Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора
Някой боядисвал ли се е с "народни" рецепти? - шума от орехи или люспи от лук, или нещо друго и има ли ефект?

Цитирай

Да и аз съм чела за листа от орехи, но като знам как боядисват ръце и е малко рисковано да не се боядиса и лицето покрай косата Mr. Green А също знам за руса коса се използва отвара от чай лайка-но това е само за освежаване на цвета Hug
Цитирай

За боядисване -не знам,но преди години ми се наложи да си измия косата с някакъв орехов шампоан,при което естествено русата ми грива драстично потъмня(за моя радост-временно).Според мен, може и да няма чак толкова траен  ефект за боядисване,но поне ще е безвреден.Аз лично от години си мия косата с шампоани,съдържащи лайка за изсветляване на косата.Освен това,понякога я изплаквам с вода и лимонов сок,който има същата функция.Може би за поддържане на цвета на косата,биха могли да вършат работа тези ''народни''рецепти. newsm78
Цитирай

Честно казано не ми се вярва да има особен ефект от тези бабини рецепти. Може би оцветяват косата, но слабо. И едва ли ще имат ефект върху вече боядисвана коса. Не съм опитвала никога. Но сега на пазара има огромно изобилие от бои- амонячни, безамонячни, разни оцветители и какво ли не. Според мен по- добре опитай нещо такова. Безамонячната боя на "Гарние" с масло от маслина например е много лека и дори подхранва косата. Smile
Цитирай

Честно казано не ми се вярва да има особен ефект от тези бабини рецепти. Може би оцветяват косата, но слабо. И едва ли ще имат ефект върху вече боядисвана коса. Не съм опитвала никога. Но сега на пазара има огромно изобилие от бои- амонячни, безамонячни, разни оцветители и какво ли не. Според мен по- добре опитай нещо такова. Безамонячната боя на "Гарние" с масло от маслина например е много лека и дори подхранва косата. Smile

Аз се къносвам в момента и съм доволна, покрива ми и белите косми, но питам да не би да има някакво средтво, пък аз да не знам  Laughing
Иначе преди време и боя съм ползвала, но като лъснат белите в корените - гледката е ужасна, трябва веднага да ги намажеш пак
Цитирай

Аз се къносвам в момента и съм доволна, покрива ми и белите косми, но питам да не би да има някакво средтво, пък аз да не знам  Laughing
Иначе преди време и боя съм ползвала, но като лъснат белите в корените - гледката е ужасна, трябва веднага да ги намажеш пак
къната по-добре ли покрива белите косми? че аз отсега съм побеляла, не ми се мисли след 10 години  Mad
Цитирай

Орехът много боядисва. Като бях малка реших да се направя косата червена. Беше септември и набрах едни зелени орехи от градината в село. Вех им зелените кори и ги стрих и започнах да мацам по естествено русата си коса с голи ръце (лапешка работа). Боже, косата ми стана рижава Shocked. Голям майтап стана, след като ме видя майка ми Confused
Цитирай

Аз бях сравнително светло руса, но косата ми потъмня след като я боядисах черна - незнайно защо, а и след раждането. Та сега съм тъмно руса или светло кестенява.... Та се чудех как по естествен начин да я изсветля малко, естествен в смисъл - без боя. Действат ли наистина тези шампоани с лайка и отварите от лайка? А какво става с 3%-ов разтвор на кислородна вода? Някой пробвал ли е?

След онова боядисване с шампоан-оцветител въобще не ща и да чуя за боя! Докато не побелея!
Цитирай

Бях чела, че като си обливаш косата с отвара от лайка и я сушиш на слънце, естествено русата коса ставала още по руса и хубава.
Цитирай

Аз съм естествено руса(пепелно но много светло),с отвара от лайка косата ми става малко по-руса.Само пролетта си правя десетина кичура за освежаване,иначе-лайка! Wink
Цитирай

И водката знам, че е за руси коси, но как точно се ползваше...  newsm78 Ако някой знае, да каже...
Иначе аз сега смятам да се правя пак червена.  Blush
Цитирай

Ох, ами да взема и аз да се пробвам с орехи - с листа ли с обивки от зелени орехи ли newsm78 На мен пък откакто кърмя боята не ми покрива белите коси. Аз имам десетина косъма, ама много ме дразнят...
Цитирай

И водката знам, че е за руси коси, но как точно се ползваше...  newsm78 Ако някой знае, да каже...
Иначе аз сега смятам да се правя пак червена.  Blush

Сигурно не ще да е с вътрешен прием, иначе щях да съм като скандинавка Wink Wink Wink
Ако някой знае, ще съм благодарна. Благодаря и на всички момичета за идеите.

А като казах скандинавка и се сетих как като бях 16-годишна на Албена редовно ме сваляха на английски - толкова руса бях, пък и с бяла кожа и изгарях точно като скандинавките, които пълнеха курорта по това време Smile Smile
Цитирай

Бях чела, че като си обливаш косата с отвара от лайка и я сушиш на слънце, естествено русата коса ставала още по руса и хубава.

Това със слънцето - руса да, хубава - не. Косата изгаря, затова има толкова шампоани със защитен фактор.
Като ученичка на морето така се изрусих, Обаче наесен почна да цъфти.
Цитирай

Майка ми си "боядисва" косата с турска къна (която не оцветява), смесена с отвара от чай - той дава цвета. Не е така очебийно като с боя, а просто косата става леко червеникава и по-лъскава. Абе не е зле.
Цитирай

1-14 от 16 отговора