Предстои ни първолаче, а ни се плаче!

  • 23 372
  • 329
  •   1
Отговори
# 45
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Ще следя темата...
Ще имам първокласник, притеснявам се да не изпусна срока за подаване на документи, защото както разбирам за всяко училище е различен  ooooh!

# 46
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Ще следя темата...
Ще имам първокласник, притеснявам се да не изпусна срока за подаване на документи, защото както разбирам за всяко училище е различен  ooooh!

 Миналата година,в Послушковци в 55-о подадохме още през Ноември. Peace

# 47
  • Мнения: 82
Здравейте!
Мога ли да помоля за информация за 121 училище. Аз подадох там молба и акт за раждане.Ако някой може да ми препоръча добра учителка, която ще води 1-ви клас. Предварително благодаря.

# 48
А за 127 някой знае ли нещо? Никъде не срещам отзиви, а то ни е най-близко?
Не съм търсила информация за него защото е с гимназия, а мисля че за първолаците е по-добре да са в малко основно училище, а не в такова голямо като 127-мо. Защо не провериш и в 41-во, което е основно училище, а също е наблизо (на ъгъла на Самуил и Парчевич)
Ами по-далеч ни се пада, ние сме на "Патриарха",почти до 127, но все пак ще "засека"пътя като време до 41. Благодаря за идеята и отговора.

# 49
  • Мнения: 283
Е и аз се пека на същия огън. Изборът ми обаче се ограничава и от детска градина за малкия, за която се кандидадства по Интернет. Трябва да са наблизо училището и детската нали?, Училището да е хубаво, удобен транспорт ...
Ще споделя, че за сега съм се спряла на 54 СОУ и даже днес получих съобщение от kg-sofia, че синът ми е приет в детската градина до училището .
Не изпускам от поглед и НУКК, където има и детска градина и училище и е що годе добре на фона на всичко друго.
Много ми се иска да мога да си позволя частно училище и детска градина за двамата (не всяко, разбира се, има 2-3 които си заслужава(, но за сега финансово ми е невъзможно.
Та, това са нашите алтернативи

# 50
  • Мнения: 533
Здравейте,аз на есен поемем 1 клас и имам подобни  на вашите вълнения,само дето съм от другата страна.

# 51
  • Мнения: 567
Здравей! Може пък тук да си открием учителката!  Wink
Но като гледам за Младост ли става въпрос?  newsm78 Ох, твърде далеч ни е за училище!

# 52
  • Мнения: 1 674
Здравейте!
Мога ли да помоля за информация за 121 училище. Аз подадох там молба и акт за раждане.Ако някой може да ми препоръча добра учителка, която ще води 1-ви клас. Предварително благодаря.
За съжаление имена не мога да дам. Нашата госпожа ще взима първи клас след една година, за нея бих гаратирала.
Но все пак мисля че мога да съм от помощ. На първата родителска среща събират всички родители на първокласници и им представят учителите за първи клас. Тогава освен, че може да добиете лична представа от тях, имате възможност да поговорите с други родители. Така аз избрах учителката на сина ми. Беше преподавала на по-голямото дете на жената до мен и тя ми я препоръча. Не съжалявам, страхотен човек и учител се оказа.
Успех в избора на учител!
ПП Училището е много добро в началния курс, не се тревожете.

# 53
  • Мнения: 533
Здравейте,аз живея в Младост,но за съжаление много малка представа имам за у-щата в квартала.Училището,в което работя е в центъра ,но не искам да пиша/не е това целта Wink/.Ако някой много държи на лични.

# 54
  • Мнения: 82
paleto много ти благодаря за споделеното мнение. Ако знаеш колко добре и спокойна се почуствах  bouquet
След няколко дни ще има среща в детската градина с учители от училищата, ако мога ще се ориентирам още там и после ще последвам съвета ти за срещата в у-ще.

# 55
  • Мнения: 533
Много често у-щата правят от 1-10 април Отворени врати и там може да се запознаете с учителите и най-важното,децата да се запознаят.Важен е и тежния избор.

# 56
  • София
  • Мнения: 403
В повечето училища не отказват ако ги помолите да разгледате училището и стаите на първолаците, както и да се запознаете с госпожите - дори и да не е в ден на отворените врати. Разговор с директорката /или директора/ също е от голяма полза, за да се изгради мнение за училището.

# 57
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 373
В повечето училища не отказват ако ги помолите да разгледате училището и стаите на първолаците, както и да се запознаете с госпожите - дори и да не е в ден на отворените врати. Разговор с директорката /или директора/ също е от голяма полза, за да се изгради мнение за училището.

Да, аз го направих в три, преди да избера нашето училище.

# 58
  • София
  • Мнения: 403
А аз в пет и даже го бях записала и в петте  Mr. Green

# 59
Само не ми казвайте, че подаването на молби вече е почнало и ако отида утре ще ми кажат, че сме под номер 150... или 300! #Crazy   Информацията ми беше, че навсякъде подаването на молби почва от април. Само в някои училища правят предварително събиране на заявки, за да се ориентират колко желаещи има. Ако сме пропуснали сроковете, ще се гръмна!    Banghead

Общи условия

Активация на акаунт