съм си взела сутрешен дуж.За това и никога не мириша на 'спано' или на 'потно'.Твърдо ЗА къпането на косата всеки ден.

# 24
  • Мнения: 1 616
Аз имам фина коса, мазна в корените и суха по краищата, дълга малко над кръста. Мия я през ден, защото бързо се омазнява и губи обем. За мен честото миене не е проблем, стига да е със щадящ шампоан. Слагам еднократно малко количество шампосн, разреден с вода... Опитвала съм да я държа няколко дена немита, та да я свикна, но резултатът е косопад... Интересувала съм се по въпроса, книги бая прочетох и навсякъде се твърди, че честото миене не вреди на косата, стига да се избере подходящ, мек шампоан.

# 25
  • Мнения: 1 558
Ами то затова си има специални шампоани за ежедневна или честа употреба.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 328
Опитвала съм да я държа няколко дена немита, та да я свикна, но резултатът е косопад...
И главосърб, мен ако питаш - към резултата от по-продължителното немиене. Но наистина - при различните хора нещата стоят по различен начин. Имам колежка с прекрасна дълга гъста чуплива коса - най-прекрасната коса с цвят на орех, която съм виждала. Девойката казва /а нямам основание да не й вярвам/, че я мие веднъж на 7-10 дни. Не допускам да пропуска всекидневния сутрешен дуШ, понеже всяка сутрин в асансьора или по коридора - дето я срещна, ухае на свежо и чисто Grinning
За себе си съм казала по-горе - не по-рядко от през ден, инак фащам краста Embarassed
Колкото до шампоаните за честа употреба, съвсем наскоро ме очарова Naturia на Rene Furterer - препоръчвам го горещо на хората с по-чувствителна кожа на главата, сред които съм и аз.

# 27
  • Мнения: 7 186
И аз мисля, че е индивидуално всичко, на някои хора не им се отразява добре много честото миене, на други пък- рядкото. То си е до тип коса може би. Ама 7- 10 дни да не си измиеш косата е безкрайно много време според мен.  newsm78

# 28
  • Мнения: 1 999
2 пъти в седмицата. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 182
И моята е до кръста мия два до три пъти седмично - нормална е. Не използвам сешоар - съхне много бавно.

# 30
  • Мнения: 399
Мия я през ден- иначе става грозна гледка  

# 31
  • Мнения: 1 517
Аз пък я мия веднъж седмично - по-често няма нужда. Мисля, че косата е както свикне - ако почна да я мия по-често, постоянно ще се омазнява.

# 32
  • Мнения: 116
2 ПЪТИ,НО ПОНЯКОГА И 3(РЯДКО).С МНОГО ДЪЛГА И КЪДРАВА КОСА СЪМ И СИ СЛАГАМ СТРАШНО МНОГО ЛАК И ПЯНА,ЗАТОВА ПОНЯКОГА СЕ НАЛАГА ДА Я ИЗМИЯ 3-ТИ ПАТ.

# 33
  • Мнения: 5 183
През 3-4 дни я мия. Колкото по-4есто се мие една коса, толкова по-бързо се омазнява.

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Гледам да е поне на 5 дни.
Когато се налага и по-често Wink

# 35
  • Мнения: 1 910
Само високо в планината ми се е случвало да изглежда добре и на 5-6 ден. Иначе на всякъде другаде минимум всеки 2-ри ден. Наистина е до скалп, косъм, заобикаляща среда. И не е до честота, шампоани и балсами.
Usmivchica, нещо не разбирам. Мислиш си, че ако хората не си мият косата не си взимат въобще душ ли?

# 36
  • Мнения: 1 120
През ден. А лятото понякога и по-често.Зависи...ако съм ходила на плаж-винаги след това

# 37
  • Мнения: 429
Зимата я мия през два дни , но лятото всеки ден  newsm78. Ами в тази горещина ....

# 38
  • Мнения: 330
@7of9 не,не съм казала,че не си взимат душ,казвам просто,че са нечистоплътни.Тялото ти ухае на сапун,а косата ти на изпотено и на наслагани парфюми.Душ без да си измиеш косата е образно казано като да си измиеш ръцете без сапун.А и не виждам защо изобщо трябва да се обсъжда тази тема? newsm78 Всички сме наясно каква е косата след душ и каква е на другия ден.И ако застанат две жени една до друга-едната с неизмита коса от два дни,а другата взимаща си душ всеки ден(това,което аз разбирам под душ,тоест пълна програма),познаите коя ще ухае и ще изглежда по-добре? TiredИ като чуя от някоя моя позната'С вързана коса съм,че не съм си я измила' и ми идва да и кажа'Ами,вземи се изкъпи,баси,ластичето не ти решава проблема!'Макар че като се замисля,сигурни и го решава,косата не и се развява  и хората не и усещат миризмата SickАбе,много съм докачлива на тази тема,ама като влеза в някой тролеи и се набутам в коса,която не е мита от 2-3 или повече дни и ми идва..... Sick

# 39
  • София
  • Мнения: 4 966
Благодаря на всички за отговорите;)

# 40
  • Мнения: 3 360
А Naughtyко ти се омазнява бързо си е нормално да я миеш през ден-и аз съм така/поне лятото.Не смятам ,че е проблем или изтощава косата,ако шампоана е хубав?????????

# 41
  • София
  • Мнения: 4 966
Дам,ама наистина забелязвам, че колкото по-често я мия,толкова по бързо се омазнява.Или може би се дължи на лятото и изпотяването вероятно на скалпа.
А относно шампоана,вече знам ли кой се води "добър"Simple Smile

Последна редакция: пн, 01 авг 2005, 17:15 от isaikova

# 42
  • Мнения: 1 616
Дам,ама наистина забелязвам че колкото по-често я мия,толкова по бързо се омазнява.Или може би се дължи н лятоот и изпотяването верочтно на скалпа.
А относно шампоана,вече знам ли кой се води добър"Simple Smile
За изпотяването си права- моят скалп също се поти... Не съм убедена, че точно честото миене омазнява по-бързо косата, но ако си уверена в това, пробвай да разредиш миенето. При мен това не подейства- пак ми се омазняваше косата, почна да пада, да ме сърби кожата. Така че предпочитам да къпя косата си през ден, отколкото да я държа мръсна... А за добрия шампоан- добър е този, от който косата ти се чувства най-добре. За често миене са подходящи шампоаните за честа употреба.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 966
Определено не е сезона на се опитам да разреждам миенето на косата си.Всеки ден съм навън и държа да ми изглежда добре косата.
Относно шампоаните за всекидневно ползване,някаде в някоя статия от лекар,бях чела че не са така добри,както ги изкарват,и само допълнително изтощавали косата.
Та вече незнам какво и аз да ползвам...Какво ли не съм изпробвала...

# 44
  • Мнения: 1 616
За мен една от най-авторитетните книги за коса, които съм чела, е "Косите-корени на живота" от Елен Клодрер. За пояснение- баща и е създател на серията "Рене Фюртрер", работят предимно с наурални продукти. Та във въпросната книга съм чела, че честото миене не е вредно, за разлика от немиенето, и че шампоаните за честа употреба съдържат по-малко агресивни съставки. Ако не си пробвала, пробвай шампоаните "Рене Фюртрер"- аз от тях най-съм доволна...

# 45
  • София
  • Мнения: 4 966
Окей,мерси за съвета:)
Ще го изпробвам! Simple Smile

# 46
Не съм имала ден до сега,в който да излеза без да съм си взела сутрешен дуж.
Извинете ме за офф-а ама не мога да не забележа, че човек който пише 'излЕза' и 'дуЖ' Shocked се има за перфектен учител...ами наистина нЕма нужда Wink

# 47
  • Мнения: 1 097
аз моята я мия на 3 дни, защото е много дълга(до кръста е почти). Ако я пускам и я развявам, нминуемо много я пипам, щото се вре навсякъде, където стигне  Mr. Green и може през ден да  я мия. Обаче, ако е вързана изкарва до 2 пъти седмично

# 48
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Зиме, лете - през ден/всеки ден. Вредно, не вредно, не мога да ходя с гадна мръсна коса Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 992
На три дни, но зависи от сезона.

# 50
  • Мнения: 2 255
Като реша, че е мръсна  Joy
Обикновено 2 или 3 пъти в седмицата, зависи  newsm78 например сега покрай камината в къщи определено се опушвам добре  hahaha и се налага по-често да я мия  Wink

# 51
  • Мнения: 4 473
Лятно време - почти всеки ден, през останалите сезони - 2-3 пъти седмично.

# 52
  • Мнения: 5 103
Веднъж седмично- на фризьор.

# 53
  • Мнения: 111
през 3 дни иначе лятото почти всеки ден.

# 54
  • Мнения: 3 760
Веднъж на 2 седмици. Случва се и по-рядко /до веднъж на 4 седмици/. А чрез често миене я бях докарала до през ден-мазна, гадна...

# 55
През ден - мнооого е досадно, ама като ми е мазна и на клечки........ Cry

# 56
  • Мнения: 2 910
През 3-4 дена я мия.

# 57
  • Мнения: 2 910
Веднъж на 2 седмици. Случва се и по-рядко /до веднъж на 4 седмици/. А чрез често миене я бях докарала до през ден-мазна, гадна...

Мъни, извинявай за въпроса, но правилно ли съм разбрала-миеш си косата 1-2 пъти месечно?. newsm78

# 58
  • Мнения: 35 891
когато ми остане малко време Simple Smile

# 59
  • Мнения: 7 186
Веднъж на 2 седмици. Случва се и по-рядко /до веднъж на 4 седмици/.

Ма ти сериозно ли... Rolling Eyes

# 60
  • Мнения: 5 313
Два пъти седмично.

# 61
  • Мнения: X
Поне 2 пъти седмично,на по-голям интервал не изтрайвам,но ако можех-с удоволствие.Иначе

Мъни, извинявай за въпроса, но правилно ли съм разбрала-миеш си косата 1-2 пъти месечно?. newsm78
Цитат
и съпругът ми си я мие с тая честота,но му е дълга до кръста,много гъскта и освен това не се омазнява и не поема миризми като моята.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 4 969
През 2-3 дни

# 63
  • Мнения: 24
Веднъж на 2 седмици. Случва се и по-рядко /до веднъж на 4 седмици/. А чрез често миене я бях докарала до през ден-мазна, гадна...
А, как успя да я свикнеш и за колко време?

# 64
  • София
  • Мнения: 587
Сега зимата през 2-3 дни,но лятото почти всеки ден.Знам , че не е много полезно,но.......красотата изисква жертви.Това обаче с миенето през 2 седмици и повече не го разбирам............

# 65
  • Мнения: 1 798
@7of9 не,не съм казала,че не си взимат душ,казвам просто,че са нечистоплътни.Тялото ти ухае на сапун,а косата ти на изпотено и на наслагани парфюми.Душ без да си измиеш косата е образно казано като да си измиеш ръцете без сапун.
Не съм съгласна. Crossing ArmsКосата всеки си я мие, когато реши.Аз я мия вече 2 пъти в седмицата, защото /може би заради дължината , не знам/ ми се струва, че по-бързо става мръсна.
Но ДУШ си взимам 2 пъти на ден....Нечистоплътна ли трябва да се водя?!?!?
http://72.14.203.104/search?q=cache:iPgg-0ewdq8J:www.infotel.bg/ … ;ct=clnk&cd=3

Последна редакция: ср, 01 фев 2006, 14:39 от Danissa79

# 66
  • София
  • Мнения: 2 958
През 3 дни. Толкова максимум издържа.
Знам ,че не е хубаво на често,защото се изтощава.

# 67
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Веднъж на 2 седмици. Случва се и по-рядко /до веднъж на 4 седмици/. А чрез често миене я бях докарала до през ден-мазна, гадна...


 Scream Scream Scream

# 68
  • Мнения: 2 759
  Всеки ден, много ясно.. След измиване й слагам течни кристали, експресен спрей-балсам и оформям с маска (къдриците). На следващия ден просто не съм се сещала да я мажа отгоре с по още един слой, ами първо си я измивам.. Понякога наистина ме мързи да го правя, обаче като си взимам душ просто... как да кажа... абе не разбирам как мога да си измия лицето и тялото без да си намокря косата... Вие шапка ли слагате?  newsm78
   Усмивчица, както ние с теб се чудим на всички, които си мият косата веднъж в седмицата, така пък те се чудят на Мъни    Mr. Green

# 69
  • Мнения: 3 537
2 пъти седмично си мия косата и ми е достатъчно.Иначе колкото по-често се мие,толкова по -бързо се омазнява.

# 70
  • Мнения: 1 259
Веднъж на 2 седмици. Случва се и по-рядко /до веднъж на 4 седмици/. А чрез често миене я бях докарала до през ден-мазна, гадна...


Аз вече я мия веднъж месечно,но ако вали си събирам вода и така подпомагам растежа й Mr. Green

# 71
  • Мнения: 5 500
Вредно, не вредно през два дни, т.е. понеделник, сряда, петък и така....

# 72

Общи условия

Активация на акаунт