L-карнитин

  • 172 949
  • 488
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 4 711
Не съм Поци, но да кажа моето мнение, базирано на личен опит и информация, която съм чела.
За сваляне на бедрата трябват не кардио и силова, ами много стречинг - йога, пилатес, ластици.
Пак си прави тренировките, така както до сега, но включи 30 мин стречинг крака след всяка, като завършек.  Peace
Здравей,
Можеш ли да препоръчаш нещо конкретно? Аз също залагам на кардио, имам велоергометър вкъщи и не ми е проблем. Но искам да пия нещо за разграждане на мазнините и на мен са ми това проблемните зони - бедрата - малко от тях да сваля и да стегна и повдигна дупето.

# 346
  • Мнения: 0
Дами, за да е стегнато едно тяло, то трябва да изградим мускулатура по него. Тренировките с тежести от личен опит казвам, че са най-добрият вариант. Изгарят се много калории, мускулите се развиват и мазнините с времето намаляват. За да има резултат от тренировките естествено трябва да се спазва хранителен план.

Здравей,
Можеш ли да препоръчаш нещо конкретно? Аз също залагам на кардио, имам велоергометър вкъщи и не ми е проблем. Но искам да пия нещо за разграждане на мазнините и на мен са ми това проблемните зони - бедрата - малко от тях да сваля и да стегна и повдигна дупето.

За да стегнеш дупето прави различни видове клекове - балетен, с широк и тесен разкрач, мъртва и римска тяга, напади също...
За нещо, което разгражда мазнините можеш да заложиш на термогенен или липотропен фетбърнър + л-карнитин.

# 347
  • Мнения: 281
Привет!
Някой да има оплакване от подут корем (балониран) в следствие на употреба на л-карнитин?
Мерси предварително!

# 348
  • Мнения: 196
Здравейте! Някой използвал ли е Детонатрол?

# 349
  • Мнения: 196
И можете ли да ми препоръчате наистина добър Фет бърнър. Цената е без значение.

# 350
  • Мнения: 2 369
До 1 месец действа Peace
За да има ефект..ако дозата на опаковката е да речем примерни 2 капсули...вземете 4 Wink

На моя Л-Карнитин пише 333 мг и да не се превишава дневната доза от 3 таблетки. Колко да вземам преди тренировка значи? Аз вземам две сега. 73 килограма съм, 179 см. ако това изобщо има значение.

А бърнъра? На моя пише също доза от три таблетки дневно. Дали може да ги пия всичките три преди тренировка?

Последна редакция: нд, 03 май 2015, 10:55 от принцеса_Фиона

# 351
  • Мнения: 805
1000 mg L carnitin е много малко за интензивно трениращ според мен.

След всичко изчетено...
Започнах с 1500 в ден в който не тренирам  - 750 сутрин + 750 преди сън;  3750 (750 или сутрин или преди сън според времето на тренировката + 3000 преди трнировка) в ден, в който тренирам - така около година, през месец.
Сега - двойно - 1500 сутрин + 1500 преди сън в ден в който не тренирам; в ден с тренировка - 3000 преди тренировка + 1500 сутрин или вечер според това кога ми е била тренировката.

Тренирам средно по 3 пъти седмично по 1 час, отделно имам ходене поне в един от дните. Иначе работя на бюро и нормалното си ежедневие не съм особено активна.

# 352
  • Мнения: 2 369
1000 mg L carnitin е много малко за интензивно трениращ според мен.

След всичко изчетено...
Започнах с 1500 в ден в който не тренирам  - 750 сутрин + 750 преди сън;  3750 (750 или сутрин или преди сън според времето на тренировката + 3000 преди трнировка) в ден, в който тренирам - така около година, през месец.
Сега - двойно - 1500 сутрин + 1500 преди сън в ден в който не тренирам; в ден с тренировка - 3000 преди тренировка + 1500 сутрин или вечер според това кога ми е била тренировката.

Тренирам средно по 3 пъти седмично по 1 час, отделно имам ходене поне в един от дните. Иначе работя на бюро и нормалното си ежедневие не съм особено активна.

Ако го кажа това на мъжа ми ще се хване за главата! Сега обаче аз започвам да недоумявам защо каквото чета тук и това,което мъжа ми ми казва (непомня казах ли,но той е активно трениращ. направо бих казала,че си е бодибилдър. има приятели, които ходят даже по състезания, чете много....) се разминава толкова много! Освен това знам от него, че чел някъде някой си учен писал,че Л-карнитин помага само с 1% от сваленото тегло....дефакто почти нищо. Предполагам говори за тези дози,които ги пишат на опаковките,но вие тук като ви чета явно взимате ударни дози и с тях може би %-та се повишава...... newsm78
Аз не го вземам разхвърляно през деня,а всичко на куп преди тренировка и в ден без тренировка (има-няма един ден в седмицата се случва такъв) не вземам. Бърнър не взимах,но днес взех. И него така-цялата препоръчана на опаковката дневна доза на веднъж.

# 353
  • Мнения: 805
Така е ... аз също се хващах за главата докато се информирах ... за всяко нещо съм се консултирала с човек трениращ от повече от 15г и изчел страшно много.
После дойде и професионален треньор с 20+г стаж, с който също координрам режима си.

Моят съвет - Избери си подход и човек който да слушаш и действай. Не чети повече - ще намериш още различни мнения.

# 354
  • Мнения: 2 369
Така е ... аз също се хващах за главата докато се информирах ... за всяко нещо съм се консултирала с човек трениращ от повече от 15г и изчел страшно много.
После дойде и професионален треньор с 20+г стаж, с който също координрам режима си.

Моят съвет - Избери си подход и човек който да слушаш и действай. Не чети повече - ще намериш още различни мнения.

Трудна работа това с човека,защото трябва да е мъжа ми, а пък все пак той тренира от две години по-сериозно и признавам си не се подписвам с две ръце под съветите му, а пък в същото време нямам по-добър под ръка:) Инструкторите в моя фитнес просто ги забравяме за случая, защото не стават.

# 355
  • Мнения: 258
Здравейте,
от скоро започнах да ходя на фитнес, изготвиха ми хранителен режим, тренирам всеки ден около 50мин., но ме интересува мога ли да си помогна със свалянето на килограмите с l-карнитин и фат бърнър, защото имам да свалям доста килограми (около 10-15кг), а ми се струва, че само с тренировка и хранителен режим няма да успея. Работя седнала, нямам никакво движение и от там ми тръгва целия проблем.
Благодаря предварително.

И ако може да ми препоръчате някои .. Simple Smile

# 356
  • Мнения: 805
На мен Л-карнитин през месец ми помогна да сваля/оформя тялото. Имам още ... бързата работа ... по-добре не ...
Фет бърнърите са различни видове и май не са за всеки ... Л-Карнитина е с по-добра поносимост сякаш.

Аз съм доволна от капсулите на АМИКС. Има ги в Сила ... бях се засилила към Оптимум Нютришън ... ама нещо не са редовни в наличностите.

Залагам на по-скъпото в случая.... и в аптеките има иначе .... от-до.

# 357
  • Мнения: 258
А случайно да сте чували за липозан и ако сте го използвали да споделите мнение. Доста положителни коментари прочетох за него, но все още не съм много сигурна.

# 358
  • София
  • Мнения: 35 941
Здравейте,
от скоро започнах да ходя на фитнес, изготвиха ми хранителен режим, тренирам всеки ден около 50мин., но ме интересува мога ли да си помогна със свалянето на килограмите с l-карнитин и фат бърнър, защото имам да свалям доста килограми (около 10-15кг), а ми се струва, че само с тренировка и хранителен режим няма да успея. Работя седнала, нямам никакво движение и от там ми тръгва целия проблем.
Благодаря предварително.

И ако може да ми препоръчате някои .. Simple Smile
Да, може да ги включиш
Започни първо с хранителния режим / с отрицателен калориен баланс/ и след това включи ФБ, а след него и Л-Карнитина.

За Липозана - хубав продукт, но е слаб. Ако никога досега не си приемала ФБ може да има ефект при теб

# 359
  • Мнения: 257
Каквото и да си говорим, ако се тренира качествено и редовно...резултатите идват и без добавки.
Аз съм пила иначе л-карнитин+ хром, течна формула. Честно казано, дали от него...или от това, че в конкретния период тренирах като бясна (често и двуразово) изчистих много.
Но последните 6 месеца не пия никакви добавки. Най-много към BCAA да се върна.

Общи условия

Активация на акаунт